Facebook Twitter E-mail
6. září 2014

AMC objednává pilot k The Walking Dead 2.0

Živí mrtví (The Walking Dead) je bezesporu jeden z největších hitů stanice AMC a obecně seriálové tvroby. Tematika zombie apokalypsy si své příznivce našla po celém světě. Již v září 2013 se poprvé objevila zpráva, že AMC vyvíjí doprovodný seriál k The Walking Dead. Nyní tento projekt udělal další velký krok kupředu. AMC oznámila, že mu objednává pilot.

Možná vás teď napadá, zda půjde o spin-off, a pokud ano, tak jestli o prequel či sequel k Živým mrtvým. Prozatím jde však opravdu pouze o podobné téma; tvůrci dosud nepojmenovaného projektu nemají v úmyslu zahrnout žádnou z postav z TWD. Dočkáme se zcela nových charakterů a aby to tvůrci ještě více ozvláštnili, rozhodli se ukázat zombie apokalypsu z odlišných lokací.

Na projektu začali pracovat výkonní producenti The Walking Dead, konkrétně Robert Kirkman, Gale Anne Hurd a David Alpert. V křesle showrunnera se usadil Dave Erickson, jeden z producentů Zákona gangu (Sons of Anarchy). Vedení AMC bylo podle všeho scénářem k pilotu ohromeno, jak dokazuje oficiální vyjádření Charlieho Colliera, prezidenta stanice:

„Už od začátku seriálu The Walking Dead fanoušky zajímalo, jak probíhá zombie apokalypsa v jiných částech světa. Je zjevné, že opatrovnictví původní série bereme velice vážně a momentálně spolu s Robertem, Gale, Davidem a teď i Davem postupujeme opravdu opatrně, abychom se ujistili, že fanouškům nabídneme něco přesvědčivého, přitažlivého a nezvyklého. Máme velkou radost, že s našimi výjimečnými partnery můžeme udělat tento další krok.“

AMC kromě změny lokace další podrobnosti neuvedla. Kirkman prozradil, že ve světě The Walking Dead zůstala stále spousta doposud neviděných a stinných míst. Je pro něj důležité, aby novinka fungovala nezávisle na původním seriálu, aby ho fanoušci brali jako další skvělou show, kterou stojí za to sledovat.

„Je vzrušující, že jsme dostali příležitost vrhnout světlo do těchto stinných zákoutí a ukázat, co skrývají. Vím, že fanoušci jsou nedočkaví ohledně toho, co si pro ně s Davem chystáme, a mám radost, že jsme o krok blíže k tomu, abychom to s nimi sdíleli.“


Pátá série Živých mrtvých začíná už 12. října. Těšíte se na nové díly? A co říkáte na celý tento nápad o druhém The Walking Dead?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Silvo911
před 167 týdny
Tiež som zvedavý presne na tie isté veci. Ale ak si dobre pamätám, tak ešte...
Lelouch
před 167 týdny
Toto znie dobre, teším sa :)
Klik
před 167 týdny
Teším sa :) Aj mňa zaujímalo ako to vyzerá inde :P

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY