Facebook Twitter E-mail
26. dubna 2014

Mentalista nabízí své služby jinde!

Šestá série seriálu The Mentalist (Mentalista) už se pomalu blíží ke konci, avšak budoucnost seriálu zatím jasná není. Patrick Jane (Simon Baker) je mistrem mnohých umění a triků, ovšem myšlenky výkonného ředitele CBS, Leslieho Moonvese, číst nedokáže.

Zdroje uvádí, že studio Warner Bros. hledá pro Mentalistu nový domov u jiných stanic, pro případ, že by se CBS rozhodla, že seriál pro sedmou sérii již neobnoví. Tohle rozhodnutí by ze strany stanice mělo padnout během následujícího měsíce. Studio kontaktovalo hned několik stanic, včetně kabelových, a vzhledem k nedávnému rebootu jim tak nabízí kreativní nový start již zaběhlého seriálu. Největší zájem by mohla mít teoreticky stanice TNT, jelikož Mentalistu vysílá v syndikaci.

Jak již bylo zmíněno, seriál si během této série prošel obrovskou změnou. Poté, co Jane našel a zabil Rudého Johna, došlo k dvouletému časovému skoku a děj se přesunul z Kalifornie do Texasu. I navzdory tomu, že byl Mentalista před dvěma lety přesunut ze čtvrtečních večerů na nedělní, sledovanosti to nepomohlo, spíše naopak. Šestá série je zatím nejméně sledovanou sérií vůbec. Stále se sice jedná o čísla vyšší než u některých jiných dramat, která se příští sezónu vrátí (The Good Wife), ale s přibývajícím počtem sérií stoupají také náklady na platy herců.

Tvůrce seriálu, Bruno Heller, prozradil, že finále této série je momentální situaci uzpůsobeno. Pokud by se opravdu jednalo o poslední epizodu celého seriálu, děj je vymyšlen tak, aby se diváci dočkali určitého zakončení. „Pokud to skutečně bude finále seriálu, bude velmi potěšující a uspokojující. A pokud to ještě finále nebude, bude to velmi potěšující a uspokojující začátek nové série,“ sdělil Heller. „To bylo naším cílem. Zabití Rudého Johna byl skvělý nápad, všechny nás to uvolnilo a nabídlo nám to čerstvý pohled na věc.“


Mrzelo by vás zrušení seriálu? Nebo už nastal čas, abychom řekli Mentalistovi sbohem? Jak byste si finále představovali?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kuzuri
před 182 týdny
Este seriu dve by som rad. Chcelo by to vsak naozaj nieco nove \silne ako red...
wexzuz
před 182 týdny
No doufejme, že to poslední série není. Pokud ale bude konec opravdu tak dobrý...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY