Facebook Twitter E-mail
25. dubna 2014

Hej, SerialZoňáci, mám koukat na Bad Teacher?

Po delší době přinášíme další (ne)recenzi. Tentokrát nás pozlobí nová komedie stanice CBS s názvem Bad Teacher.

Bad Teacher je nová komedie, která ve čtvrtek odstartovala na stanici CBS. Seriál poběží od půl deváté večer, doplňovat ho bude předskokan Two and a Half Men.

Ve čtvrtek večer bude muset tato novinka obstát v konkurenci Grey's Anatomy (Chirurgové) (ABC), Reign (CW), Surviving Jack (FOX) a od konce května Undateable (NBC).

V naší tipovačce jsme všichni na jedné lodi – seriál se druhé řady nedočká. Vy jste si zrušení odhlasovali 58 procenty hlasů.

Bad Teacher, ten název mi něco říká

Tak to jste možná viděli stejnojmennou filmovou předlohuCameron Diaz v hlavní roli. Pokud jste film neviděli, dovolte mi krátkou rekapitulaci toho, o co v Bad Teacher vlastně jde.

V centru dění stojí mladá blondýna, kterou podvedl manžel a ona z rozvodu nezískala nic. Meredith je nyní na lovu po novém zazobaném manžílkovi. K tomu, aby ho rychle našla, se rozhodne přijmout práci učitelky v základní škole, žáci totiž mají spoustu rozvedených tatínků.

Ve škole proti ní brojí pravidla dodržující učitelka Ginny, naopak Meredith si ihned porozumí s ředitelem Carlem, který také nedávno prošel rozvodem.

Bad Teacher přetvořila do seriálové podoby Hilary Winston (Community).

Na koho se můžu těšit?

V hlavní roli zlatokopky Meredith se objeví Ari Graynor, kterou jste mohli vidět ve druhé řadě Fringe. Ryan Hansen hraje jejího bývalého spolužáka, který nyní učí tělocvik. Sara Gilbert a Kristin Davis doplňují učitelský sbor. V roli ředitele se představí David Alan Grier.

Ukážete trailer?

V tomto videu najdete slepeninu několika upoutávek k Bad Teacher.

Komu se to bude líbit?

Předpokládám že těm, kterým se líbil i film. Pokud chcete seriálové přirovnání, zahraniční zdroje radí, aby to vyzkoušeli fanoušci About a Boy; oba seriály jsou o nevyzrálých dospělých, kteří se učí životní moudra od dětí.

Co si na tomto seriálu zaslouží jedničku?

Přemýšlím už pět minut, ale spíš bych řekla, že většina diváků bude hodnotit horšími známkami.

Každopádně můžu říct, že herci v dětských rolích nejsou na zabití… a teoreticky i učitelský kolektiv k sobě ladí. I když samozřejmě jsou všechny postavy velmi vyhraněné; mají typické sitcomové charakteristiky, přehnanou mimiku a gestikulaci atd.

Nicméně, pokud prý přežijete pilot, další epizody se lepší. Meredith už není vyhraněná zlá holka, ale její charakter se vyvažuje i se správným morálním jednáním.

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Tak tohle jsem doslova protrpěla. Podle mě jeden z nejhorších pilotů letošní sezóny. Nechápu, jak se k tomuto projektu mohli upsat někteří moji oblíbení herci, vždyť je to odpad!

Tak za prvé, hlavní hrdinka. Tahle ženská je tak nafoukaná, až to bolí. Vím, že si často stěžuju na nesympatické hlavní hrdiny a hrdinky, ale tohle je vrchol všeho. Chápu, že její povaha je podstatnou náplní celého seriálu, ale v tom případě nechápu, jak mohli tvůrci vybrat tak ošklivou herečku. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale opravdu mi přijde neskutečně škaredá. V důsledku toho mi pak všechny ty rádoby vtipné scény, kdy tahle ženská vypne hruď a vystrčí zadek a říká, jak si zaslouží život v přepychu a jde ulovit svobodného miliardáře, přijdou naprosto mimo, protože kdo by tuhle kozu chtěl? Komu by se tak asi líbila?

Zatím nejsem úplně rozhodnutá ohledně dalších postav. Všichni jsou hrozně sitcomoví, přehnaně vyhranění. Jen zatím nevím, jestli je mi z toho do breku, nebo jestli se mi to vlastně líbí. Pravidla přísně dodržující učitelka by potřebovala nakopat do zadku, ale třeba neustálé citové výlevy ředitele školy mi přišly tak nějak zvráceně fajn.

Tenhle seriál bych vkusem přirovnala k Super Fun Night. Trapnost nade vše. Doufám, že jsou Američani natolik rozumní, že tento kousek vynechají. Bože, prosím!

+ ředitel
+ Ryan Hansen, i když v blbé roli

- nevhodná představitelka hlavní role
- stálý příval zpomalených scén
- trapné
- nic vtipného
- a tak dále

Moje hodnocení pilotu: 10 %
Fruiko

Vypadá to, že tu máme vítěze. Na podzim se nějaká ta špatná komedie našla, ale tohle překonává zatím všechno z letošní sezóny. Nic horšího jsem letos ještě neviděl. Hlavní hrdinka je nesympatická, vedlejší postavy jsou retardované a moralistické zápletky jsou úplně vypatlané. Skoro škoda plýtvat na takový paskvil písmenky.

+ široko daleko nic

- všechno od začátku do konce

Moje hodnocení pilotu: 10 %

Tak co, dáte Bad Teacher šanci dostat se do vašeho watchlistu? A pokud už jste viděli, tak jaké jsou vaše klady a zápory pilotu?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Vegen
před 255 týdny
Párkrát jsem se usmál, ale převažuje tam množství tak nechutně přehraných...
sa20sena
před 255 týdny
druhá časť bola výrazne lepšia ako pilot :) seriál začína naberať dobrý smer a...
ševča
před 219 týdny
Já jsem to odsoudila ještě před trailerem, nakonec jsem to kvůli Ryanovi...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY