Facebook Twitter E-mail
2. září 2014

Krmení pro watchlist: Houdini

Harry Houdini strávil svá vyzrálá léta odhalováním záhad a jejich seancí, ovšem minimálně v jednom případě dokázal, že život po smrti existuje. Řídil se heslem, že bychom měli strávit svůj čas na zemi bohatě a se spoustou zážitků, a díky tomu námi budou ostatní fascinováni ještě dlouho poté, co jsme pryč.

Stanice History přináší dosud nejnovější zpracování jeho příběhu. Houdini je dvoudílná minisérie, jejíž první část byla odvysílána 1. září, druhá je na řadě dnes, tedy 2. září. Do hlavní role známého iluzionisty byl obsazen oscarový herec Adrien Brody.

Houdini (1874–1926) se stal mezinárodní hvězdou díky svým kouzelným útěkům a iluzím. Začínal u malých místních představení a dopracoval se až do velkých sálů divadel a operních domů. Kombinoval přitom své showmanství a mediální zručnost. Když se stal slavným, začal se stýkat se spiritualisty, kteří údajně dokázali komunikovat s mrtvými. Odhalování jejich triků se pro něj stalo v podstatě druhou prací a rozbratřilo ho se spoustou lidí včetně spisovatele Arthura Conana Doylea, autora příběhů o Sherlocku Holmesovi.

Příběh Houdiniho byl vyprávěn poprvé ve filmu v roce 1953, dočkal se také divadelního zpracování. V současnosti se dokonce připravuje i muzikál. Základem pro tuto minisérii se stala publikace Houdini: A Mind in Chains: A Psychoanalytic Portrait (Houdini: Mysl v řetězech: Psychoanalytický portrét) od Dr. Bernarda C. Meyera.

Brody se televizi spíše vyhýbá. Zde má však více než dost prostoru znázornit podstatu charakteru, především silného emotivního pouta k Houdiniho matce a posedlosti, kterou přináší snaha o útěk od všeho obyčejného. Minisérie obsahuje spoustu voice-overů, které přibližují umělcovy myšlenky a jeho motivace. „Cítil jsem nutnost posouvat limity, jít stále dál a dál. Ale proč? Co jsem vlastně hledal? Jak daleko jsem musel zatlačit, abych se cítil naživu? Jakákoliv odpověď je, nikdy není dostačující.“

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Ragnarok8
před 254 týdny
Sakra! To vypadá dost dobře. No nic jakmile si najdu v nějaký víkendový...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY