Facebook Twitter E-mail
3. září 2014

Duchové a démoni povstávají v The Living And The Dead

BBC One oznámila schválení nového šestidílného dramatu s nadpřirozenou tematikou Living And The Dead. Jeho tvůrci jsou již ostřílení Ashley Pharoah a Matthew Graham, kteří za sebou mimo jiné mají spolupráci na scénářích k mysteriózní kriminálce Life On Mars, její volné pokračování Ashes To Ashes nebo právnické fantasy Eternal Law. Produkce seriálu se ujme BBC Wales Drama ve spolupráci s BBC America.

Děj je zasazen do anglického Somersetu roku 1888. Hrabství i jeho obyvatelé jsou na pokraji monumentální změny, balancují na stěžejní hranici mezi starobylými tradicemi a průmyslovou vědeckou budoucností. Je to země plná mýtů a duchů, poltergeistů i démonů – pokud kdy byla doba, aby tito duchové povstali ze země, tak toto je právě ona. V srdci nepočetné komunity Somersetu je Nathan Appleby, zdráhavý farmář a gentleman, který je posedlý svou snahou dokázat existenci posmrtného života. Tento komplikovaný a přesvědčivý badatel bude s podporou Společnosti pro psychický výzkum vyšetřovat strašidelná místa, paranormální události i návštěvy duchů. Spolu se stále častějším výskytem těchto vyšetřování, která jsou čím dál děsivější, začíná Nathan vídat a slýchat věci znepokojivé natolik, že to předčí veškerou jeho představivost. Začne Nathanův okultní koníček ohrožovat jeho rodinu, živobytí či dokonce příčetnost?

Programová ředitelka BBC One, Charlotte Moore, k novému dramatu řekla: „Tento nový vzrušující fantasy seriál pocházející od tvůrců Life On Mars a Ashes to Ashes, ve kterém se skutečná minulost prolíná s mýty, vyděsí publikum a probudí i mrtvé.“ Ashley Pharoah a Matthew Graham pak ještě doplnili svoji představu o novém dramatu: „Naposledy jsme byli ze seriálu takto nadšení u Life On Mars a Ashes To Ashes – chceme, aby byl dojemný, něžný, tělesně smyslný… a hodně, hodně strašidelný.“

Natáčení je naplánované na příští rok.


Co říkáte na námět této duchařské novinky?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Poppy
před 170 týdny
Vzhledem k tomu, že jsem ulítlá na BBC, bude to zajímavý prvek ve...
Leslie
před 170 týdny
Na to určitě kouknu. :) Nadpřirozený britský seriál? Neber to.
ufonka
před 170 týdny
Tak to je něco přesně pro mě. :) Už se na to těším.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY