Facebook Twitter E-mail
23. června 2014

New Girl obohacuje anglický slovník!

Už je to tak, tvůrcům seriálu New Girl (Nová holka) se podařilo vytvořit slovo, které se oficiálně zařadilo do Collinsova anglického slovníku.

Jde o slovní hříčku adorkable a přesná definice zní „společensky nešikovný nebo nemoderní svým okouzlujícím a roztomilým způsobem“. Na svědomí má tento výraz Shannon Ryan a prozradila i jak na tento výraz přišla: „Bylo to slovo, kterým jsme společně s přáteli na škole popisovali naše nerdovská pobláznění. Nadhodila jsem to na jednom z jednání a tak nějak se to ujalo.“

Není to první a dost možná ani poslední obohacení anglického slovníku díky nějakému televiznímu seriálu. Dokonce sama tvůrkyně má v zásobě slovo celebutante, které bylo v seriálu taktéž použito. Nejznámějším případem však určitě zůstane výraz d'oh, jenž byl v roce 2001 zařazen dokonce do Oxfordského slovníku a o který se postaral Homer Simpson ve vůbec první epizodě Simpsonových.


Co říkáte na výraz adorkable? Všimli jste si ho při sledování New Girl?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

WhiteSparkle
před 173 týdny
Tak to je opravdu povedené slovíčko, asi ho začnu používat. :D Třeba se tvůrcům...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY