Facebook Twitter E-mail
20. srpna 2014

AMC dává své novince zelenou!

V poslední době se začínají objevovat zprávy o obnovování letních novinek. Jejich řady rozšířila i kabelovka AMC, která se rozhodla objednat druhou sérii svého retro dramatu z prostředí vývoje osobních počítačů v osmdesátých letech. Halt and Catch Fire byl jednou z pěti nejočekávanějších novinek letošního léta. Na svoji stranu si dokázal získat kritiky, ale s diváky už to měl těžší.

S tímto dramatem to chvíli vypadalo docela na pováženou. Objednávka na jeho druhou sérii přichází téměř měsíc po odvysílání závěrečného dílu první řady. Pilotní epizodu si celkově pustilo 1,2 milionu diváků. Do těchto výsledků se ovšem nepromítlo pouze živé vysílání, ale také počet zhlédnutí na sociální síti Tumblr, kde měl pilot premiéru o dva týdny dříve než na kabelovce. Během živého vysílání se seriál často neprobojoval ani mezi sto nejsledovanějších pořadů večera, zpátky k životu ho ale dokázaly vrátit čísla z DVR a streamování. Celkový počet diváků se totiž jejich zásluhou navýšil v průměru o 78 % a letošní novince tak zajistil vcelku solidní průměrnou sledovanost 1,3 milionu diváků za první sérii. Drama si tak vedlo o poznání lépe než loňská novinka Low Winter Sun, která se obnovení pro druhou sérii nedočkala.

Ředitel kabelovky Charlie Collier k obnovení dramatu řekl:

"Tento seriál je o vynalézavosti, experimentování a o rizicích, které s sebou neodmyslitelně nese snaha pustit se na nové území – témata, která v naší stanici nalezla značnou odezvu a dokázala přivábit zapálené publikum. Už v minulosti jsme prokázali trpělivost u prvních řad nových seriálů, když jsme vsadili na talent, který si postupně dokázal své diváky získat. Zde ten potenciál vidíme, a proto se těšíme na druhou sérii Halt and Catch Fire od tvůrců Chrise Cantwella, Chrise Rogerse a Jonathana Lisca

Premiéra druhé řady je naplánovaná na léto 2015.


¨Patříte mezi fanoušky této retro novinky? Potěšilo vás rozhodnutí kabelovky?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 165 týdny
Tak snad mě nezklame :D :D Aby z toho pak nebyla už jen...ta povinnost...
ADIO45cz
před 165 týdny
Hurá, hurá, hurá... :P
lukascoolarik
před 165 týdny
To doufám nehrozí. :D Zatím jsem nepotkal nikoho, kdo by Breaking Bad po mém...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY