Facebook Twitter E-mail
7. srpna 2014

Shonda Rhimes: Scandal se osmé série nedočká

Shonda Rhimes, která stojí za vznikem seriálů jako jsou Grey's Anatomy a Scandal, poodkryla maličko své plány týkající se druhého jmenovaného seriálu, Scandalu. V jednom z rozhovorů přiznala, že konečná rovinka tohoto oblíbeného dramatu je už v dohlednu.

„Podle mě se ve Scandalu dá odvyprávět pouze určitý příběh, aby seriál zůstal stále na uspokojivé úrovni,“ sdělila Rhimes. „Dějová linka vztahu Liv-Fitz jde natahovat jen určitou dobu. Není to typ seriálu, který by mohl běžet deset nebo osm sérií. Už jsem se rozhodla, jak dlouho poběží a jak dopadne.“

Upřímně, není to až tak velké překvapení, že už Rhimes ví, kdy a jak seriál ukončí. Ve finále třetí série Olivia odlétá do neznáma s Jakem, Harrison zemře rukou Oliviina otce a Fitz je zvolen prezidentem i na druhé funkční období. Pokud se v seriálu nerozhodnou změnit Ústavu Spojených států a nenechají Fitze v pozici prezidenta další čtyři roky, je jen logické, že konec už se rýsuje. Rhimes však také naznačila, že konec seriálu nutně nekopíruje konec Fitzovy vlády. Je tedy možné, že Fitz své funkční období třeba ani nedokončí.

I když by fanoušci dozajista chtěli vidět Olivii a Fitze žít šťastně až do smrti v jejich vysněném domě ve Vermontu, Rhimes sdělila, že by to bylo bez pochyby zajímavé sledovat jejich příběh i po skončení jejich politické dráhy, nicméně už má průběh seriálu nalinkovaný a hodlá se toho držet. „Vymezila jsem si určitá kritéria,“ prozradila Rhimes, když byla tázána ohledně toho, zda konec Fitzovy vlády znamená i konec seriálu. „Jestli to znamená, že protáhneme nebo zkrátíme Fitzovo funkční období, to se ještě uvidí.“

Na podzim mohou fanoušci ve čtvrté sérii očekávat více Kerry Washington a více dramatu. Rhimes přiznala, že těhotenství Washington bylo důvodem, proč neměla herečka ve třetí sérii tolik scén a proč byl děj více soustředěn i na příběhy ostatních postav. Až se seriál na obrazovky vrátí, bude se děj opět soustředit zejména na hlavní postavy. „Příběhy, které teď plánujeme, se opravdu více soustředí na naše hlavní postavy. Jsme nadšení, že se můžeme vrátit k vyprávění děje, který se opět soustředí hlavně na Olivii,“ prohlásila Rhimes.

Na nové díly Scandalu se můžete těšit 25. září na ABC.


Překvapilo vás, že konec Scandalu už je takto naplánovaný nebo jste to čekali? Jak byste si poslední díly představovali?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Veruuuu
před 167 týdny
Super, díky za článek. Jsem docela ráda, že je Shonda takhle rozhodnutá a že se...
Gabik.029
před 167 týdny
To jsem ráda, že nejsem sama. :D
Veruuuu
před 167 týdny
Nemusí hledat dlouho, Jake je přece poblíž. :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY