Facebook Twitter E-mail
30. srpna 2014

Filmový Shutter Island Martina Scorseseho jako seriál na HBO

Světoznámý režisér Martin Scorsese opět spojuje síly s Dennisem Lehanem, autorem knihy Shutter Island (Prokletý ostrov), aby společně zapracovali na potenciálním seriálu pro HBO, který bude úzce spjatý se stejnojmenným filmem z roku 2010.

Lehane se společně s Tomem Bernardem ujme scénáře k pilotní epizodě, kterou bude režírovat samotný Scorsese. Provizorní název projektu je Ashecliffe podle jména psychiatrické léčebny, ve které se děj knihy i filmu odehrává. Události seriálu budou předcházet těm, které se staly ve filmovém zpracování. Děj se soustředí na historii léčebny a na hrozivá tejemství jejích zakladatelů z počátku 20. století, kteří vyvinuli metody léčby duševně nemocných.

Scorsese i Lehane budou plnit funci výkonných producentů a na tuto pozici se k nim přidají i původní členové filmového týmu – hlavní hvězda Leonardo DiCaprio, producent Brad Fischer a scenáristka Laeta Kalogridis.

Scorsese v minulosti režíroval pilotní epizodu seriálu Boardwalk Empire (Impérium – Mafie v Atlantic City), který také běží na HBO a ve kterém zároveň plní i funkci výkonného producenta. Chystá se také režírovat pilot zatím nepojmenovaného projektu ze 70. let právě od tvůrce Boardwalk Empire Terence Wintera.


Četli jste knihu Prokletý ostrov a/nebo viděli stejnojmenný film? Lákal by vás tento seriál? Dali byste mu šanci?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Tempy
před 171 týdny
Už před lety jsem si při sledování říkala, že by z toho byl skvělý seriál,...
petruska.77
před 171 týdny
Tak na tohle jsem moooc zvědavá! Četla jsem jen knížku, film jsem (zatím)...
Cherry :-*
před 171 týdny
Film jsem viděla takže, jestli seriál bude skvělý jako ten film, tak proč ne. :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY