Facebook Twitter E-mail
2. května 2014

The Expanse: Nová vesmírná soapka pro Syfy

Kabelovka Syfy pokračuje v sebeobjevování vlastní identity a v rámci toho přikročila k přímé objednávce nového seriálu. Tentokrát stanice vložila svou důveru do vesmírné odyseje založené na stejnojmenné bestsellerové knižní sérii The Expanse. Autorem série, jejíž součástí je i proslavená kniha Leviathan Wakes, je James S. A. Corey.

Objednaný seriál je charakterizovaný jako thriller, jehož děj se odehrává ve dvě stě let vzdálené budoucnosti. Zabývá se případem pohřešované mladé ženy, který svede dohromady otrlého policistu spolu s kapitánem lodi, který se pohybuje na opačné straně zákona. Dohromady se vydávají napříč Sluneční soustavou v závodu s časem při snaze odhalit nejrozsáhlejší konspiraci v lidských dějinách.

The Expanse vzniká pod hlavičkou Alcon Television Group. Scénář píší Mark Fergus and Hawk Ostby (Children of Men, Iron Man), kteří budou zároveň spolu s Seanem Danielem, Jasonem Brownem, Andrewem Kosovem, Broderickem Johnsonem a Sharon Hall výkonnými producenty. Koproducentem bude Ben Roberts a producentem Ben Cook. The Expanse je pro Alcon Television Group, která je divizí Alcon Entertainment, první objednávkou na seriál vůbec.

Výběr The Expanse* je projevem snahy kabelovky o návrat ke kořenům ležícím v žánru sci-fi a fantasy, kterému před lety vládla seriálem Battlestar Galactica. Za poslední měsíc tedy stanice obnovila pro druhou sérii Helix a již dříve si objednala apokalyptické seriály Z Nation a také 12 Monkeys. Kabelovka dala příležitost i seriálům Olympus a Dominion. Posledním novým dramatem bude šestidílná minisérie Ascension. Tito nováčci přibudou k ostatním seriálům Syfy, mezi které patří například Defiance, Haven, Lost Girl a Continuum.

Prezident televize k novému seriálu řekl: „The Expanse je velkolepý svým měřítkem i výpravností a má v sobě příslib stát se nejambicióznějším současným seriálem Syfy. Mít spolu s našimi partnery z Alconu a Sean Daniel Corporation výsadu přivést tuto oblíbenou knihu na televizní obrazovku je pro Syfy obrovská výhra. Naplňujeme tak naši celkovou strategii produkovat odvážné, provokativní a podmanivé sci-fi a fantasy příběhy. The Expanse se tímto přidává k Ascension, 12 Monkeys, obnovenému Helix a k seriálu Dominion, který v brzké době čeká premiéra. Dohromady je to vražedná sestava velice kvalitních, populárních seriálů.“

Literární předloha se skládá z třídílné série knih, kterými jsou Leviathan Wakes (2012 nominovaná na ceny Hugo za nejlepší román a Locus za nejlepší sci-fi), Caliban's War (také nominovaná na cenu Locus) a Abaddon's Gate. Knihy se dočkaly vydání v sedmnácti zemích včetně Číny, Francie, Japonska, Austrálie, Kanady a Německa. U nás vyšly první dva díly Leviatan se probouzí a Kalibánova válka.


Zaujal vás námět The Expanse?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

manro
před 185 týdny
Tak tohle si nenechám ujít :-)
aaaja
před 183 týdny
Kruci skoro 14 dní od bleskovky a já o tom furt přemejšlim... Asi se hodně...
ševča
před 168 týdny
Mně to připadá takové "moc", jestli chápete, co myslím. Ale bez...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY