Facebook Twitter E-mail
14. července 2014

Shannara: MTV připravuje vlastní Hru o trůny

Zdá se, že úspěch Hry o trůny od HBO inspiroval i ostatní kabelovky k tomu, aby zahájily přípravy na svůj vlastní fantasy spektákl. Jako první se o napodobení úspěchu GoT pokusí MTV s novým seriálem Shannara.

Shannara pochází z pera spisovatele Terryho Brookse a vypráví příběh o jednom rodinném klanu, jehož členové jsou obdařeni magickými schopnostmi a jejich činy formují budoucnost okolního světa. Na rozdíl od Hry o trůny se ale děj Shannary neodehrává ve středověku, nýbrž v postapokalyptické budoucnosti. Ve světě, který prošel tisíci lety destrukce.

MTV se možná trefila do černého, protože i Shannara je stejně jako Hra o trůny populární knižní sérií, která čítá již neuvěřitelných 25 knih. Sága dokonce vychází už od roku 1977, je tedy nanejvýš překvapivé, že ještě nikdo Shannaru nepřivedl na obrazovky nebo na plátna kin. To se ale teď zřejmě změní, ačkoli první série nebude založena na první knize série, ale až na té druhé, která nese název The Elfstones of Shannara.

Hlavním mužem za kormidlem ambiciózního seriálu nebude nikdo menší než režisér prvních dvou Iron Manů Jon Favreau. Favreau měl původně seriál i režírovat, ale kvůli nabitému rozvrhu připadne režie prvních dvou epizod jinému zkušenému režisérovi – Jonathanu Liebesmanovi. A fanoušci Smallvillu jistě ocení, že hlavní scenáristickou dvojicí je Al GoughMilesem Millarem, kteří seriál o mladém Supermanovi dlouho vedli.


Zaujala vás základní premisa nového seriálu vyvíjeného pro MTV?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Jackolo
Autor se dlouhodobě věnuje všemu, co je na televizních obrazovkách barevné a hýbe se to.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kneznaL
před 175 týdny
O originalitě máte pravdu. Doufám, že nemá zbynhu věštecké nadání a...
Mescalamba
před 174 týdny
Hm.. ..radši bych viděl jistou sérii od Zelaznyho, problém je, že je minimum...
Liborias
před 174 týdny
Ty, kdo se těší na postapo, to asi fakt zklame. Je to spíš čisté fantasy. Je...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY