Facebook Twitter E-mail
24. června 2014

Happy Valley: Když dobří lidé dostanou špatný nápad

Happy Valley, jehož tvůrkyní je držitelka ceny BAFTA Sally Wainwright, je novým šestidílným dramatem BBC One.

Policejní seržantka Catherine Cawood (Sarah Lancashire) je ve službě, když na stanici přijde cosi nahlásit vyplašený a nervózní účetní Kevin Weatherill (Steve Pemberton). Kevin je velmi zdrženlivý a při Catherinině otázkách ztratí nervy a odejde.

Vymyslel plán, jak za výkupné unést šéfovu dceru, aby svým dětem mohl zaplatit soukromou školu. Když místní drogový boss Ashley Cowgill (Joe Armstrong) tento plán začne uskutečňovat, z Kevinovy fantazie se stane pochmurná, nebezpečná skutečnost. Zpackaný únos Ann Gallagher (Charlie Murphy) má ovšem následky. A Catherine, která je v práci zvyklá se s nadhledem zabývat životy jiných lidí, dovolí, aby se jí pátrání po Ann Gallagher dostalo pod kůži. Dojde k přesvědčení, že smrt vlastní dcery může pomstít jedině tehdy, když najde Ann živou a její únosce požene před spravedlnost.

Seriál Happy Valley měl od počátku velkou sledovanost, která mu vydržela celých šest týdnů. Průměrně si na něj udělalo čas 7,2 milionu diváků a poslední díl si nenechalo ujít 7,8 milionu lidí. Na iPlayeru se pak seriál dočkal 8,1 milionu zhlédnutí. Vedle diváckého úspěchu si však drama získalo oblibu i mezi kritiky. Charlotte Moore, výkonná ředitelka BBC One, k úspěchu Happy Valley dodává: „Tento skvělý seriál od Sally Wainwright během posledních šesti týdnů uchvátil národ. Byl od začátku do konce niterný, emotivní a provokativní. Bylo úžasné vidět publikum napjaté, když žadonilo o pokračování. Seriál je dokladem tvůrčí ambice, kvality a rozsahu původního britského dramatu na BBC One.“

Toto drama vznikalo pro BBC One u RED Production Company. Jeho tvůrkyní, scenáristkou a výkonnou producentkou je Sally Wainwright, producentkou je Karen Lewis. Režie se ujali Euros Lyn a Sally Wainwright. Dalšími výkonnými producenty jsou Nicola Shindler za RED Production Company a Matthew Read za BBC.


Máte rádi psychologická dramata s neurčenou hranicí mezi dobrem a zlem?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 173 týdny
Tomu nerozumím. V článku píšeš nový seriál, ale podle textu už běžel.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY