Facebook Twitter E-mail
18. srpna 2014

Castle: Tvůrci seriálu představují zvraty nové série

V rozhovoru se objevují spoilery týkající se finále šesté série a mohou se objevit i spoilery týkající se série sedmé.

Finále šesté série seriálu Castle (Castle na zabití) skončilo cliffhangerem, který si tvůrci schovávali až do posledních vteřin. Dlouhoočekávaná svatba Castla (Nathan Fillion) a Beckettové (Stana Katic) byla narušena ještě před jejím začátkem, když bylo Rickovo auto, který byl na cestě na svatbu, nalezeno v plamenech.

Většině diváků je samozřejmě jasné, že Castle nezemře, avšak otázek ohledně jeho nehody mají všichni spoustu, a tak se tvůrce seriálu Andrew W. Marlowe a nový showrunner David Amann rozhodli, že jim odpovědi na některé z nich alespoň nastíní.

Co nám můžete o premiéře prozradit?
DA: Bude se zabývat dopadem, jaký měly události, které se odehrály ve finále šesté série. Máme přichystané opravdu zajímavé otázky, které se týkají toho, co se Castlovi přihodilo. Takže se na tyto otázky budeme v následujích několika epizodách ptát. Otevřeme tím novou mytologii, ke které se bude v průběhu série vracet.

Můžete nám naznačit, v jakém stavu Castle bude a kdy ho opět uvidíme až se seriál vrátí na televizní obrazovky?
AWM: V úvodní epizodě se budeme vypořádávat s tím, co se Castlovi stalo, a s důsledky tohoto činu se budeme setkávat během celé série. V co doufáme a důvod, proč jsme z finále minulé série tak nadšení (a víme, že někteří fanoušci nebyli), je, že jsme tím získali příčinu k otevření nové mytologie. My víme, kam tím směřujeme, a když nám fanoušci dají pár epizod, tak zjistí, že to stojí zato.

V prvních epizodách se budeme zabývat otázkami toho, co se stalo Castlovi a je pro nás důležité, aby fanoušci věděli, že v žádném případě nemáme v úmyslu nějak významně narušit trajektorii vztahu Castla a Beckettové. Jsou to dva lidé, kteří se milují a kteří budou muset překonat nějaké překážky, ale netvrdíme, že je to rozdělí. Je to jen sled okolností, který vytvoří záhadu, kterou se budeme během série zabývat.

Nebude to však centrum veškerého dění. Vrátíme se i k epizodám, které všichni známe a milujeme a které očekáváme. Jejich vztah má teď větší pochopení a budí zvídavost. Podle nás teď bude ještě zajímavější. A jsme si vědomi, že fanoušci nechápou, co děláme, ale doufáme, že se opět vrátí a pojedou s námi na stejné vlně.

DA: Než se přehoupneme k druhé epizodě, budou některé otázky zodpovězeny, ale určitě ne všechny. Některé otázky zůstanou otevřené, protože jejich odpovědi zatím hledat nemůžeme. Ale plánujeme se k nim vrátit.

AWM: Zřejmě během dvojdílu v polovině série.

Jak je na tom po finále Beckettová? Viděli jsme, jak byla zdrcená, ale bude schopná se vzchopit a začít řešit, co se stalo?
DA: Je odhodlaná přijít na to, co se Castlovi přihodilo. Je to její mise, na kterou se bude soustředit. Zajde tak daleko, jak bude muset, aby získala nějaké odpovědi. Na to se bude soustředit.

Jak se Martha a Alexis budou vyrovnávat s Castlovou absencí?
DA: Zažijí si krušné chvíle. V první epizodě se povede velmi zdlouhavé pátraní, které moc odpovědí nepřinese. Uplyne několik měsíců bez jakýchkoli odpovědí týkajících se toho, co se stalo. Nebudou na tom moc dobře. Bude je to trápit.

Jen by mě tak zajímalo, v každé Castlově knize se ve věnování zmínil, jak na tom v daném momentě jeho vztah s Beckettovou byl. Když bude v době vydání knihy nezvěstný, bude to nějak ve věnování zmíněno?
AWM: Myslím, že v Poděkování o tom zmínka bude, když ho Castle nebude moci napsat. (smích) Myslím, že to pro fanoušky bude takový bonus, když půjdou a knihu si koupí. Bude se jim to líbit.

Nějaké zábavné případy, o kterých můžete mluvit?
AWM: Ještě stále to dáváme dohromady. První epizody se budou zabývat dopadem finále. Ale chystáme epizodu, ve které to bude vypadat, že vrah je neviditelný. A to si naše postavy pochopitelně užijí.

Chtěli byste v této sérii věnovat epizodu nějakému speciálnímu žánru nebo popkulturnímu jevu?
DA: Už dlouho chceme natočit epizodu, která by se odehrávala ve stylu westernu. To už nějaký ten pátek plánujeme. Je to skvělý nápad na epizodu Castla, ale ještě jsme nepřišli na to, jak to udělat. Je to jedna z věcí, kterou bychom nechtěli pokazit.

Ještě stále je vaším snem, Andrew, aby se v seriálu objevil Stephen King?
AWM: Rád bych tam měl Stephena Kinga.

Ukázal se v Under the Dome, tak proč ne další pondělní seriál?
AWM: Že jo! Nebylo by skvělé, kdyby se tam objevil i William Shatner?

Rozhodně. A navíc vás sleduje na Twitteru.
AWM: Jo, Stephen King by byl super… Shatner taky. Ale seznam lidí, se kterými bychom s Davidem chtěli pracovat je dlouhý, vzhledem k tomu, jak moc oba milujeme televizi. Rád bych v seriálu viděl Davida Duchovneho, protože na Castlovi pracuje spoustu lidí, kteří se podíleli na The X Files (Akta X). To by byla zábava. Ale když se na to tak podíváte, u televize teď pracuje spousta úžasných lidí. V našem seriálu máme skvělé osazenstvo. Existují lidé, kteří žárlí na ty, kteří na Castlovi pracují. A v bysnysu je spousta velmi talentovaných lidí, se kterými bychom chtěli spolupracovat. Televize je teď v rozkvětu.

Na premiéru 7. série se můžete těšit 29. září.


Těšíte se na novou mytologii, která bude v sedmé řadě představena? Jaké jsou vaše teorie týkající se toho, kdo stojí za Castlovou nehodou?

(Zdroj: GMMR)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Gabik.029
před 170 týdny
Myslím, že zas jenom potřebují představit něco novýho, s čím by si mohli...
Illyria
před 170 týdny
No jen aby :D
Drunk_Queen
před 170 týdny
Taky myslím, že to tak bude. Prostě taková ta linie, co běží v pozadí a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY