4. 7. 2014

American Gods: válka bohů v projektu kabelovky Starz

American Gods: válka bohů v projektu kabelovky Starz

Prémiová kabelovka Starz se spolu se scenáristy a producenty Bryanem Fullerem (Hannibal) a Michaelem Greenem (The River, Heroes) pustila do adaptace fantasy románu American Gods od Neila Gaimana. Tato kniha se dočkala překladu do více než třiceti jazyků, u nás byla vydána pod názvem Američtí bohové. Projekt již dříve vyvíjela HBO, která se ho vzdala.

Starz se zavázala, že pokud bude vedení kabelovky spokojené s kvalitou scénářů, vynechá pilotovou fázi a objedná si rovnou celou sérii. Výkonnými producenty a showrunnery by v tom případě byli právě Gaiman, Fuller a Green. Projekt vzniká u produkční společnosti FremantleMedia North America, za kterou budou výkonnými producenty Thom Beers, Craig Cegielski a Stefanie Berk. Za kabelovku bude na projekt dohlížet Ken Segna.

Děj dramatu se soustředí okolo války zuřící mezi starými a novými bohy. Tradiční bohové, kteří mají svůj původ v Bibli a mytologiích z celého světa, postupně přicházejí o své věřící. Ti totiž přecházejí k novému panteonu bohů odrážejících jevy moderní společnosti jako jsou láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity nebo drogy. Hlavní postavou je bývalý podvodník Shadow Moon, který se stane osobním strážcem a cestujícím společníkem pana Wednesdaye. Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Vydal se na cestu napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na bitvu proti novým bohům.

Autor knižní předlohy Neil Gaiman k práci na projektu řekl: „Když vytváříte věc jako je American Gods, která přitahuje fanoušky i maniaky, lidi, kteří na sebe tetují nebo nechávají tetovat citáty z knihy, na níž těm všem hluboce záleží, tak je nesmírně důležité, abyste svůj tým vybírali opatrně. Nechcete zklamat fanoušky či lidi, kterým na té knize záleží. (…) Na mém týmu, o kterém věřím, že tu knihu dostane do světa, se mi nejvíc líbí to, že jde o stejné fanatiky, které American Gods přitahovala od samého začátku. Sice jsem nezjišťoval, jestli na sobě Bryan Fuller nebo Michael Green nemají nějaká tetování s citacemi z knihy, ale vůbec by mě to nepřekvapovalo. Tým ve Starz zase věděl dost jistě, že chtějí Shadowovi, Wednesdayovi i Lauře poskytnout domov hned, jak se o té možnosti doslechli. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak ten příběh představí nejširšímu možnému publiku, které se s ním dokáže vypořádat.“


Znáte knižní předlohu? Byli byste rádi, pokud by se tento projekt dočkal objednávky na seriál?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
corine

corine

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
Yanek1

Yanek1

Vy myslíte tu incenaci někdy z pětadevadesátýho natočenou na úrovni Kerkonošskejch pohádek? Tu...
před 293 týdny
lokot

lokot

No rozhodně to vypadá zajímavě.
před 293 týdny
ševča

ševča

O knize slyším prvně, ale vypadá to dobře.
před 262 týdny
Další články k tématu