Facebook Twitter E-mail
12. května 2014

ABC Family: Stitchers nahradí kontroverzní Alice in Arabia

V březnu jsme vás informovali o tom, že si kabelovka ABC Family objednala pilot k dramatu Alice in Arabia. Za pouhý měsíc ho však stanice nahradila pilotem k nadpřirozenému dramatu Stitchers.

Ten bude, stejně jako již odepsaný Alice in Arabia, psát Jeffrey A. Schechter. Výkonnými producenty budou vedle Schechtera také Jonathan Baruch a Rob Wolken. Výroba pilotu má začít v červnu. Stitchers se tedy zařadí k dalším aktuálně vyvíjeným dramatům Recovery Road, Unstrung a komedii Work Mum přesunuté z minulého roku.

Děj Stitchers se zaměřuje na mladou ženu, kterou naverbuje tajná vládní agentura. Jejím úkolem je vetkat se do přediva myšlenek nedávno zesnulých lidí a jejich vzpomínky použít k vyšetření vražd a rozluštění záhad, které by si nebožtíci jinak vzali s sebou do hrobu.

V letošní sezóně je paranormální tematika čím dál tím oblíbenější. ABC si objednala dramatický pilot Forever, který se zabývá nesmrtelností, NBC má Babylon Fields s tematikou znovuzrození a ABC zase dokázala přijít s midseason hitem Resurrection. Francouzská stanice Sundance Channel s podobným tématem přišla u Les Revenants, který pro americké publikum adaptuje stanice A&E.

Jak bylo zmíněno v úvodu článku, ABC Family se rozhodla odepsat již objednaný pilot Alice in Arabia. K tomuto kroku se stanice uchýlila kvůli obecnému pobouření muslimů vůči způsobu, jakým je pilot ve scénáři popisoval (Alici po smrti rodičů unesou její muslimští příbuzní do jiné země, kde ji drží proti její vůli). Stanice proto necelý týden po schválení vzala svou objednávku na pilot zpět. Spoluautorka scénáře a veteránka americké armády se znalostí arabštiny Brooke Eikmeier se ovšem v eseji nasaném pro Hollywood Reporter za svůj osobní příspěvek ke scénáři postavila. Podle jejího vyjádření „mohl být připravovaný seriál krokem správným směrem pro všechny ženy a pro všechny kultury. Mohl podnítit větší toleranci, porozumění a empatii.“

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

litllewitch
před 258 týdny
Štve mě, že Alice in Arabia nebude. Byla jsem zvědavá, co s tím vyvedou,...
Lemonie
před 258 týdny
Taky mě ta Alice štve. Vypadalo to jako docela zajímavý projekt. Ještě že mají...
ševča
před 218 týdny
Taky jsem byla zvědavá, jak to udělají, ale ono je to nakonec možná spíš dobře....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY