Facebook Twitter E-mail
8. června 2014

Co sledovat v létě na českých televizích - přehled novinek

V posledních dnech jsme vám různými formami představovali seriály, které si pro nás ve (snad) horkých letních dnech přichystaly americké televizní stanice. Ale protože i u nás máme televizní stanice, tak se v této bleskovce podíváme na to, jak chtějí či nechtějí přilákat diváky k obrazovkám.

Přes léto nás čekají nejen nové série již známých seriálů, ale také pár novinek, které se u nás ještě neměly takovou šanci se prosadit mezi diváky. Nyní už se podíváme na to, co nás vlastně čeká.

Američané dorazili i do Čech

Informovali jsme vás o tom už na našem Facebooku, menší opakování ale neškodí. Seriál The Americans stanice FX odstartoval svou českou premiéru 8. 6. na Primě. Jede sice v nekřesťanský čas 0:45 a pod názvem Takoví normální Američané, pořád ale lepší než nic.

Poslední série Matky i u nás

Poměrně rychle se k nám dostává finále všude známého seriálu How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku). Celá poslední série se odehrává v jediném svatebním víkendu Barneyho a Robin a blíže v ní poznáme onu tak dlouho poznávanou Matku. A i když s finále seriálu nejsou mnozí fanoušci spokojení, tak proč si nezpříjemnit večery menším opáčkem?

První díl deváté řady s názvem Medailonek nás čeká už v sobotu 14. června v 18:55. Další díly se budou vysílat každý den, budou vždy dva díly za sebou, pokaždé v 18:55. Dívat se můžete na Prima love.

Premiérová série Teorie velkého třesku

Co by to bylo za léto na COOLu bez nových příhod našich oblíbených nerdů z The Big Bamg Theory (Teorie velkého třesku)? Zhruba měsíc a něco po odvysílání posledního dílu sedmé série se dočkáme celé řady i na našich obrazovkách. A pokud nejste příznivci dabingu, tak se nemusíte bát, protože se bude vysílat i varianta s titulky v původním znění, i když trochu později.

Začne to dílem Důsledek absence Hofstadtera, ve kterým Penny a překvapivě i Sheldon oplakávají Leonarda, který se plaví po Severním moři. Epizoda se odvysílá ve čtvrtek 19. června ve 21:20, dalších dílů se dočkáme vždy ve všední dny – tedy od pondělí do pátku. A co se týče titulkové varianty, tak ta se bude vysílat kolem jedné ráno.

Hannibal si prostře svůj stůl i na COOLu

U této primácké stanice ještě chvíli zůstaneme, protože si pro nás chystá americký hit jménem Hannibal. Pokud jste na něj ještě nenarazili, tak vám jej krátce představíme. Děj se soustředí na Willa Grahama, zvláštního agenta FBI, který je schopen nahlédnout do myslí těch nejzvrácenějších vrahů, a na Hannibala Lectera, psychiatra s nezvyklou zálibou v pojídání lidí. Nepotrvá dlouho a Will si začne uvědomovat skutečnou povahu Hannibala, který je zároveň i jeho psychiatrem.

Rozhodně se máte na co těšit, takže pokud jste seriál ještě neviděli, tak si v pondělí 30. června ve 21:50 přepněte na Primu COOL.

Happily Divorced neboli Manžel k pohledání

Dalším premiérovým seriálem na našich obrazovkách bude Happily Divorced, kterému dala Prima love název Manžel k pohledání. Jedná se o sitcom od stanice TV Land. Tvůrkyní je Fran Drescher, která má na svědomí u nás moc dobře známou Chůvu k pohledání. Děj pojednává o manželském páru, ve kterém si manžel po osmnácti letech vztahu uvědomí, že je vlastně gay.

Odvysílají se obě dvě řady za sebou, premiéru si seriál odbude v pondělí 7. července na Prima love a vysílat se bude každý den v 19:50.

Castle s Beckettovou, Holmes s Watsonovou

O prázdninách nás neminou ani nové řady seriálů Castle (Castle na zabití) a Elementary (Sherlock Holmes: Jak prosté).

Castle s šestou sérií nás začne doprovázet od 22. července vždy v úterý ve 21:20. První díl hned naváže na finále řady předchozí, ve kterém Castle požádal Kate o ruku.

Amerického Sherlocka, neboli Jak prosté, budeme moci vídat s jeho druhou řadou od 30. července každou středu ve 20:15. V prvním díle se Holmes s Watsonovou vydají do Londýna, kde poznáme Holmesovu minulost z období předtím, než se vydal do New Yorku.

Na Primě i Vegas

Za připomínku ještě stojí, že od 29. 5. se každou neděli usídlil na Primě šerif Ralph Lamb. Loni zrušená novinka Vegas o souboji práva a mafie v podání lasvegaského šerifa (Dennis Quaid) a majitele kasina (Michael Chiklis) se bude vysílat od 23:55.

2 $ocky to opět roztočí

A abychom se dotkli i letních plánů stanic skupiny Nova, tak vám povíme o premiéře třetí série seriálu 2 $ocky (2 Broke Girls), která se uskuteční ve středu 18. června na Smíchově. Nové díly poběží vždy od pondělí do čtvrtka ve 20:25, opakování kolem čtyř odpoledne.

Odysseus dopluje na ČT

Francouzsko-portugalsko-italská velkoprodukce homérovské klasiky dorazila i k nám. Od 11. 6. nabídne ČT art každý týden v 22:10 nesmrtelný příběh o královně Penelopě a jejím dlouhém čekání na Odyssea. Ten mezitím zažívá všelijaká dobrodružství, když kvůli kletbě nemůže doplout domů, kde na něj kromě manželky čeká i syn Telemachos.


Tak jak to vidíte? Budete trávit letní dny u našich obrazovek, nebo vás víc zaujal letní program v zámoří? Rozepsat se můžete v diskuzi!

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Cherry :-*
před 254 týdny
Takže příští stanice... Prima COOL - Hannibal ♥ ♥ ♥
Zuza.
před 253 týdny
2 Socky na to jsem se těšila, ale dabing Max a Caroline je opravdu strašný !!!
lukascoolarik
před 251 týdny
V pátek 11.7. ve 20:15 na COOLu má premiéru seriál Bez hranic (Crossing Lines).

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY