1. 8. 2014

Podzim 2014 na Nově ve znamení seriálů

Skupina Nova oznámila na tiskové konferenci své plány na podzim 2014. Krom kompletních programů a několika novinek oznámila i své plány na další rok.

Podzim 2014 na Nově ve znamení seriálů

V pondělí 28. července jsme se vydali na tiskovou konferenci skupiny Nova k jejich blížícímu se podzimnímu programu. Tisková konference se tentokrát konala přímo v barrandovských studiích.

Christoph Mainusch, jednatel skupiny Nova, nejprve ukázal, jak si Nova vedla mezi diváky za poslední půlrok a rok, hlavně v porovnání s Primou. Zatímco Nova si své výsledky udržela (kolem 40 % v primetimeu), Prima meziročně o dvě procenta klesla. Meziročně rostly také sesterské kanály Novy – Fanda, Telka a Smíchov.

Ze seriálů průběžně roste Ulice, za poslední rok její sledovanost narostla o 4 % na 41 % podílu na trhu. Ordinace v růžové zahradě 2 v posledním kvartálu klesla o několik procent, ale pořád si drží slušných 39 %.

A s čím tedy Nova zavítá do podzimu 2014? Sází na oblíbené seriály, jak z vlastní produkce, tak zahraniční. Pro podzim navíc chystá čtvrtou řadu Kriminálky Anděl, nový hudební pořad Chart Show a vlastní relace se dočká i reportér Láďa Hruška – jeho nový pořad se bude jmenovat Vaření s Láďou Hruškou.

NOVA

Na hlavní stanici se dočkáme dalších dílů oblíbených dlouhoběžících seriálů Doktoři z počátků a Ordinace v růžové zahradě 2. Doktoři se budou, stejně jako doteď, vysílat v pondělí a ve středu ve 20:20, Ordinace v úterý a ve čtvrtek ve stejný čas. Pátek pak bude vyhrazen na české pohádky a megafilmy, sobota na české filmy a nedělní osmou hodinu si zabere nová čtvrtá sezóna Kriminálky Anděl.

Chystá se i premiéra seriálu Ringer. Na Nově půjde pod názvem Nebezpečná identita a zatím není známo přesné datum premiéry.

V půl desáté bude situace jiná. V pondělí bude na hlavní program zařazen Mentalista, ve středu pak desátá řada Námořní vyšetřovací služby. Na neděli je nachystáno opakování Comebacku.

Mentalista se navíc představí v 17:35 na hlavním kanálu, kde se později vystřídá s Kriminálkou Miami.

  Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
17:35 Mentalista + Kriminálka Miami
18:30 Ulice
19:30 Televizní noviny
20:20 Doktoři z Počátků Ordinace v růžové zahradě 2 Doktoři z Počátků Ordinace v růžové zahradě 2 České pohádky a megafilmy České filmy Kriminálka Anděl IV
21:30 Mentalista Víkend Námořní vyšetřovací služba Prásk! Comeback / Střepiny

NOVA CINEMA

Filmový kanál Nova Cinema seriálové fanoušky také nezklame. V 17:30 se bude od pondělí do čtvrtka pravidelně hlásit Doktorka z Dixie, po které bude (včetně pátku) následovat Martial Law – stav ohrožení, který se bude střídat s Odvrácenou tváří hor. Od 19:15 pak pojedou střídavě seriály 90210: Nová generace, Laskavý dotek a Gilmorova děvčata. Večery pak budou patřit filmům, krom čtvrtečního, kdy poběží Námořní vyšetřovací služba. V neděli se pak od 18:00 dočkáme nových řad Beze stopy a Lovců zločinců.

  Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
17:30 Doktorka z Dixie Film (komedie, dobro- družný) Film (rodinný) Film (komedie, rodinný)
18:00 Film (dobro- družný, krimi) Beze stopy / Lovci zločinců
18:15 Martial Law – stav ohrožení / Odvrácená tvář hor
19:00 Beze stopy / Lovci zločinců
19:15 90210: Nová generace / Laskavý dotek / Gilmorova děvčata
20:00 Film (drama, krimi) Film (dobro- družný, krimi) Film (roman- tický) Námořní vyšetřovací služba Film (krimi, komedie) Film týdne Film (dobro- družný, sci-fi)
20:45 Námořní vyšetřovací služba

FANDA

Stanice Fanda si pro diváky připravil druhou řadu úspěšného hitu Arrow. Ten poběží od 22:00. Ve stejný čas se budou v další dny vysílat seriály Strážce pořádku (Justified) a Zachraň mě (Rescue me). Od osmi půjdou v týdnu seriály Kobra 11 (pondělí), Kriminálka New York (úterý a středa), Kriminálka Las Vegas (pátek, sobota) a Lovci zločinců (neděle). Ještě před tím se m§žou diváci těšit na seriály Invaze, Strážce spravedlnosti (True Justice), Alcatraz a Hranice nemožného (všechny ve všední dny od 18:00), po nich bude následovat Kobra 11 (ve všední dny, o víkendech pojedou Tuningové války a Crash testy Richarda Hammonda). Od 19:30 je vyhrazen čas pro Star Trek: Novou generaci, a to každý den v týdnu.

  Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
17:15 Mečouni: život na udici / Motory Detroitu / Nejdrsnější kamioňáci světa Film (dobro- družný, krimi) Film (western)
18:00 Invaze / Strážce spravedlnosti / Alcatraz / Hranice nemožného
18:45 Kobra 11 Tuningové války / Crash testy Richarda Hammonda
19:30 Star Trek: Nová generace
20:20 Kobra 11 Kriminálka New York Kriminálka New York Film (sci-fi, akce) Kriminálka Las Vegas Kriminálka Las Vegas Lovci zločinců
21:00
22:00 Zachraň mě / Strážce pořádku / Arrow Film (akce) Zachraň mě / Strážce pořádku / Arrow

SMÍCHOV

Podzim na Smíchově bude sestávat takřka jen ze seriálů. Každý den poběží od 17:15 do 18:15 Krok za krokem, který se bude střídat s Průměrňákovými, po nich přijdou Tučňáci z Madagaskaru (které o víkendu vystřídají Legendy China). Pak se na obrazovkách objeví Flintstoneovi a po nich Spongebob v kalhotách. V 19:30 bude animovaný večer pokračovat seriálem Shaggy a Scooby-Doo na stopě, který se bude střídat se Scooby-Doo: Záhady s. r. o.

Od pondělí do čtvrtka poběží od osmi do devíti večer dvojdíl Přátel a po nich se budou od devíti do desíti ve dvojdílech střídat Dva a půl chlapa, Joey a 2 $ocky. V deset pak přichází jedno malé překvapení – a to další novinka, tentokrát hit loňské sezóny, seriál Millerovi (v originále The Millers). V průběhu týdne ve stejném čase ještě poběží Zlatá sedmdesátá a druhá komediální novinka Muži sobě (v originále Men at Work).

  Pondělí    Úterý    Středa    Čtvrtek    Pátek    Sobota    Neděle   
17:15 Krok za krokem / Průměrňákovi
17:45 Krok za krokem / Průměrňákovi
18:15 Tučňáci z Madagaskaru Legendy Chima
18:45 Flintstoneovi
19:00 Spongebob v kalhotách
19:30 Shaggy a Scooby-Doo na stopě / Scooby-Doo: Záhady s. r. o.
20:00 Přátelé Film (komedie) Film
(rodinná komedie)
Film (komedie)
20:30 Přátelé
21:00 Dva a půl chlapa / Joey / 2 $ocky
21:30 Dva a půl chlapa / Joey / 2 $ocky Film (komedie) Mr. GS
22:00 Zlatá sedmdesátá / Millerovi / Muži sobě Tele Tele

Na tiskové konferenci se neprobíral jen program na letošní podzim, ale také plány na další rok. Televize Nova má aktuálně v produkci 6 seriálů, pro rok 2015 dokonce 7 – máme se dočkat nového seriálu Policie Modrava, nové řady Výměny manželek a Expozitury II.

Kromě toho je už nějaký čas v provozu nový videoportál Nova Plus. Narozdíl od Voya, které funguje na bázi předplatného, na Nově Plus mohou diváci vidět vybrané seriály zdarma po dobu 7 dnů od odvysílání v televizi.


Jak se vám program na podzim líbí? Co byste rádi viděli v českých televizích?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
Seraphine313

Seraphine313

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře47zobraz všech 47 příspěvků
LenkaTalaskova

LenkaTalaskova

Oni totiž ve slovenským traileru vyslovovali Šivón a mně se to nezdálo, ale asi by se to tak dalo taky...
před 8 roky
Jessica Angell

Jessica Angell

Protože Šivón je výslovnost : /ʃɨˈvɔːn/ shi-vawn; my říkáme Šován, protože je to pro nás přirozenější. A...
před 8 roky
Exredaktorka

Exredaktorka

Oni je ale mají odpoledne. My s tímhle musím žít v hlavním vysílacím čase. V originále to...
před 7 roky
Další články k tématu