Facebook Twitter E-mail
24. dubna 2014

Šest věcí, které (možná) nevíte o TBBT

Patříte mezi fanoušky komedie The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)? Myslíte si, že o seriálu máte nastudováno úplně vše, co je známo? Určitě ne. Na jednom z posledních promítání se tvůrci Chuck Lorre, Bill Prady, showrunner Steve Molaro a herec Bob Newhart rozpovídali o věcech, které zatím možná neví ani ti největší fanoušci seriálu.

Zde je šest věcí, které pro vás pravděpodobně budou nové.

1. Původ slova „Bazinga“ zahrnuje grep

Bývalý TBBT scenárista Stephen Engel používal slovo Bazinga ve významu „A mám tě“ v souvislosti s opakujícím se vtípkem o napůl snězeném a násilím dohromady slepeném grepu, který se nachází ve scenáristické místnosti. Slovo se uchytilo natolik, že ostatní scenáristé navrhli, aby bylo vloženo přímo do seriálu. A vše ostatní už znáte.

2. The Big Bang Theory má fanoušky i na Borneu

Během svého výletu na Borneo musel Chuck Lorre dát svou občanku jednomu z hotelových recepčních. Ten se podíval na jméno, pak na Chucka a prostě jen řekl: „The Big Bang Theory“.

3. Rýsuje se Rudá svatba ve stylu TBBT?

Ne tak rychle. Bill Prady sice škádlil ohledně epizody inspirované slavnou Rudou svatbou, nicméně Lorre celou diskuzi žertovně zakončil slovy, že Big Bang přece nemůže soupeřit s Game of Thrones.

4. Pověry na place

V natáčecím studiu možná nejsou žádné rituály, ale Lorre připustil, že na plac přinesl „hrůznou pověru“. „Jednou jsem řekl, že sedět na židli s mým jménem nepřináší štěstí. Bill a Steve se pak rozhodli, že je to pravda.“

5. Budoucnost neznámá. Doslova.

I přes to, že seriál byl před pár měsíci obnoven na další tři série, tvůrci a producenti zatím nemají žádný plán. Showrunner Steve Molaro si myslí, že za sedm let ve vysílání některé postavy sotva promluvily. „Jsem nadšený z možností, které budoucnost skýtá.“ Všichni se však shodli na Lorreho odpovědi na otázku ohledně příběhové linie pro další sezónu. Lorre odpověděl: „Ještě zatím nemáme ani příští týden!“

6. Profesor Proton = Jiminy Cricket

Postava Boba Newharta, profesor Proton, je nedílnou součástí seriálu, jak se svěřil Lorre. „Je to Sheldonův mentor a rádce.“ Více informací o tomto tvrzení se fanoušci dozví v epizodě The Proton Transmogrification, která se bude na CBS vysílat 1. května.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarti
před 181 týdny
Osobně jsem dost zvědavá, kam ty následující řady povedou, sranda je to pořád...
calipsso
před 180 týdny
Budu mít radost, jestli budou další série...a tak snad joo budou :-D Pořád se...
ševča
před 172 týdny
A šli nám redaktoři příkladem a dali to i do zajímavostí?

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY