Facebook Twitter E-mail
16. května 2014

Jak dlouhá bude druhá série Sleepy Hollow?

Pokud jste si u tohoto nadpřirozeného thrilleru říkali, že první řada Sleepy Hollow mohla být delší, tak vás může potěšit, že podobný názor měli i na Foxu. Stanice se totiž rozhodla, že druhá série tohoto dramatu bude mít přinejmenším 15 nových dílů, maximálně pak 18. Sleepy Hollow byl první nový seriál, který se loni na podzim dočkal prodloužení.

Tato změna má za cíl poskytnout tvůrcům více prostoru pro vyprávění ambiciózního příběhu, který bude mít podle vyjádření výkonného producenta Marka Goffmana válečnou tematiku. Větší množství epizod bude pochopitelně znamenat, že bude potřeba natočit více hodin seriálu. To jde do rozporu se snahou stanice Fox, která všeobecně hájí kratší série pro dramata. Stanice v tom vidí cestu, jak zvýšit kvalitu seriálů. Stále více stanic v současnosti zkouší model 13dílných sérií, který známe z kabelovek. Vedle toho se na komerčních stanicích začínají objevovat i minisérie, příkladem za všechny budiž Wayward Pines na Foxu. Kromě toho Goffman vyjádřil přesvědčení, že si Sleepy Hollow i přes vyšší počet dílů uchová stejnou originalitu a kvalitu, kterou si seriál ve své první sezóně získal fanoušky.

„Podle nás je tento seriál velkolepý a proto je třeba, aby byl velkolepý také každý jeho díl,“ řekl k tématu Goffman a pokračoval: „Každý díl musí být dobrodružství, ve kterém naše postavy zažijí něco uchvacujícího, co jim pomůže se dopracovat k zásadním objevům a posunout tak příběh dál. Tento náš cíl máme neustále na zřeteli. A čím víc dílů vytváříte, tím těžší to je, ale já věřím, že se stále ještě pohybujeme na úrovni, kde toho můžeme dosáhnout.“


Souhlasíte, že méně dílů znamená kvalitnější seriál? Rozlišujete mezi dlouhými a krátkými sériemi a minisériemi? Jste rádi, že bude druhá série Sleepy Hollow delší?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 179 týdny
..bude víc kvalitních dílů, tak nemám problém. Ale pokud to bude nastavenej...
Carljack
před 179 týdny
Pokud mají, čím ten velký počet dílů zaplnit, tak jsem na tu pořádnou porci...
ševča
před 133 týdny
Jestlipak je pořád toho názoru...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY