Facebook Twitter E-mail
23. srpna 2014

Druhá zrušená novinka ještě před začátkem sezóny!

Lvíček Simba má na dnešek další oběd! Před několika týdny stanice Fox oznámila, že ze své objednané midseason novinky Hieroglyph neodvysílá ani jeden díl. Nyní přichází na řadu druhý zářez, stále ještě měsíc předtím, než nová sezóna vůbec začne.

Tentokrát ruší NBC. Stanice včera oznámila, že svou minisérii Emerald City neodvysílá. Stejně jako u Hieroglyphu, i zde seriál přeskočil pilotovou fázi a celá první série byla objednaná pouze na základě písemného náčrtu tvůrců. Drama dostalo objednávku na 10 epizod v lednu letošního roku, scénář padl na Joshe Friedmana (Terminator: The Sarah Connor Chronicles).

NBC se rozhodla v projektu nepokračovat z důvodu, že se zástupci stanice a producenti seriálu nedokázali shodnout na směru, kterým by se mělo drama ubírat. Přitom NBC investovala do propagace už nyní velké peníze, např. během letošního Comic-Conu jezdil městem velký autobus olepený promem k Emerald City.

Emerald City mělo být moderní zpracování pohádky o čaroději ze země Oz. Hlavní postavou je dvacetiletá Dorothy Gale, umíněná dívka, která je omylem poslána do země Oz, kde se ocitne v centru epické a krvavé bitvy. Na rozdíl od Hieroglyphu, který měl již obsazené hlavní role a natočenou pilotní epizodu, v Emerald City nebyl dosud vybrán ani jeden herecký představitel.


Těšili jste se na další moderní zpracování slavné pohádky? Nebo se vám trošku ulevilo, že Čaroděj ze země Oz zůstane prozatím pouze v klasické podobě? Co říkáte na postup stanic, kdy seriál objednají, aniž by viděli pilot, a poté zruší dlouho před odvysíláním?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 169 týdny
Tak...to je mi úplně fuk :D O seriálu slyším poprvé a i když námět nezní...
Alias
před 169 týdny
To aj mne. Písal som k tomu celkovo, že toto sa stalo už pri viacerých...
Carljack
před 169 týdny
Ano, souhlasím. Tak je to už taková ohraná písnička. Nejvíce by mi vadilo,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY