Facebook Twitter E-mail
24. července 2014

NERD HQ

Comic-Con, pro mnohé fanoušky jedna z největších událostí léta, už je za rohem, avšak společně s ním přichází i Nerd HQ, které je možná pro většinu z vás naprostou neznámou. Úplnou novinkou však není. Nerd HQ bylo poprvé představeno v době Comic-Conu v roce 2011 a letos se tak můžeme těšit na již čtvrtý ročník.

Odehrává se vždy ve stejném termínu jako Comic-Con, jelikož pořadatelé využívají toho, že se v San Diegu při této příležitosti sejde spousta celebrit a samozřejmě spousta fanoušků z celé země, mnohdy i ze zahraničí.

Co to je?

Nerd HQ je vlastně kopií Comic-Conu v mnohem menším podání, ovšem pro mnohé mnohem lepší zážitek se spoustou výhod. Za jeho vznikem stojí Zachary Levi, kterého není třeba blíže představovat, zejména pak fanouškům Chucka. Zac se nikdy netajil tím, že je velkým nerdem, který si užívá svět seriálů, filmů, videoher a elektrotechniky. Comic-Con je tedy místo pro něj jako stvořené. Jenže není perfektní. Comic-Con má spoustu nevýhod, kterých si Zac všiml, jak z pohledu celebrity, tak z pohledu fanouška. Dlouhé fronty a zástupy lidí by ještě přehlédl, ale nespokojenost s organizací panelů překousnout nedokázal. Nelíbilo se mu, že jsou během panelů fanoušci okrádáni o čas, který mohou strávit interakcí s celebritami, a naopak celebrity interakcí s fanoušky. Panely na Comic-Conu jsou totiž vedeny moderátory, kteří pokládají většinu otázek a fanoušci v sále mohou být rádi, když se v posledních deseti minutách vůbec dostane na ty jejich.

Proto se Zac rozhodl, že uspořádá své vlastní panely, kam si pozve své přátele, kteří se budou celou hodinu věnovat pouze svým fanouškům a ne žádnému moderátorovi. Fanoušci si tak odnesou skvělý zážitek, kdy se v mnohem menším sále mohou 45–60 minut bavit se svými oblíbenými celebritami. A celebrity jim tak na oplátku svým časem poděkují za jejich přízeň a zodpoví jejich všetečné dotazy.

Každý panel je živě vysílán online a poté uložen na YouTube, takže si událost mohou užít fanoušci ze všech koutů světa a když se náhodou nemohou dívat naživo, zkouknou jednotlivé panely později. V loňském roce byla spuštěna aplikace, pomocí které se můžete na jednotlivé panely dívat, s možností překlikávání mezi třemi kamerami, které snímají různé úhly. Aplikace ovšem není nutností, video můžete zkouknout i pomocí odkazu na YouTube.

A stejně jako Comic-Con i Nerd HQ nabízí návštěvníkům prostory, kde mohou s ostatními nerdy hrát videohry, diskutovat o svých oblíbených pořadech nebo se mohou vyfotit se svou oblíbenou celebritou.

Důležité je vám sdělit, že se jedná o charitativní akci a všechny vybrané peníze putují na charitu, které Zac svůj čas zasvětil. Jedná se o organizaci Operation Smile, která sponzoruje operace dětí zejména z rozvojových zemí, které se narodily s rozštěpem rtu a/nebo rozštěpem horního patra. Jedna taková operace stojí 240 dolarů, kterou zaplatí pouhých 12 lidí, kteří si koupí lístek na jeden z panelů, jehož cena je 20 dolarů.

The Nerd Machine

The Nerd Machine je společnost, která Zacovi v první řadě vůbec umožnila organizaci Nerd HQ. Založil ji v listopadu roku 2010 společně se svými kolegy z Chucka, Davidem a Courtney Coleman. Jedná se o celosvětové sdružení všech nerdů, komunitu, která spojuje lidi se stejnými zájmy, o kterých mohou mezi sebou diskutovat.

Společnost také prodává doplňky v podobě tématických triček, mikin, kšiltovek, tašek, krytů na mobil, klíčenek, náramků a podobných věcí pro muže, ženy i děti. Peníze vybrané za tyto položky neputují na charitu, nýbrž na samotný chod společnosti, která mimo jiné Nerd HQ sponzoruje.

Nerd HQ v uplynulých letech

2011
Rok 2011 byl pro Nerd HQ rozjezdový. Vše bylo nové, pořadatelé nevěděli, co od akce očekávat nebo zda vůbec sklidí mezi fanoušky úspěch. Jednalo se o pár intimních panelů, kterých se zúčastnili vesměs pouze Zacovi nejbližší přátelé, jelikož se jednalo o novinku a spíše o pokus, zda vůbec bude Nerd HQ schopno fungovat.

Hned dvou panelů se dočkal seriál Firefly. Na těch se podíleli herci Nathan Fillion, Alan Tudyk, Jewel Staite a Adam Baldwin. Nathan zde představil i svou pověstnou „tašku plnou kravin“, ve které s sebou přinesl věci, které mu jsou doma k ničemu a které na svém panelu rozprodal mezi osazenstvo. Vybrané peníze samozřejmě putovaly na účet Operation Smile. Svého panelu se ujal i seriál Psych a ukázaly se také celebrity jako jsou Zachary Quinto (Heroes), Dominic Monaghan (Lost), Jared Padalecki (Supernatural), Scott Bacula (Chuck), Joshua Gomez (Chuck), Olivia Munn (Perfect Couples) a další.

Celkově se vybralo 40 tisíc dolarů, což umožnilo zoperovat přes 160 dětí.

2012
O rok později se Zac se svými kolegy rozhodli celou událost zopakovat. Měli více zkušeností, ze kterých se mohli poučit, a také už byli o něco známější a představili tak více panelů.

Většina lidí byla nejvíce vděčná hned za dva panely seriálu Chuck, na kterých se herci společně sešli poprvé od jeho ukončení. Ryan McPartlin a Sarah Lancaster, kteří se dostavit nemohli, dokonce během panelů zavolali, aby pozdravili své přátele i fanoušky. Svůj panel měl i Zac Levi, Nathan Fillion (který opět vydražil své nepotřebné předměty i své polibky), Stan Lee, Jared Padalecki, Seth Green (Robot Chicken), Joss Whedon a další. Svůj panel měl opět i seriál Psych, dále pak například Sherlock, Doctor Who, herci z Twilightu a na skok se zastavili také například Summer Glau (Firefly) nebo Adam Baldwin.

Vybráno bylo celkem 140 tisíc dolarů, které zaplatily zhruba 580 operací.

2013
V loňském roce se Nerd HQ dostalo opět o krok dál a jednalo se o ještě větší akci než v předchozích letech. To mělo za následek i změnu prostorů, jelikož by se do těch starých už nevešli. Novinkou bylo také promítání filmu Serenity, který byl natočen jako pokračování seriálu Firefly. Promítání se společně s fanoušky zúčastnil také Zac Levi, Nathan Fillion a Alan Tudyk.

Program byl opět o něco pestřejší. K zaběhlým veteránům se přidali například herci ze seriálů Orphan Black, Hannibal, Haven, svůj panel měla nově i Evangeline Lilly (Lost), Tom Hiddleston (The Avengers), Richard Madden (Game of Thrones) nebo Jared Padalecki s Jensenem Acklesem. Svého panelu se dočkal i film I, Frankenstein, ve kterém si zahrála Yvonne Strahovski (Dexter).

Jelikož Zaca čekala premiéra na Broadwayi a musel si tak šetřil svůj hlas, ujali se pak místo něj moderování Nathan Fillion a Alan Tudyk, kteří se svého úkolu zhostili na výbornou.

Lístky stály tentokrát o dva dolary více (22 dolarů) a vybralo se neuvěřitelných 250 tisíc dolarů, což zaplatí přes 1 000 operací.

Nerd HQ 2014

Nerd HQ se bohužel neobešlo bez komplikací. Nejedná se o levnou záležitost a její organizace se se vším všudy vyšplhá téměř na jeden milion dolarů. Zac se celoročně snaží přilákat k události co nejvíce sponzorů, kteří mu své příspěvky přislíbí, avšak v minulých letech se stalo, že své slovo nakonec nedodrželi a Zac musel jistou část financovat z vlastní kapsy. Kritický byl zejména minulý rok, po kterém se Nerd HQ málem dožilo svého konce.

Fanoušci však Zaca přivedli na nápad, že by se mohli na financování Nerd HQ také podílet. Proto v březnu 2014 spustil kampaň, kde vybíral dobrovolné příspěvky, které by pomohly pokrýt náklady na Nerd HQ. Přispělo celkem 16 378 lidí a vybráno bylo 336 784 dolarů, což je zhruba jedna třetina. Snad se tedy letošní ročník vydaří, aby se celá akce mohla v příštím roce opět opakovat.

Cena jednoho lístku je stejně jako loni 22 dolarů a na jeden panel se vejde něco málo přes 300 lidí.

A na jaké panely se můžete ve dnech od 24. do 27. července těšit? Představí se následující:

Den* Čas* Panel
24. červenec 9:00 Zachary Levi
24. červenec 11:15 Mall**
24. červenec 12:00 Into the Storm
24. červenec 13:30 Craig Ferguson & Josh Robert Thompson
24. červenec 14:45 Dig
24. červenec 16:30 The Giver
24. červenec 17:45 The Last Ship
25. červenec 11:00 Stoopid Buddy Stoodios
25. červenec 12:00 Garfunkel and Oates
25. červenec 13:15 Let's Be Cops
25. červenec 14:45 Yvonne Strahovski
25. červenec 16:00 Evangeline Lilly
25. červenec 17:00 Zachary Levi + tajní hosté
25. červenec 18:00 The Maze Runner
26. červenec 10:00 The Walking Dead
26. červenec 11:00 Alan Tudyk
26. červenec 12:00 Intruders
26. červenec 13:00 Sesame Street ***
26. červenec 14:00 Orphan Black
26. červenec 15:00 Resurrection
26. červenec 16:15 Nathan Fillion
26. červenec 18:00 Badass Women – tajní hosté (pouze ženy)
27. červenec 9:00 Stephen Amell
27. červenec 10:00 Wil Wheaton a Felicia Day
27. červenec 11:00 Nathan Fillion
27. červenec 12:00 The Thrilling Adventure Hour
27. červenec 13:15 Joss Whedon
27. červenec 14:30 Supernatural

*pro převedení na náš čas přičtěte 9 hodin
**promítání sneak peeku filmu + 30 minut panel
***výtěžek nepůjde výjimečně Operation Smile, ale Sesame Workshop Organization

Pro aktuální informace můžete navštívit stránky na Facebooku, Twitteru, Instagramu, Google+ nebo The Nerd Machine. Jednotlivé panely a bonusové rozhovory naleznete na kanálu YouTube. Odkazy na live stream se objeví vždy krátce před začátkem na výše uvedených sociálních sítích nebo přímo na YouTube.

Na závěr se můžete podívat na oficiální sestřih z uplynulých let Nerd HQ.


Slyšíte o Nerd HQ poprvé? Co si o tom myslíte? Věděli jste, že Zac Levi stojí za organizací této události? Budete Nerd HQ letos sledovat? Na které panely se těšíte nejvíce?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Gabik.029
před 208 týdny
Dneska ještě do programu přidali: Zachary Levi (s aukcí) - 9:00 (u nás...
Gabik.029
před 207 týdny
Další Zacův panel dneska v 9:00 (18:00).
fandapcd
před 207 týdny
Bomba článek :)

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY