Facebook Twitter E-mail
20. srpna 2014

Julie Plec: Další crossover mezi TVD a TO bude!

Julie Plec, výkonná producentka a showrunnerka seriálů The Vampire Diaries (Upíří deníky) a The Originals, řekla serveru insidetv.ew.com pár slov o potenciálním crossoveru mezi TVD a TO. Co jsme se tedy dozvěděli?

Vzhledem k tomu, že The Originals jsou spin-offem The Vampire Diaries a oba seriály tedy existují v jednom universu, není tak těžké mezi seriály jednou za čas udělat nějaký crossover. Avšak Julie Plec na panelu The Originals na letošním Comic-Conu zmínila, že to není zase tak jednoduché, jak si fanoušci myslí. Příběhové linie obou seriálů musí splynout přirozenou cestou. Dále je také náročná logistika a skloubení toho, aby se jeden či dva herci mohli zúčastnit natáčení druhého seriálu.

V minulé seriálové sezóně proběhly mezi TVD a TO dva crossovery – nejprve se v New Orleans objevil Tyler a poté se Klaus a Rebekah na skok ukázali v Mystic Falls během sté epizody Vampire Diaries (5×11). Dobrou zprávou však je, že se i v této sezóně dočkáme nějakého toho crossoveru…

Julie potvrdila, že se v současné době na crossoveru pracuje: „Vypadá to, že budeme schopní udělat crossover již v první polovině sezóny. Zatím však nemohu říci co, kdo a kdy, protože ještě nebylo nic natočeno, ale vypadá to nadějně.“ I tak se však podělila o jednu určitou informaci – i když je opět Původním upírem, crossover nebude zaměřen na Alarica. Plec však dodala, že by to v budoucnu mohlo klidně přijít – „Naprosto zbožňuju představu, jak Matt Davis skotačí s Josephem a Danielem v bazénu,“ řekla se smíchem.

Crossover však není jediná věc, na kterou se tuto sezónu mohou fanoušci (a Plec) těšit. Poté, co je více jak pět let showrunnerkou The Vampire Diaries, Julie Plec v šesté sérii poprvé usedne také na režisérkou stoličku. Proč tak dlouho čekala? No, jelikož se k tomu dřív neodhodlala. „Byla jsem přesvědčená, že to bude hrozné,“ uvedla Julie. „Na vysoké jsem režírovala školní muzikál, ale z hlediska režie to bylo tak hrozné, že jsem si uvědomila, že jsem spíše lepším producentem. To pak určilo moji první profesi. [smích] Pak jsem si musela připomenout, že jsem si dlouhá léta myslela, že jsem děsný scenárista. Byla jsem přesvědčena, že jsem dobrý producent, ale špatný scenárista. A pak jsem začala psát a uvědomila si, že v tom nejsem zase tak špatná… aspoň občas,“ dodala.

Producentská léta Julii připravila, a tak se teď těší i na tento úkol. „Televize je oproti celovečerním filmům úžasná v tom, že když jste showrunner, stejně musíte udělat veškerá rozhodnutí právě vy. Vybíráte obsazení, vlasy, make-up, dohlížíte na umělecký styl, sedíte a editujete každou epizodu. O každé scéně mluvíte s režisérem, aby věděl, jak se má zachytit daná postava a její emoce, jaký má být tón scény, někdy dokonce jaká se má použít čočka či jak se má pohybovat kamera. Při spolupráci s režisérem můžete být až tak konkrétní. S producenty a některými herci jsme o tom hodně mluvili a všichni se těší na to, co předvedu za kamerou. Sami uvidíte, jak mi to půjde,“ řekla na závěr Julie.

Prozatím to vypadá, že Julie bude režírovat patnáctý díl šesté řady The Vampire Diaries. TVD se na obrazovky CW vrací s šestou sérií 2. října, TO pak s druhou sérií 6. října.


Co myslíte, na které postavy se crossover zaměří? A těšíte se epizodu režírovanou Julií Plec? Podělte se o svoje nápady a názory v komentářích! :-)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Leslie
před 164 týdny
Podepisuju. :D
Klik
před 164 týdny
Ja sa na to teším. Dúfam že to bude stáť za to :)
petruska.77
před 164 týdny
Tak Tyler mě v TO vůbec nebavil, i když mi tam teda vadil míň, než...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY