Facebook Twitter E-mail
5. června 2014

Rozhovor s Laurou Prepon z Orange Is the New Black

Již zítra má na Netflixu premiéru druhá řada seriálu Orange Is the New Black. Seriál si získal fanoušky po celém světě téměř okamžitě. Zejména je oceněn diváky z LGBT komunity, jelikož je seriál plný postav právě z této skupiny a přidává se tak k těm, které sexualitu nijak nediskriminují. My vám nyní přinášíme rozhovor s herečkou Laurou Prepon, která v seriálu ztvárňuje Alex Vause, bývalou drogovou pašeračku a milenku hlavní hrdinky Piper Chapman (Taylor Schilling). Loni se objevila spousta zvěstí o tom, proč se postava Prepon v druhé sérii objeví jen v několika málo dílech a nyní herečka uvádí věci na pravou míru.

Jak moc tě překvapil úspěch, který první série Orange Is the New Black sklidila?
Vždy, když člověk pracuje na seriálu, který miluje a o kterém má pocit, že je něčím výjimečný, doufá, že diváci to budou cítit stejně. A když se tohle skutečně stalo, byl to úžasný pocit.

Přišla s touto popularitou i nějaká negativa?
Ne. Je skvělé, když tímto můžeme ovlivnit něčí životy a poskytnout lidem postavy, se kterými se mohou ztotožnit. Ale takovým vedlejším produktem popularity je určitá ztráta anonymity. Začnou se objevovat různé drby a tomu člověk prostě neuteče, když je středem pozornosti.

A tím jsi mě krásně přivedla k mé další otázce, která se týká právě těchto drbů.
Super.

Hodně se psalo, že se v druhé sérii už nevrátíš nebo že se objevíš jen v několika málo dílech, aby se uzavřela tvoje dějová linka, a jako důvod se uvádělo, že jsi nespokojená s tím, že hraješ lesbickou postavu. Je to blbost?
Ano, je to úplná blbost. Miluju svou postavu i celý seriál, jenže problém byl, že většina herců měla smlouvu podepsanou jen na jeden rok. Netflix je nový, a tak nám nebyla nabídnuta standardní smlouva na šest let, jak tomu bývá u většiny televizních stanic. A u druhé série jsem měla problém s harmonogramem. Bylo to nemilé a Jenji (Kohan, tvůrkyně seriálu – pozn. red.) a já jsme to řešily a rozhodly jsme se, že se mě pokusí dostat do tolika epizod, kolika jen půjde. Problém už se ale vyřešil, takže budu moct být ve všech dílech třetí série, která se začne natáčet tak za tři dny, a na to už se moc těším.

Takže si Alex ve třetí sérii užijeme?
Budu ve všech dílech třetí série a ve čtyřech dílech druhé série – což mě mrzí, protože mi to chybělo.

A ty zvěsti o tom, že jsi nespokojená s hraním lesbické postavy, jsou lež? Nebojíš se, že si tě lidi zaškatulkují?
Vůbec ne. Nejvtipnější na tom je, že nemám tušení odkud… Vlastně… Vím, odkud se to vzalo. Bylo to z toho důvodu, že jsem o tom problému nemohla veřejně mluvit, a tak si lidé začali vymýšlet možné důvody. Pravdou ale je, že jsem natáčet chtěla, chtěla jsem být ve více epizodách a Jenji si je toho více než vědoma. A protože to byla záhada, tak si lidé začali tyto mezery vyplňovat sami. Svou postavu miluju a být součástí homosexuálního páru je neskutečné. Lidé z LGBT komunity jsou neuvěřitelná fanouškovská základna.

A můžeš taky vyvrátit drby o tom, že chodíš s Tomem Cruisem?
(smích) Ano. S Tomem Cruisem nechodím. Je to velmi talentovaný herec a milý muž, ale ne, nechodíme spolu.

Myslíš, že bys v reálném životě mohla s Alex kamarádit? Nebo by sis nedovedla představit, že bys trávila čas s někým takovým?
Ráda bych se přátelila s Alex Vause! Je děsně cool a úplná drsňačka. Myslím, že bychom si rozuměly.

Porušilas někdy zákon nebo měla problém s policií?
Bez komentáře! (smích)

Četla jsem nějaký rozhovor z minulého roku, kde jsi zmiňovala, že plánuješ své první režírování. Povíš mi o tom něco víc?
Ano, ještě pořád to mám rozpracované. Orange je teď moje hlavní priorita a jak jsem už říkala, za tři dny začínáme zase točit. Ale kdykoliv mám chvilku, tak pracuju na svých projektech.

Chtěla bys pracovat před i za kamerou?
Jo, 100%. K práci za kamerou se prokousávám už pomalu deset let a zatím jsem prodala tři seriály, o kterých nikdo ani neví. První si koupila jedna internetová stanice. Jednalo se o seriál o pokeru (Prepon je zkušenou pokerovou hráčkou). Druhý prodaný se nedostal z projektové fáze a třetí jsem prodala Comedy Central. Natočili jsme pilot, ale nakonec si stanice vybrala jiný seriál, který jsem si popravdě zamilovala, takže chápu, proč nás nechtěli. S tímhle jsem se svěřila jen proto, abych vám ukázala, že se o práci za kamerou opravdu snažím.

Jodie Foster režírovala jednu z epizod Orange. Jaké to bylo?
Skvělé. Jako herečka ví, jak nás režírovat. Vždycky nám vysvětlovala, proč se naše postavy chovají tak, jak se chovají, co je k tomu vede, jaký to má podtext a kam tím naše postavy směřují. Opravdu věděla, jak na to. Práce s ní byla úžasná.

Kde bydlíš?
V Los Angeles.

Co děláš, když zrovna nic netočíš?
Trávím čas se svými přáteli, kteří jsou úžasní. Jsou jako moje rodina. Také ráda píšu. Miluju, když se probudím před úsvitem a píšu ještě za tmy, to je jedna z mých nejoblíbenějších činností. A také hraní pokeru, u toho si odpočinu, protože během hry na nic jiného nemyslím.

Jak často hraješ poker?
Dřív jsem ho hrávala až moc často, ale teď… Zrovna jsem se vrátila ze zájezdu na Fidži, který jsem vyhrála. Vzala jsem s sebou šest svých přátel.

Byla to ta největší cena, jakou jsi kdy vyhrála?
To rozhodně! Jednalo se o letovisko na soukromém ostrově, all-inclusive. Občas se gambling vyplácí!

Chodíš teď s někým?
Momentálně ne. Možná ale najdu svého budoucího manžela v Británii, když už tady jsem!

Teď jsi tady kvůli propagaci Orange… Navštívilas Británii už někdy dřív?
Ano, ale to jsem byla ještě hodně mladá, a pak podruhé asi před sedmi lety. Ale moc se mi tady líbí. Zítra máme mít den volno, tak si to tady budu moct projít. Když mi bylo patnáct, tak jsem žila rok a půl v Evropě, protože mě ségra přemluvila, abych se dala na modeling, což mě vůbec nelákalo, ale nakonec jsem to zkusila. Rok jsem žila v Milánu a pak jsem se přestěhovala do Londýna a do Paříže. Když jsem žila v Londýně, bydlela jsem v hotelu, kde jsem si mohla na každý den zaplatit jiný pokoj, a každý z nich byl nějak tematicky zařízený… Nevěděla jsem, že to byl ve skutečnosti bordel! (smích) Všude jsem narážela na různé ženy a říkala jsem si: „Myslím, že tady bych asi být neměla…?“ Ale ony mě nechaly na pokoji. Byla to sranda, kéž bych tak věděla, kde přesně to bylo.

Bylas ráda, když jsi pověsila svou modelingovou kariéru na hřebík?
A jak! Ale vlastně jsem si přes modeling našla cestičku k herectví. Spoustu jsem se tím naučila a brzo jsem i dospěla.

Rozhovor byl poskytnut minulý týden při příležitosti propagace seriálu ve Velké Británii, takže se dá předpokládat, že natáčení začalo v pondělí 2. června.


Těšíte se na druhou sérii OITNB? Máte rádi postavu Alex? Potěšilo vás, že se Laura ve třetí sérii objeví opět na plný úvazek?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Gabik.029
před 181 týdny
Není zač ;)
Yanek1
před 181 týdny
Laury Prepon je škoda. Takhle tam u nich dopadnou všechny herečky, který...
Vladus007
před 181 týdny
Taky děkuju za rozhovor,super. Ještě ani není 2 řada a už se strašně těším na 3...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY