Facebook Twitter E-mail
11. srpna 2014

Westworld: Nový sci-fi pilot od HBO nabírá obsazení

Stanice HBO chystá nový pilot ze žánru sci-fi. Stojí za ním produkční tým J.J. Abrams (Fringe, Lost), Jerry Weintraub (Dannyho parťáci) a Brian Burk (Revolution). Režie se ujme Jonathan Nolan (Person of Interest), který společně s Lisou Joy (Burn Notice) připravil i scénář.

Příběh je inspirován stejnojmenným filmem z roku 1973 od Michaela Crichtona. Westworld se točí kolem futuristického zábavního parku, kde roboti zešílí a začnou napadat hosty.

Podstatně větší pozornosti se tomuto projektu začalo dostávat až nyní, když bylo odhaleno obsazení. Nejde totiž o žádnou partu nezkušených nováčků. V čele se objeví držitel Oscara Anthony Hopkins. Ten za sebou sice nemá příliš mnoho seriálových rolí, ale ty filmové mluví za vše. Jsou mezi nimi totiž takové tituly jako Mlčení jehňátek, Hannibal, Thor nebo naposledy Noah. Zde se představí jako Dr. Robert Ford, vedoucí parku, který má velmi neortodoxní metody, co se týče snahy přivést své vize k životu.

Společně s ním se představí Evan Rachel Wood, známá ze seriálů True Blood a Mildred Pierce, ale i z filmů jako Wrestler. Zahraje si Dolores Abernathy, sladkou farmářskou dívku ze Středozápadu, která během série dojde k velmi drsnému probuzení.

Na palubě je i James Marsden. I on je spíše filmovým než seriálovým hercem. Nejznámější role je pravděpodobně ze série X-Men, kde hraje Scotta „Kyklopa“ Summerse. V seriálech má na kontě hostování v Ally McBealové nebo Studiu 30 Rock. Jeho postava se jmenuje Teddy Flood, tajemný nový přírůstek do malého příhraničního městečka, který rychle ukáže svůj šarm i talent se zbraní. Jeho snaha o získání místní krásky ho zažene na temnou cestu.

To však ještě není vše, k pilotu se připojilo hned šest dalších herců. Jeffrey Wright (Boardwalk Empire) v roli Bernarda Lowea, což je brilantní mozek z parkového oddělení pro programování. Bernardovo nadšené pozorování lidské povahy mu poskytuje neomezenou inspiraci pro jeho celoživotní práci – vytvoření umělé inteligence.

Rodrigo Santoro (Lost, 300) v roli Harlana Bella. Harlan je děsivý a brutální chlápek s velmi temným smyslem pro humor a výstižně ho popisuje plakát pro nejhledanějšího banditu. Souhlasí s teorií, že západ je divoké místo a jediný způsob, jak přežít, je přijmout roli predátora.

Shannon Woodward (Raising Hope) se představí jako Elsie King. To je cynická, stoupající hvězda v oddělení programování. Elsie vede diagnostiku pro odhalení nenormálních vzorců v chování návštěvníků parku.

Objeví se také Ingrid Bolso Berdal jako Armistice, divoká a brutální bojovnice. Její bezohlednost v počínání si s obětmi překoná pouze neutuchající věrnost svým kolegům, psancům.

Angela Sarafyan jako Clementine Pennyfeather. Jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí ve Westworldu. Každý aspekt Clementine je vyvinut naprosto okouzlujícím způsobem.

A posledním je Simon Quarterman, který se představí jako Lee Sizemore. Vyprávějící ředitel Westworldu, jehož příběhy dokáží lidi jak potěšit, tak i vyděsit. Navíc, jeho umělecký temperament trvale svazuje jeho kolegy.


Zaujal vás příběh? Co říkáte na obsazení?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 166 týdny
Sakra...HBO,kvalitní námět,Hopkins, skvělé obsazení, HBO, sci-fi, Nolan,...
WhiteSparkle
před 166 týdny
Tak to si nesmím nechat ujít, zní to fantasticky!
Pajky
před 166 týdny
Tohle mě taky zaujalo, stanice v podstatě jistí, že pokud to vznikne, tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY