Facebook Twitter E-mail
8. září 2014

Článkaři tvrdí: ABC právem sází na Shondu

Nová sezóna je téměř tady. Již podruhé vám náš tým hlavních článkařů nabídne subjektivní názory na to, co stojí za to zařadit do watchlistu a od čeho naopak dát rychle ruce pryč.

Sezóna 2014/2015 oficiálně začíná příští týden. Pokud stále ještě nevíte, zda si do svých watchlistů zařadit některou z novinek, třeba se vám bude hodit právě tato série článků, kterou pro vás po loňských kladných ohlasech opět připravilo sedm hlavních článkařů SerialZone.

Každý den vám přineseme odpovědi na tři jednoduché otázky. Co u jednotlivých televizních stanic bude podle nás stát za to vidět, před čím naopak schovat hlavu do písku, a na konec naše malá tipovačka, kterou novinku daná stanice zruší jako první.

Dnes se podíváme na zoubek ABC. Ta si pro nás připravila pěkných pár novinek, celkem šest dramat a šest komedií. Některé z nich mají úspěch téměř předurčen, jiné snad ani nikdy vzniknout neměly. Co je podle nás na obou spektrech stupnice?

Jaká je podle tebe nejlepší novinka na stanici ABC?

Fruiko
Já se nejvíc těším na Galavanta. I když dopadne asi špatně. Pokud to mám brát trochu vážně, tak bezkonkurenčně nejlepší je How to Get Away with Murder. Shonda prostě umí.
ragelly
How to Get Away with Murder – Shonda Rhimes je pro mě ručením kvalitní podívané. Seriál je hodně propagovaný, takže by teoreticky mohl i chvíli vydržet. I kdyby to tak ale nedopadlo, tak věřím, že kombinace chytrého psaní, kvalitního herectví a špetky tajemna pro mě bude fungovat celou dobu, co seriál poběží.
pajky
Těžko říct, podle mě je sázka na jistotu Agent CarterHow to Get Away with Murder, to obojí uspěje i když nová Shonda bude ještě o něco lepší. Já si ale budu přát úspěch Galavanta, protože mě trailer neskutečně baví…
gabik.029
Určitě How to Get Away with Murder. Shonda Rhimes nejednou ukázala, že si diváky dokáže získat na svou stranu a trailer mě přesvědčil, že HTGAWM by mohl být další z jejích úspěchů. Navíc poběží po Grey's Anatomy a Scandalu, takže bych byla hodně překvapená, kdyby si seriál své fanoušky nenašel. Těším se ale i na Agent Carter .
Furiant
Loni jsem se těšil na Agenty, letos mi ABC asi nic extra nenabídne. Ten krátkej film o agentce Carterové mi nepřišel nic extra, takže ani od té osmidílné série nic moc neočekávám (koukat ale budu, ne že ne). Nejlepší novinkou tak podle mě je How to Get Away with Murder – právnický thriller se zajímavou zápletkou a navíc to produkuje Shonda. Takže by z toho mohl být celkem hit, i když sledovat to asi nebudu.
allyska
U ABC těžko říct, nic mi nepřipadá jako vyložený hit, u How to Get Away with Murder mi nesedí obsazení, Forever na mě působí jako druhý Castle, čili žádná originalita na mě nedýchla, takže za sebe volím Manhattan Love Story, který na mě působí jako svěží komedie.
Seraphine313
Letos se nemůžu úplně rozhodnout. Je jasné, že How To Get Away with Murder bude hit, ale koukám se i po jiných – American Crime, Manhattan Love Story, Secrets & Lies. Oproti tomu, jakkoliv velké guilty pleasure Agent Carter a Galavant budou, tady zůstane asi jen u jednosezónní záležitosti.

Jaká je podle tebe nejhorší novinka na stanici ABC?

Fruiko
Všechny etnické komedie vypadají dost příšerně. Nejhorší ze všech je nejspíš Fresh Off the Boat, ale s konkurencí v podobě Black-ish svádí v nudnosti velice tvrdý boj.
ragelly
American Crime – Téma, které jde úplně mimo mě. Už u popisu seriálu jsem zívala a trailer to celé dorazil, měla jsem problém dokoukat ho do konce. Nudný příběh, který vypadá, že se bude neskutečně pomalu táhnout. Toho bych se klidně vzdala.
pajky
Nemůžu se rozhodnout, adeptů je hned několik. Nevím, co to letos mají s těmi menšinami, ale mě nebaví. Rozhoduji se mezi Fresh Off the Boat a Cristela, takže si vyberu asi asiaty a Fresh Off the Boat .
gabik.029
Selfie. Měla jsem problémy dodívat trailer, takže si nedokážu představit, že bych měla koukat na celý seriál. Sebestředná hlavní hrdinka, která všem spamuje sociální sítě a pak si uvědomí, že o tom život není? Divím se, že stanice takový seriál vůbec odklepla.
Furiant
No, tak tady jsem musel přemýšlet delší dobu, jelikož těch adeptů na nejhorší novinku je strašně moc – Black-ish, Cristela, Fresh off the Boat, Selfie. To jako mají být komedie? Vážně?! Jenže i tak to bohužel není to nejhorší. Za to největší zvěrstvo považuju Galavant. Jak jsem se dodíval na trailer, měl jsem sto chutí si vypíchnout oči. Tohle snad ABC nemyslí vážně…
allyska
Nějaká z odpadních komedií jako Black-ish, Cristela nebo Fresh Off the Boat. Na Selfie mi ale nasahajte, tady doufám v překvapení, námět se mi zamlouvá.
Seraphine313
Promiň Selfie, letos to vyšlo na tebe. I když taková Cristela ti docela šlape na paty.

Co podle tebe zruší ABC zruší jako první?

Fruiko
Pokud se nevyburcují všichni fanoušci Doctora Who a nezaplaví Twitter během přenosu kupou tweetů, tak to bude mít nejtěžší hnedle ze začátku Selfie. Je totiž z těch slabších komedií hnedle první na ráně.
ragelly
Cristela – Pořád doufám, že z toho bude něco ve stylu Ugly Betty, po zhlédnutí traileru se ale bojím, že půjde jen o levný menšinový sitcom, kterých je všude kolem tuna, a který nikoho nezajímá. Sledovanost půjde rychle do kytek, pokud vůbec nějaká vůbec bude.
pajky
Tady si přeju rychlých konců hned několik a nepřekvapilo by mě, kdyby to byla Cristela .
gabik.029
Tady se asi nabízí Cristela. Páteční slot + neoriginální nápad. Další rodinný sitcom, který se neuchytí.
Furiant
Čert ví, protože ty komedie jsou děsný všechny. Viděl bych to ale na Cristelu – u traileru jsem se sice ze všech komediálních novinek od ABC pousmál asi nejčastěji, ale i tak to nebyl žádný zázrak. Takže když se vezme ta nezáživnost, nuda, nesympatické obsazení, otravné postavy a vysílací slot v pátek od půl deváté, myslím si, že tohle je adept na velmi rychlé zrušení.
allyska
Fresh Off the Boat, pěkně prosím!
Seraphine313
Pátek a Cristela? Nejsem si úplně jistý, jestli to bude fungovat… (i když Forever to asi taky nemá úplně růžové)

A co vy? Podělte se o své odpovědi v komentářích!

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
před 210 týdny
Však otázka nezní, co bude srajda pro ostatní, ale co je srajda pro tebe. :-)...
HonZajs000
před 210 týdny
Zato Galavanta ti jako na potvoru prodloužili... :-) To je teprve do nebe...
ragelly
před 210 týdny
Ale toho tam měl Fruiko jako těšing :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY