Facebook Twitter E-mail
23. srpna 2014

Ghost Brigades aneb futuristické drama pro Syfy

Další projekt pro Syfy, další kniha ožívající na televizních obrazovkách. To je ve stručnosti obsah téhle bleskovky. Ale samozřejmě pro vás máme mnohem víc informací. Tak jdeme na ně…

John Scalzi je americký spisovatel sci-fi. Kromě pár samostatných knih jako Agent hvězd, Červenokabátníci nebo Jiná rasa napsal (a stále píše) sérii Old Man's War (u nás vychází série pod názvem Koloniální války) a právě na ni, respektive na druhý díl Ghost Brigades (Brigády duchů), se zaměřila kabelová stanice Syfy. Tato knižní série byla také nominována na prestižní cenu Hugo, která je každoročně udělována za nejlepší díla science fiction a fantasy.

Ghost Brigades je futuristické vojenské drama. Sleduje osudy Johna Perryho, který ve svých sedmdesáti pěti letech vstoupil do armády. Nechal se naverbovat do „Colonial Defense Force“ (Koloniální obranné jednotky). Tyto jednotky bojují ve staletí trvajících bojích daleko od Země. Nicméně, krátce poté, co John dorazí, zaplete se s tajemnou ženou a ocitne se v centru spiknutí, které zahrnuje elitní bojovou sílu známou jako Ghost Brigades. Když člověk začal prozkoumávat vesmír, zjistil, že jen málo planet je obyvatelných a že je tu spousta dalších ras, které o ně mají zájem. A tak započaly desetiletí brutálních a krvavých bojů. Armáda nestojí o mladé, nezkušené lidi, ale staří lidé by zase nezvládli fyzický náročný boj a pobyt ve vesmíru. Proto je tu technologie, která umožňuje přenést vědomí a zkušenosti do mladších těl.

Režisérské taktovky se ujme Wolfgang Petersen. Převážně filmový režisér původem z Německa zaznamenal první úspěch, když získal nominaci na Oscara za snímek Jeden z nás dvou. Potom následovaly filmy Ponorka a Nekonečný příběh. Naposledy to byl v roce 2006 katastrofický film Poseidon. Seriálový svět mu ale také není úplně cizí. Za zmínku stojí jeho spolupráce na nejdéle běžícím německém seriálu Místo činu.

Na tomto projektu se bude podílet také Scott Stuber a jeho produkční společnost Bluegrass Films, Petersonova Radiant Productions a Universal Cable Productions. Jake ThorntonBenem Lustigem spolupracují na prvním návrhu scénáře.

O tuto knižní sérii už v roce 2011 projevila zájem společnost Paramount Pictures, ale nakonec z toho nic nebylo.

Ghost Brigades je další krok Syfy, která usiluje o návrat ke sci-fi kořenům v duchu Battlestar Galactica. Za tímto účelem už vznikají kousky jako Dominion, Ascension, 12 Monkeys, Olympus, The Expanse, Z Nation, Ronin, Letter 44, The Magicians a další.


Jste fanoušky sci-fi? Znáte knihy Johna Scalzi? Zaujal vás tenhle projekt?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Shppen
před 165 týdny
No sem zvedav, zatim slysim jen o tom jak Sy-Fy planuje hromadu veci a...
corine
před 165 týdny
Už od listopadu začne Ascension, 12 Monkeys se natáčí a už je i trailer,...
Pajky
před 165 týdny
Syfy toho plánuje vážně hodně a vážně hodně zajímavýho, tak jsem zvědav co, kdy...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY