Facebook Twitter E-mail
10. července 2014

BBC Worldwide řeší únik scénářů k Doctorovi Who

BBC Worldwide apeluje na fanoušky, aby nesdíleli názvy epizod ani jejich zápletky u scénářů, které unikly na internet.

BBC Worldwide, komerční sekce BBC, se omluvila fanouškům Doctora Who poté, co se na internetu objevilo pět scénářů k připravované osmé sérii. Zároveň ve svém prohlášení pro RadioTimes.com vyzvala veřejnost, aby tento materiál dále nesdílela. Jedná se o scénář Stevena Moffata k úvodní epizodě osmé série s názvem Deep Breath a také ke čtyřem dalším dílům.

Ve svém vyjádření píše: „BBC Worldwide v současnosti vyšetřuje bezpečnostní problém ohledně osmé série Doctora Who, u které došlo k nechtěnému zveřejnění nedokončeného materiálu. Je nám to nesmírně líto a omlouváme se všem fanouškům tohoto pořadu, BBC, hereckému obsazení i všem jeho tvůrcům, kteří na vzniku tohoto seriálu neúnavně pracovali. Tímto bychom rádi vyzvali všechny, kdo by získali cokoli z těchto materiálů a také s tím spojené spoilery, aby je nesdíleli s širším publikem a umožnili tak všem vychutnat si pořad při jeho premiéře se vším všudy. Sami velmi dobře víme, že Doctor Who má nejlepší fanoušky na světě a my jim děkujeme za jejich pomoc i za jejich neutuchající věrnost.“

Uniklé scénáře se na veřejnost dostaly pravděpodobně poté, co byly kvůli překladu odeslány do nově otevřené latinsko-americké centrály BBC Worldwide v Miami. Překlady byly potřeba s určitým předstihem, protože BBC plánuje odvysílat úvodní díl osmé řady celosvětově ve stejnou dobu.

Osmá řada Doctora Who se bude vysílat letos od soboty 23. srpna na BBC One. Fanoušci však budou mít možnost vidět první útržky z debutu dvanáctého doktora 7. srpna v Cardiffu na akci, která bude součástí celosvětové promoční kampaně seriálu.


Přečetli byste si uniklé scénáře, kdybyste měli tu možnost? Šířili byste je či informace z nich dál nebo byste vyslyšeli žádost BBC? Jak se na takovéto úniky díváte?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ArchitectOfLight
před 171 týdny
Ja som to nečítala, ani nechcem. SPOILERS. Ale jeden môj kamarát to čítall a...
doxii
před 170 týdny
asi bych se dlouho prala se svou zvědavostí a nedočkavostí. Nakonec by to asi...
pavelbezak123
před 112 týdny
Já bych si to přečetl ale nedával by jsem to dál

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY