Facebook Twitter E-mail
6. června 2014

Hra o trůny je nejsledovanějším seriálem v historii HBO

V době, kdy už do konce čtvrté řady jednoho z nejslavnějších seriálů současnosti zbývají pouhé dvě epizody, přišla jedna zpráva přímo od stanice HBO. V pomyslném žebříčku nejslavnějších seriálů stanice se totiž Hra o trůny vyšplhala na první místo. Dodnes na prvním stupínku trůnil legendární seriál Rodina Sopránů.

Tato meta byla už dlouho očekávaná. Hra o trůny už několik let udivuje svou stále stoupající sledovaností. Dokázala to i tuto sezónu, kdy téměř každým dalším odvysílaným dílem překonávala rekord celého seriálu. Zatím nejvyšší číslo seriál získal po sedmé epizodě čtvrté řady, a to 7,2 milionu diváků (8,5 milionu diváků za celou noc). Další týden výsledek zopakoval a díky tomu posunul průměrnou sledovanost celé sezóny na 18,4 milionů diváků (počítáno na všech platformách), čímž o 0,2 milionu překonal předešlý rekord, kterého dosáhla čtvrtá série Sopránů. Třetí řada Hry o trůny dosáhla průměrného výsledku 14,4 milionu diváků na epizodu.

Seriálu k takovýmto výsledkům pomáhá hlavně velký nárůst u DVR (sledování ze záznamových zařízení) a narůstající popularita služby HBO GO. Na druhou stranu, spousta zhlédnutí není započítána kvůli popularitě seriálu u internetových pirátů.

Společně s touto zprávou přišla i jedna menší novinka ohledně nadcházející páté sezóny. Už dříve bylo předesláno, že postavy Missandei (Nathalie Emmanuel) a Daaria Naharise (nově Michiel Huisman) byly z vedlejších povýšeny na hlavní (čímž bude mít pátá sezóna celkem 29 hlavních postav, pravděpodobně nejvíce ze všech seriálů). Teď se ale ví, kde se bude nová řada natáčet. V seriálu uvidíme lokace ze Španělska, konkrétně Andalusie, která se tak stane sedmou zemí, kterou štáb navštíví. Hlavními lokacemi pro natáčení stále zůstávají Severní Irsko, Chorvatsko (scény z Králova přístaviště) a Island (nejčastěji scény ze země za Zdi), natáčelo se ale i v Maroku a na Maltě (scény z Essosu) a ve Spojených státech. Přestože fandové seriálu už mají své teorie, které lokace by mohlo Španělsko obsáhnout, oficiálně nic konkrétnějšího najevo dosud nevyšlo.

Hra o trůny se vrátí se svou devátou epizodou už tuto neděli, 8. června, finále se bude vysílat o týden později. Očekává se, že nastolené rekordy ve sledovanosti z minulých epizod budou opět překonány.

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 176 týdny
Moc netuším proč řešit děj, když na seriálu jaksi pracuje i přímo autor...
Nevada
před 176 týdny
Ten byl dobrej :D Píše scénář vždy k jedné epizodě...
ševča
před 168 týdny
Přesně, jak říkáte. Sanse chybí už jen doslova jediná scéna z toho, co se...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY