Facebook Twitter E-mail
11. srpna 2014

Game of Thrones slaví dvacet milionů

Armáda HBO se rozrostla natolik, že může začít invazi do Západozemí… Pokud tomuto úvodu rozumíte, můžete se řadit k téměř dvaceti milionům Američanů, kteří jsou seznámeni s příběhem Game of Thrones (Hra o trůny).

Společnost Time Warner vydala své čtvrtletní zprávy, ve kterých uvedla, že sledovanost seriálu stoupla téměř k 20 milionům diváků. Toto obrovské číslo zahrnuje všechny možné (legální) způsoby sledování – živé vysílání, opakování, DVR nahrávání a streamování. Je to velký nárůst oproti pravidelně se objevujícím číslům Live+ND (živě + další den), které se pohybují okolo sedmi milionů.

GoT je nejsledovanějším seriálem na prémiových neboli placených kabelovkách. Přesto seriál nemůžeme srovnávat s díly komerčních stanic. HBO své seriály několikrát týdně opakuje, což se u Velké pětky neděje zdaleka tak často. Na druhou stranu, HBO má k dispozici pouze 29 milionů domácností (vs. 115 milionů domovů, které si můžou naladit Velkou pětku). V čísle navíc není zahrnuto ilegální stahování, kterému tento seriál vévodí. Pro zajímavost však můžeme říct, že za uplynulou sezónu se sledovanost The Big Bang Theory a NCIS vyhoupla na 22 milionů, což je číslo živě + DVR + streamování.

Jeden seriál však převažuje všechny tři, vysílá se na základní (neplacené) kabelovce. AMC tvrdí, že epizody čtvrté řady The Walking Dead sledovalo průměrně 28 milionů diváků, opět včetně opakování a streamování.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jumpstar
před 170 týdny
O sledovanosti je tam sice jen zmínka, ale kdyby někoho z vás trápily...
Crazy-Nut*
před 170 týdny
Co na to říct, kvalitní seriály si zaslouží jen tu nejlepší a největší...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY