Facebook Twitter E-mail
11. září 2014

Berlanti a Adler vdechnou život Supergirl

Společnost Warner Bros. Television spojí síly s Gregem Berlantim a Ali Adler. Cílem této spolupráce je přizpůsobit postavu populární komiksové hrdinky vydavatelství DC Comics pro potenciální televizní sérii. Ačkoliv je projekt zatím v rané fázi vývoje, jeho vypuštění do světa by nemělo být v nedohlednu. Řady komiksových hrdinů, objevujících se na televizních obrazovkách, se tak rozšíří o ženskou obdobu Supermana jménem Supergirl.

Ali Adler, která pracovala s Berlantim na superhrdinském dramatu No Ordinary Family, by měla být oslovena jako scénáristka. Berlanti by měl skrze svou společnost Berlanti Productions projekt produkovat. Také Geoff Johns z DC Comics, výkonný producent Arrow a The Flash, očekává, že v projektu sehraje nějakou roli.

Oficiální název projektu vznikajícího na základě komiksové hrdinky, stvořené Ottem Binderem a po grafické stránce zpracované umělcem Alem Plastinem v roce 1959, zatím není znám. Podle zdroje serveru The Hollywood Reporter by však projekt neměl nést jméno Supergirl.

O seriály inspirované komiksovými superhrdiny rozhodně nebude nouze. Adaptace Supergirl by se měla představit v nadcházející podzimní sezóně. Doplní tak Berlantiho Arrow na CW a jeho spinoff The Flash. Oba seriály pochází z dílen společností WBTV a DC Entertainment, které stojí i za „batmenovsko-gordonovským“ prequelem Gotham stanice Fox, seriálem stanice NBC Constantine, vznikajícím podle grafických románů Hallblazer, a iZombie stanice CW. ABC má potom z řad marvelovských komiksů Agents of S.H.I.E.L.D. a Agent Carter.

Na televizních obrazovkách se měla objevit i další superhrdinka z řad komiksů vydavatelství DC Comics. Rok po té, co NBC zamítla pokus Davida E. Kelleyho, se WBTV a CW pustili do vývoje prequelu s názvem Amazon, který měl vdechnout život ikonické postavě Wonder Woman. Ačkoliv se na projektu vystřídali hned dva scénáristé, Mark Pedowitz, ředitel společnosti CW, v lednu letošního roku oznámil, že se projekt nebude dál vyvíjet…alespoň prozatím.

Greg Berlanti v současnosti pracuje na dramatu s názvem The Mysteries of Laura, jehož pilot uvede stanice NBC 24. září 2014. Dobré vztahy s touto stanicí však navázal ještě před tím, a to díky dramatu o naháčovi se ztrátou paměti s názvem Blindspot. Ali Adler má na svém kontě seriál Glee stanice Fox a komedii The New Normal stanice NBC.


Co říkáte na připravovaný projekt o komiksové hrdince Supergirl? Bude mít mezi diváky stejný úspěch jako její mužští kolegové Flash a Arrow?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Katchib
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 169 týdny
Na rovinu musím říci, že mě ani jedno ze zmíněných jmen (kteří by měli na...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY