Facebook Twitter E-mail
26. června 2014

The Honourable Woman: izraelsko-palestinský konflikt na BBC

Maggie Gyllenhaal ztvární titulní roli v novém dramatu The Honourable Woman, které vzniká v koprodukci BBC Two a Sundance TV. Jde o osmidílný politický thriller, který se odehrává na pozadí současného izraelsko-palestinského konfliktu. Zabývá se celou škálou složitých a provokativních témat konfliktu, klamu a zrady jak na osobní, tak také na politické úrovni.

V seriálu si zahrají i mnohé mezinárodní hvězdy, mezi kterými nebudou chybět Stephen Rea, Lindsay Duncan, Andrew Buchan, Katherine Parkinson, Janet McTeer, Lubna Azabal, Tobias Menzies, Genevieve O’Reilly nebo Igal Naor.

Děj se točí okolo třicátnice Nessy Stein, která je hluboce traumatizovaná a pronásledovaná svou minulostí. Nessa proto neustále svádí vnitřní bitvu o nalezení klidu, což se projevuje v jejích politických aktivitách. Pokouší se totiž urovnat vleklý konflikt mezi Izraelci a Palestinci, který sužuje celý region. Nessin otec byl židovský výrobce zbraní a jako malá byla se svým bratrem Ephrou svědkem jeho vraždy. V dospělosti zdědila otcovu zbrojní továrnu, přebudovala její výrobu a začala se věnovat pokládání optických kabelových sítí mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu. Když se však Nessa (patrně zásluhou svých neúnavných snah o usmíření konfliktu) dočká překvapivého jmenování do šlechtického stavu, na mezinárodní politické scéně to vyvolá bouřlivé reakce.

Polly Hill, vedoucí nezávislého dramatu pro BBC k The Honourable Woman říká: „Maggie Gyllenhaal je dokonalou Nessou Stein. Hugo Plick vytvořil komplexní postavu s výjimečným příběhem. Jeho ohromující scénář a Maggie v hlavní roli spolu vytvořili silnou a napínavou kombinaci.“ Výkonný producent Greg Brenman dodává: „Jsme dlouholetými příznivci Huga Blicka a tento výjimečný projekt nás nadchnul.“ Sarah Barnett, prezidentka Sundance TV říká: „The Honourable woman je oslnivé drama: mezinárodní politický thriller, ale zároveň i skvostně zpracovaný romantický příběh o naději, kompromisu, vině a rodinách. Před kamerou i za ní se nacházejí pozoruhodně talentovaní lidé; jsme nesmírně nadšení, že našim divákům můžeme představit tuto skvělou minisérii.“

The Honourable Woman produkuje pro BBC Two a Sundance TV nová nezávislá produkční společnost Drama Republic a také Eight Rooks Productions. Děj se pdehrává ve Velké Británii a na Blízkém východě. BBC Two má v plánu toto drama odvysílat v červenci. Seriál napsal, režíroval a produkoval Hugo Blick z Eight Rooks Productions. Výkonnými producenty jsou Greg Brenman z Drama Republic a Polly Hill za BBC. Producentkou je Abi Bach.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pipa22
před 181 týdny
.. zni to hodne zajimave, znamenam si a uz se tesim.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY