Facebook Twitter E-mail
18. května 2014

Rozhovor o svatebním závěru Castla

Strhující finále 6. řady Castla máme již za sebou, ale ti z vás, kteří ho ještě neviděli, dál už nečtěte, neboť v tomto rozhovoru tvůrce Andrew W. Marlowe rozebírá události, které se staly v závěrečné epizodě.

A že toho nebylo málo! Caskett si své ano neřekli, což asi většina z nás čekala. I přesto jsme však doufali, že to náš oblíbený pár třeba nějak zvládne.

Musím říct, že tohle byla zábavně strávená hodinka. Byly tam všechny čtyři elementy, humor, tragédie, romance, záhada… vše, co ke Castlovi patří.

Děkuju, že jste to zmínil. Oceňujeme to. Jedna z věcí, o které jsme se snažili, byla, abychom vzdali hold tomu, co tvoří jádro seriálu, což je romantická komedie, která se ale nebojí pustit se do hlubší tématiky. Jsme ale známí i tím, že občas vyrukujeme s nečekaným zvratem.

Rozeberte nám, jaký byl hlavní nápad pro finále.

Chtěli jsme uzavřít cestu Beckettové za získáním spravedlnosti za smrt její matky, ale nechtěli jsme, aby to nutně byl závěr řady. Věděli jsme, že se s tím chceme vypořádat před svatbou, protože jsme měli pocit, že pokud chce Beckettová začít novou životní etapu, měla by mít tohle za sebou. Jelikož bylo jasné, že tohle bude vážná epizoda, chtěli jsme mít tu další odlehčenou, vidět jednu z našich postav v jiném světle. Pohrávali jsme si s myšlenkou, jak svatbu zkomplikovat, aniž bychom museli vyrukovat s otřepanou zápletkou, že se bývalý vrátí do města. Tento nápad se zrodil díky Jeaneane Garofalo, která po 20 letech přišla na to, že její sňatek ve Vegas skutečně platí. A bylo to vzrušující psát, jelikož Beckettová měla vždycky ve vztahu vůči Castlovým bejvalkám navrch.

Jo, on dokonce nadnese její hlášku, jedna a dost.

Přesně tak. A to z ní dělá více člověka a přijde mu to roztomilé. Podle nás to není narušení toho, jaká Beckettová je, protože tohle se stalo v jejích devatenácti letech a myslela si, jaká je to zábava, ale nyní, s 300 svatebčany, je to obrovská komplikace. Nechtěla se ztrapnit, a tak diváci měli možnost sledovat její vtipnou dějovou linku. Rogan (Eddie McClintock) nám ukázal, že je Beckettová přitahována k typům mužů, které nemůže úplně kontrolovat.

A nyní k těm vaším skokům, 3/4 epizody je zábava, pak vplujeme do romantických vod, Beckettová má na sobě matčiny svatební šaty, pak následuje nádherná scéna s Marthou, jenže posléze nám vezmete půdu pod nohama. Kdo ze scenáristů si dovolil vymyslet, že Castle sjede ze silnice?

(Směje se.) Nebudu nikomu připisovat vinu, kdyby se náhodou fanoušci rozhodli vzít na dotyčného vidle. Jsme opravdu rádi, jakým směrem se bude následující řada ubírat, a tohle nám pomůže uvést věci do pohybu. Měli jsme pocit, že tohle je zajímavý způsob, jak rok zakončit. Víme, že to bylo pro fanoušky emočně náročné, ale to dobré psaní občas je. Další zápletku, kterou vám představíme, jsme chtěli začít třeskem. Je mi líto, že na rozřešení si budou lidé muset počkat až do září.

Ale nenechte se ukolébat, vidle budou připraveny.

To nepochybuji. Pro nás je to ale náznak toho, že je show zajímá. Doufejme, že z dlouhodobého hlediska bude jejich důvěra v nás zasloužená. Nyní ale případnou kritiku a nevole přijmeme.

Jste ochoten přiznat, že kdokoliv způsobil Castlovu nehodu, je již existující protivník, ať už vrah 3XK, jeho pomocnice plastický chirurg, někdo najatý Brackenem, někdo okolo Jacksona Hunta, mafián Mickey…?

Máme opravdu hodně zajímavých kandidátů a jsem rád, že tato jména lidi napadají. Se show se vrátí i dobré odpovědi nebo alespoň více otázek.

Nathan Fillion má ale podepsanou smlouvu na 7. řadu, že jo? Nevyvine se to tak, že Castle projde rekonstrukcí obličeje a vyleze z ní jako Travis Schuldt ?

(Směje se.) Ne, nebude to jako u Doctora Who. Nathan má smlouvu podepsanou.

Co jste udělali se svatebními šaty…? Byl to váš způsob, jak vyslyšet ty fanoušky, kterým se nelíbily? Když jsem se na to zeptal Stany Katic, dostal jsem velmi diplomatickou odpověď.

Ano, a bavil jsem se tím. Ač byla scéna v dané epizodě nádherná, chtěli jsme, aby měly šaty pro Beckettovou hlubší smysl. Takhle jsme to mohli uskutečnit a umožnit její matce, která pro ni byla řídicí silou v tom, čím se stala, aby mohla být „součástí“ svatby. Ale ano, o názoru fanoušků jsme věděli a byl opodstatněný.

Určitě si, více než kdy jindy, uvědomujete, že dlužíte, někdy v budoucnu, fanouškům pořádnou svatbu.

Víme, že jim dlužíme svatbu, která bude odrážet to, čím Castle a Beckettová jsou.

Mám na mysli, že jsme tomu byli tak blízko. Navíc jste svatbu přesunuli do Hamptons, což bylo na seznamu fanoušků.

Já vím, já vím…


A koho vy tipujete jako viníka Castlovy nehody? Jste zvědaví, jaký nádech dostane následující řada?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

dagsoftware
před 179 týdny
Mne sa ten záver nepáčil. Prekazenie svadby na poslednú chvíľu je strašne...
Hitchhiker
před 178 týdny
šaty se asi nebudou opravovat, když je zničili na přání fanoušků :))
HonZajs000
před 178 týdny
Však taky ty šaty, co se zničily, byly příšerné. Ta barva a ta nesmyslná...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY