Facebook Twitter E-mail
18. května 2014

Co se chystá na USA Network?

Stanice USA Network nedávno oznámila tři nové piloty. Ani tentokrát se stanice příliš neostýchala, když objednala další dramatický pilot a oznámila vývoj 5 komedií a 6 dramat a prezident USA Network Chris McCumber k tomu řekl: „Tento výběr pro nás představuje novou generaci originálních projektů s důrazem na dramata, která jsou více serializovaná, provokativní a s kulturní odezvou.“

Jako první se podíváme na pilot k dramatu Stanistan. Ten sleduje příběh amerických zaměstnanců v zemi na Středním východě. Mezi nimi jsou pracovníci ministerstva zahraničí, utajení důstojníci CIA, ale i novináři. To vše má samozřejmě velmi křehkou rovnováhu, takže nebezpečí a pošetilost jsou přítomné na každém kroku. Za projektem stojí jako scenárista Andy Parker.

Dále si posvítíme na komedie. Stanice loni po 15 letech objednala první dvě původní komedie. Nedávno proběhlo finále Sirens, který ve své první sérii příjemně překvapil a sklízel velmi solidní čísla sledovanosti, i přesto však o jeho dalším osudu zatím nepadlo ani slovo. Druhý původní seriál Playing House teprve nedávno odstartoval. Nyní stanice oficiálně oznámila vývoj hned pěti komediálních projektů.

První z nich se jmenuje Difficult People. Za tímto projektem stojí jako výkonná producentka Amy Poehler. Příběh představuje dvojici Billyho Eichnera a Julie Klausner jako nejlepší přátele žijící v New Yorku a milující pop-kulturu. Nenávidí však všechny okolo kromě sebe navzájem. Dokonce byl oficiálně oznámen i pilot.

Druhý projekt nese název Love The One You’re With. Mělo by se jednat o moderní love story, v níž se žena volnomyšlenkářka zamiluje do hezouna, který je však o 14 let mladší. Scénář píše Karen McCullah a jako výkonný producent se podílí David Janollari.

Následující projekt má titul Majordomo. Zde se bude muset dlouholeté přátelství podrobit zkoušce, když se snaživý dokumentarista Danny Perkins (Michael Urie) stane osobním asistentem své přítelkyni Anně Grant, nešťastně zamilované dědičce realitní společnosti, která jde ke dnu. Příběh připravuje Jon Tolins.

Další v pořadí je singlekamerová komedie s názvem Moguls, která se zabývá zaměstnanci oblíbeného lyžařského střediska v Coloradu. Ve středu příběhu se nachází mladý muž, který si myslí že vede firmu, a žena ze společnosti, která ví, že ve skutečnosti ji vede ona. U tohoto projektu je jako výkonná producentka zapsaná i Jessica Biel.

Poslední komediální projekt má název Royal a pochází od tvůrce Nicka Schenka. Je to svěží pohled na rodinnou komedii. Hlavní hrdina nedávno přeběhl od Hells Angels a přestěhoval se na periferii, aby mohl pečovat o děti své zesnulé sestry. Tento přechod ale bude mnohem obtížnější než čekal.

Posledních osm let stanice těžila hlavně z dramat. Na tomto poli však bude muset hledat nové hráče. Burn Notice skončil po sedmé sérii, Psych se letos rozloučil po osmé sérii a White Collar se již dočká pouze zkrácené šesté řady. Jaké projekty si tedy stanice připravila?

Boom je příběh o mladém páru, který se momentálně pohybuje v Severní Dakotě ve snaze splnit si svůj americký sen, a je sveden náhlým bohatstvím příhraničního života. Projekt připravuje Josh Pate společne s Rodesem Fishburnem a Tony Krantzem.

Brand sleduje charismatického muže, který našel svou cestu ven ze závislosti a bezpráví, když objevil křesťanskou víru a spojil síly se svým bratrem v malém místním kostele, který je ohrožován zbrusu novým kostelem. Jako výkonná producentka zde působí Jodie Foster společně s Bobem Cooperem, scénář píše Bill Wheeler.

Colony pochází z blízké budoucnosti. V roce 2015 je Los Angeles obsazeno mimozemšťany. Někteří lidé se rozhodnou s nimi spolupracovat, aby vytěžili něco z nového řádu, zatímco ostatní se postaví na odpor a musí nést následky. Výkonným producentem je Carlton Cuse a Ryan Condal.

The Farm se zaměřuje na jednu z posledních velkých rodinných farem na Středozápadě, kde musí otec bojovat s psychologickými i ďábelskými hrůzami ve snaze zachránit své nejbližší. Dlouho umlčené zlo se snaží převzít kontrolu nad jeho jedinou dcerou. Scénář píše Brandon Camp, jako výkonní producenti se představí Dawn Olmstead, Brad Fuller a Michael Bay.

Control zkoumá svět řízení letového provozu na jednom z nejrušnějších amerických letišť. Soustředí se na charismatického a také drzého optimistu, který právě nastoupil na post manažera v prostředí, kde spolu odbory a management neustále bojují. Scénář připravuje Rashad Raisani a post výkonných producentů obsadí Larry Shuman a David Wolthoff. Příběh je založen na knize Hidden America od Jeanne Marie Laskas.

Mr. Robot je drama o mladém programátorovi jménem Elliot, který trpí jistým druhem sociální fóbie a rozhodne se, že s lidmi se může sblížit pouze tím, že je hackne. Elliot se ocitne ve střetu zájmů a musí se rozhodnout, zda je lepší jeho denní práce v počítačové firmě nebo noční aktivita pro zločineckou kyberorganizaci, která se ho snaží zrekrutovat, aby jim pomohl svrhnout elitu. Za příběhem stojí Sam Esmail, Chad Hamilton a Steve Golin.

Stanice navíc odhalila, že připravuje i dvě minisérie. První z nich nese název Border Lord a sleduje původní příběh mexických drogových kartelů a jedné rodiny v San Diegu. Greg Nava a Barbara Martinez-Jitner píší scénář a společně s Gilem Netterem se budou podílet i na produkci.

Ta druhá má název Swap a sleduje ženu bojující za záchranu vlastního manželství. Ta přesvědčí svého manžela, workoholika, aby si prohodili dům s jiným párem a mohli si tak konečně užít dovolenou snů na Cookových ostrovech. Jejich sen se však rychle mění v noční můru, která zahrnuje vyšetřování vraždy, pokažený únos, ale také mezinárodní společnost na pokraji zhroucení. Příběh připravuje Josh Berman.


Co na nové projekty říkáte? Zaujal vás nově objednaný pilot? Nebo některý z projektů ve vývoji?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lumo
před 274 týdny
No nič ma nezaujalo :( Možno až na toho Mr.Robot. Tomu by som dal šancu.
Drunk_Queen
před 274 týdny
Nezaujalo mě ani jedno. Možná uvidím, časem...
Ragnarok8
před 274 týdny
Jelikož od USA mám seriály velice rád a v dohledné době vyhlížím další...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY