Facebook Twitter E-mail
31. července 2014

Nová dramata na BBC One

Americký proces schvalování nových seriálů mohou jejich fanoušci sledovat poměrně zblízka. O nových projektech se objevují zprávy od chvíle, kdy si je některá ze stanic vybere. Potenciální fanoušci tak mohou sledovat postup projektu od pilotové fáze až k objednávce na celou sérii. V Británii tento mechanismus funguje trochu jinak.

O novinkách se zde divák dozvídá obvykle až ve chvíli, kdy se skutečně dočkají objednávky na seriál. Tím odpadá fáze zbytečného se těšení na projekt, který pak stanice třeba ani nevybere. V dnešní bleskovce si představíme tři nová dramata, která do svého programu zařadí britská BBC One.

Mapp And Lucia

Steve Pemberton (Inside No 9) se pustil do adaptace uštěpačných a zábavných románů Edwarda Frederica Bensona. Seriál se dočká tří hodinových epizod.

Děj se odehrává v anglickém maloměstě jménem Tilling. Humoristické drama oslavuje a paroduje snobství a domýšlivost maloměstského života. Píše se léto roku 1930 a paní Emmeline Lucas, mezi svými přáteli známá jako Lucia, se rozhodne, že letošní prázdniny stráví v Tillingu, okouzlujícím to městečku královny Anny.

Partners In Crime

Příští rok bude 125. výročí narození slavné autorky detektivních románů Agathy Christie a BBC k této příležitosti plánuje nové seriálové ztvárnění některých z jejích děl. V seriálu Partners In Crime tak dojde hned na dvě detektivky. První tři díly budou adaptací knihy The Secret Adversary (česky Tajemný protivník), které se ujme scenárista s režisér Zinnie Harris (Spooks). Scénáře ke zbylým třem dílům napíše Claire Wilson podle románu N Or M? (česky N či M?).

Děj tohoto dobrodružného thrilleru zasazeného do padesátých let se soustředí okolo dvojice u nás nepříliš známých soukromých detektivů Tommyho a Tuppence. Bylo už oznámeno, že v roli Tommyho se objeví David Walliams.

Doctor Foster

Scénář k tomuto pětidílnému psychologickému dramatu napsal Mike Bartlett.

Doktorka Jenny Fosterová je uznávanou obvodní lékařkou, která je srdcem a duší svojí vesnice. Její život se však radikálně změní v okamžiku, kdy svého manžela začne podezřívat z nevěry. Rozhodne se proto zjistit, jak je to doopravdy. Vrhne se tedy do vyšetřování, během něhož začne kousek po kousku odhalovat tajemství, která jí do základu otřesou a přinutí vybírat, jak na ně zareaguje. Rozhodně však bude nucená chovat se tak, jak by to od sebe v životě nečekala.


Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ellannor
před 167 týdny
Zatím to zní zajímavě. Už se těším.
Klik
před 167 týdny
Partners in Crime vyzerá dobre :)
ševča
před 140 týdny
A v tom prvním hraje i Gatiss. To vypadá vyloženě dobře.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY