Facebook Twitter E-mail
19. května 2014

Trailery na novinky ABC 2014/2015

Je to tu! Dlouho očekávané trailery na podzimní novinky. A co víc, rozpitvali jsme je pro vás na jednotlivé snímky a pěkně jsme to těm framům dali vyžrat. Startuje nová tipovačka KDO PŘEŽIJE a my odhalili naše první tipy!

Upfronts za námi a na nás tu čeká spousta trailerů. Stejně jako minulý a předminulý rok, tak i letos organizujeme velkou tipovačku KDO PŘEŽIJE. Všichni, kdo se v minulých kolech zúčastnili, musí uznat, že to minimálně všechno to rušení a obnovování zpestřilo. Vyhodnocení se nám trochu zaseklo, protože ještě není úplně znám osud všech seriálů, ale to nám nebrání pustit se do rozboru osudů těch nových.

Tipněte si kdo přežije

Předloni tipovalo téměř 400 lidí. Loni jich bylo již téměř třikrát tolik – 1120. Nikdo netrefil vše.

Pokud vám bylo loni líto, že jste prospali start, tak letos máte šanci tuto osudovou chybu napravit.

Tipněte si KDO PŘEŽIJE a ukažte, že máte lepší odhad než SerialZone a vaši soupeři…

Jít na tipovačku →

Letos s námi, nebo spíš proti nám, budou opět tipovat kolegové z Gorilla.cz, CWzone.cz a Nextweek.cz. Doufejme, že tímto velkým kláním opět zpestříme někdy bolestivé rušení seriálů. Pravidla zůstávají stejná jako minulý rok, ale to už se dočtete přímo na stránkách tipovačky. Po uzavření (na konci léta) opět zveřejníme tipy všech týmů + vaše zprůměrované tipy, jako hlas lidu. Uvidíme, kdo letos svoji křišťálovou kouli vyleštil nejlépe.

Naše tipy na první stanici najdete v tomto článku. Jsou zatím předběžné a ještě nad nimi budeme – stejně jako vy – párkrát přemýšlet (takže máme taky uzávěrku na konci prázdnin). Ale třeba vám náš pohled pomůže při rozhodování. Když už ne, tak minimálně ty trailery, co jsou v článku zahrnuty, by mohly…

American Crime

ragelly

ragelly: Tohle jde úplně mimo mě. Nemůžu být moc objektivní, vypadá to, že scénář nebude úplně špatný, ale já se prostě nudila už během traileru. Gangy, drogy, vraždy, politika… to je pro mě nezajímavý námět.

Tip: Myslím, že seriál nepřežije. Nedokážu si představit, co zajímavého by mohl nabídnout.

Fruiko

Fruiko: Tohle mě příliš nenadchlo. Moderní kriminálky musí mít skvělou temnou atmosféru nebo CSI kouzlo. Tohle nemá ani jedno.

Tip: Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: John Ridley, scenárista filmu 12 let v řetězech, by měl být dostatečnou zárukou kvality. Bojím se ovšem, jestli Ridley zvládne vyprávět příběh delší dobu, v seriálech totiž mnoho zkušeností nemá. Navíc, nedělní timeslot není sice kdovíjak náročný na konkurenci, je náročný na diváky, kteří se pravidelně přelévají ke kabelovkám. Loni v tomto slotu poměrně hodně slušně bodoval Resurrection. Osobně si nemyslím, že by se měla historie opakovat, takto (podle traileru) silné téma většinou zamíří na kabelovku. Kdybych si měl tipnout, půjde o event series, popřípadě zkrácenou řadu s uzavřeným příběhem.

Tip: Zrušení po první sérii, i když ne úplně jisté.

Black-ish

ragelly

ragelly: Tohle že byla skvěle hodnocená nadcházející novinka u testovacího publika? Tak to bolí. Na stejném místě se loni nacházel Super Fun Night a letos tento časový slot nebude o nic lepší. Nezajímavá a nezábavná „komedie“, kterou si můžou oblíbit snad jen Američani.

Tip: Bojím se, že to přežije. Ale i tak sázím na zdravý rozum a tipuju zrušení.

Fruiko

Fruiko: Nope. Tohle není můj šálek čaje. Nulová vtipnost, nekonečná nuda.

Tip: Slot po Modern Family úplně řve, že nás čeká prodlužování…

Seraphine313

Seraphine313: Má to být parodie na černochy? Nebo parodie na klišovitý pohled bílé většiny na život černé rodiny? Slot po Modern Family se sice může zdát jako příležitost, ne vždy ale automaticky zařizuje prodloužení. Navíc, seriál se nevyhne srovnání s mnohem slavnějším The Cosby Show a Fresh Prince of Bel Air. Na to ale bylo v této komedii podezřele málo vtipu.

Tip: Zrušení. Minority nejsou na televizní obrazovce příliš oblíbené téma.

Cristela

ragelly

ragelly: No dobře, tak druhá Ugly Betty z toho bohužel nebude, ale i tak jsem se během traileru párkrát dobře zasmála. Tomuto seriálu určitě dám šanci, minimálně proto, že konečně jednou nevypadá hlavní hrdinka jak vystřižená modelka z časopisu.

Tip: Musíte se ptát? Jasně že to zruší. Vždyť to pojede v pátek.

Fruiko

Fruiko: Bože, Bože, Bože… To už fakt neumí udělat pořádnou komedii? Evidentně asi ne.

Tip: Zruší. Díky bohu.

Seraphine313

Seraphine313: Drop Dead Diva. Mike And Molly. Rules of Engagement. New Adventures of Old Christine. The Nanny. A tak dále a tak dále. Zdá se mi, jako by se tyto a podobné seriály zprůměrovaly, zavalily se všeobecně známými vtipy a uplácala se z toho komedie, která by frčela nanejvýš před patnácti lety.

Tip: No. Just… no. A nepomůže tomu ani Gabriel Iglesias.

Forever

ragelly

ragelly: Totální Body of Proof v mužském kabátě se špetkou nadpřirozena. V podstatě tam půjde jen o případy, jen občas bude policistce divné, že hrdina všechno tak správně ví. Ale Ion je skvělý, sledovala bych ho ve všem, takže Forever jde určitě do mého watchlistu.

Tip: To zruší, lidi už jsou z těch kriminálek unavení.

Fruiko

Fruiko: Premisa se mi docela líbí, ale ten cast je děsně nesympatický.

Tip: Z tohodle by mohl být druhý Castle. Proto věřím na prodlužování.

Seraphine313

Seraphine313: Celý trailer mě napadala jen jedna otázka – proč by mě měl proboha tento seriál zajímat? Mám tady chlápka, co je nesmrtelný a pracuje na pitevně. So… who cares? ABC akorát okopírovala prototyp Sherlocka Holmese a aby ho trochu odlišila, nadělila mu (absolutně nelogicky) nesmrtelnost s tím, že jeho jediný problém je, aby se neprozradil. Proč se nemůže/nechce prozradit? Nikdo neví. Úterý v 10 po Agentech není úplně silný slot, navíc s konkurencí Person of Interest a Chicago Fire. Pokud bych si já měl jako divák v USA vybrat, volím jednoznačně seriál na NBC.

Tip: Doufám, že zrušení.

Fresh Off the Boat

ragelly

ragelly: Říkala jsem, že Black-ish možná nebude mít takový úspěch, v jaký ABC doufá? Proto si nechává otevřená zadní vrátka s další minoritní komedií. A k tomu retro. Bože. Opět žádný vtip, ani jeden.

Tip: No tak tohle je bez sebemenší šance na prodloužení.

Fruiko

Fruiko: To je nějaký trend, že každé etnikum musí mít svoji vlastní komedii? Letos tu chybí snad už jen Mexikánci a máme to komplet.

Tip: Zruší. Cílovka totiž maká na svém americkém snu a nemá čas na televizi.

Seraphine313

Seraphine313: Co dodat? Podobnou pozici měl loni seriál Enlisted – poměrně vtipný trailer, midseason, vyvrženci společnosti… ale já prostě nevěřím tomu, že by tento seriál byl úspěšný. Za tříminutový trailer jsem napočítal dva vtipy, a to mi přijde sakra málo.

Tip: Menšina + family drama + retro + děti = zrušení le grande

Galavant

ragelly

ragelly: :DDD Tak tady mi poprvé došla slova. Myslím, že budu celé léto přemýšlet o tom, jestli se z toho stane největší hit desetiletí, nebo jestli to pohřbí po dvou epizodách.

Tip: Tipuju pohřbení po dvou epizodách. Ale nevylučuju, že si to ještě dvacetkrát rozmyslím a přehodnotím.

Fruiko

Fruiko: Ty kráso. Tohle vypadá jako guilty pleasure na třetí. Moc se na to těším a doufám, že i tvůrci to brali jako parodii a nemyslí to vážně.

Tip: Jako jestli tohle odvysílají celý, tak se budu hodně divit. A to tomu stačí vydržet jen 4 týdny. Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Dafuq did I just watch? To mi připomnělo takové ty devadesátkové německé pohádky, co u nás hodně jely…

Tip: 8 epek v zimě je opravdu jen „event series“.


How to Get Away with Murder

ragelly

ragelly: Shondiny čtvrtky doplní novinka s velkým potenciálem. Tohle by mohl být nový Scandal, pokud bude scénář na stejně vysoké úrovni. Není to zrovna můj šálek kávy, ale dokážu si představit, že si tento seriál své fanoušky najde.

Tip: Těžko říct. Shondě už pár pokusů nevyšlo, ale jelikož jde seriál po Scandalu, myslím, že má šanci na přežití.

Fruiko

Fruiko: Tohle mě už zaujalo sneak-peakem a trailer můj zájem jen potvrdil.

Tip: V traileru svítí Shondino jméno velkými písmeny i když je jen producentka. Ale mohla by si na kvalitu posvítit. Věřím v prodloužení.

Seraphine313

Seraphine313: Shonda Rhimes jede. Dokázala přetavit poměrně nudné školní prostředí (které v drtivé většině případů inspiruje k úplně jinému žánru seriálů) a přijít s poměrně originálním nápadem. Právnický thriller od ní se zdá jako sázka na jistotu, kterou navíc ulehčuje pohádkově příjemný timeslot, ve kterém seriálu konkuruje pouze Elementary.

Tip: Tady se dočkáme obnovení.

Manhattan Love Story

ragelly

ragelly: Ta holka má úplně boží hlas, moc příjemný, vůbec mi nevadí, že ho budu poslouchat celou epizodu. Nápad s odposlechem myšlenek je dobrý, taková méně šílená variace na Scrubs. Romcom z toho půjde udělat slušný a fanouškům žánru se tato novinka jistě líbit bude. Počítám se mezi ně!

Tip: To je jasný, to zruší. Romantická komedie na ABC už se neuchytila pěkně dlouho, stanice je v tomto prokletá.

Fruiko

Fruiko: Miluju postavy s vnitřním hlasem, ale čeho je moc, toho je příliš. A tady toho je tolik, že není ticho snad jedinou sekundu traileru.

Tip: Asi to zruší, ale úplně bez šancí na prodloužení to není.

Seraphine313

Seraphine313: Jako bych v tom viděl sebe a svou přítelkyni. On se kouká po holkách a hodnotí je, ona se kouká po oblečení (a hodnotí ho) a náhodně brečí. Oba herci vypadají, že se se svými rolemi sžili, model komedie s voiceoverovými myšlenkami funguje bezvadně. Druhá věc, co mě ale při sledování traileru napadla, je, že ústřední příběh mi přijde jako HIMYM odřený na kost, bez Matky, Teda a dvojice Marshmallow/Li­lypad. Oba aktéři jsou pro mě až nápadně podobní Robin a Barneymu a jejich zamilovanému vrkání. Toť vše k příběhu.

Tip: Pro mne zrušení. Ve slotu je to sice jediná komedie, mladší diváky jí ale bude odsávat konkurenční The Voice, další pak NCIS.

Secrets & Lies

ragelly

ragelly: Tak tohle si nenechám ujít. Můj oblíbený herec v silně serializovaném příběhu, který se určitě bude skvěle zamotávat. Trailer je plný napětí, doufám, že si tuto atmosféru udrží i seriál.

Tip: Nevím, jak by chtěli pokračovat ve druhé sérii, ale jedna mi zde bude bohatě stačit. Mohlo by jít o nadprůměrnou minisérii.

Fruiko

Fruiko: Suprová atmoška, lamač ženských srdcí poprvé v hlavní roli na tv obrazovce… Kazí to jen ta agentka s výrazem, právě jsem šlápla do kravince. Ale to půjde překousnout.

Tip: Optimálně bych to viděl na namakanou jednu uzavřenou sérii. Snad to tak dopadne.

Seraphine313

Seraphine313: U midseason seriálů se těžko odhaduje, zda projdou sítem divácké oblíbenosti, nebo ne. Seriál s jednoduchým názvem Secrets and Lies ale šanci určitě má. Zda to ale bude stačit na prodloužení, není jisté. Příběh se může lehce vyvinout do vícesezónní záležitosti à la Purpurové řeky (a já bych za to byl moc rád). Jenže je tu velké ALE. Seriál je remakem stejnojmenného australského dramatu, které běželo letos od března 6 epizod, které stačily k uzavření příběhu. Jestli si ABC myslí, že příběh natáhne do několika let… no nevím, nevím.

Tip: Zrušení, i když jen těsně. Osobně bych spíš byl pro posun na léto, kde není takový tlak na výsledek.

Selfie

ragelly

ragelly: Ježiši kriste.

Tip: Tohle doufám umře hodně rychle.

Fruiko

Fruiko: Hrozně moc mi to připomíná How to be a Gentleman v ženský verzi. Což není zrovna dvakrát lichotivé přirovnání.

Tip: Cast je dost cílený pro internetové publikum, takže nejspíš díky buzzu okolo to prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: Ehm… co jsem to právě viděl? Druhý pokus o Super Fun Night? Tohle je prostě tak… zvrácené, že to chudákovi Johnu Cho vůbec nepřeju.

Tip: Bez ohledu na timeslot a konkurenci říkám, že toto musí být zrušeno, protože se nedokážu představit člověka, který by se na toto díval (maniak ragelly a budoucí fanoušci Selfie snad odpustí).

The Whispers

ragelly

ragelly: Akta X v moderním kabátě? Nejsem proti. Jen kdyby do toho nepletli ty děti. Proč musí být všude děti? To je taková nuda.

Tip: Z tohoto nový kult nebude.

Fruiko

Fruiko: Wow další dobře vypadající trailer. Mráz z něj běhá po zádech a člověk úplně nutí se chtít podívat na seriál, aby zjistil, co jsou ti našeptávači zač…

Tip: Asi zruší. I když to je drama, tak midseason seriály mají na začátku značný handicap.

Seraphine313

Seraphine313: Zajímavý námět zabíjejí děti. Auru tajemna se nedaří vůbec vytvořit, i když rozumím tomu, kam chtějí tvůrci směřovat, není vidět, že by se snažili to nějak předat. Trailer mě rozhodně nepřesvědčuje o tom, že se jedná o kvalitní dílo.

Tip: Zrušení. Mystery seriál v midseason nemá moc šancí.

Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
American Crime
Black-ish
Cristela
Forever
Fresh Off the Boat
Galavant
How to Get Away with Murder
Manhattan Love Story
Secrets & Lies
Selfie
The Whispers
Celkem
1 prošel
10 neprošlo

Letos jsme extra krutí – neprošlo u nás 10 novinek z 11, což je snad skoro i rekord.

O roli největšího kruťáka se dělí ragelly a Seraphine313. Myslí si, že přežije pouze jedna novinka. Fruiko oproti tomu vyměkl a věří čtyřem novým seriálům. V rušení jsme se celkem shodovali – sedmkrát naprostá shoda. To u prodloužení tuhle čest měla pouze Shonda. Tedy How to Get Away with Murder.

Jít na tipovačku →


Jak se vám líbí trailery? Souhlasíte s našimi tipy? A už máte odtipováno?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2014/2015 (právě čteš)
Trailery na novinky CBS 2014/2015 (20. 5. 2014)
Trailery na novinky CW 2014/2015 (21. 5. 2014)
Trailery na novinky FOX 2014/2015 (22. 5. 2014)
Trailery na novinky NBC (23. 5. 2014)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Butcher
před 123 týdny
forever vypada dost v pohode :)
ševča
před 123 týdny
Moc se nenadchni.
McPsychopath
před 119 týdny
Galavant ale pokračuje :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY