Facebook Twitter E-mail
20. září 2014

Our Zoo: o jednom šíleném plánu, který vyšel

Píší se třicátá léta 20. století, když se George Mottershead, veterán z první světové války, rozhodne, že koupí panské sídlo Oakfield na pokraji poklidné vesnice Chester, aby si tam mohl vyplnit svůj celoživotní sen: sen o zoo bez mříží.

Nové šestidílné drama BBC Our Zoo vzniklo na motivy skutečných událostí a mapuje svérázné vize a podmínky, v nichž vznikala jedna z v současnosti nejprestižnějších zoologických zahrad na světě. Mottersheadova vize takto skutečně navždy změnila podmínky, ve kterých se v zajetí chovají zvířata. Nový seriál vypráví o složité a inspirativní cestě tohoto vizionáře, který se jednoho dne rozhodl přimět svoji ženu, dvě malé dcery a rodiče, aby se spolu s jejich zvířaty přestěhovali do rozpadajícího se vznešeného starého domu.

George se jen těžko vyrovnává se svými válečnými traumaty a zraněními, kvůli kterým dokonce na několik let skončil na vozíku. Během svého zotavování si začíná všímat v té době běžného bezcitného nakládání se zvířaty. Strach v jejich očích mu připomíná strach v očích koní využívaných ve válečných bojích a i jím prožitá traumata. Válka sice skončila, ale její hrůzy jako by trvaly dál. Jedna věc postupně vede k druhé a najednou má George Mottershead nejen opičku, papouška a velbouda, kterých se mu zželelo, ale také reálnou možnost koupit staré panské sídlo a vekolepé plány před sebou. Vyplnění svého snu ale vůbec nebude mít snadné. Musí se totiž vypořádávat se zanedbaným pozemkem, vršícími se dluhy, nulovými prostředky i s nedostatkem lidí. Jeho situaci nijak nevylepšuje ani kampaň místních vesničanů, kteří se jeho plány snaží úplně překazit. Rodina Mottersheadových proto musí napnout veškeré síly, aby dokázala vybudovat a otevřít svou Zoo dřív, než přijde drsná zima – nebo exekutoři.

V hlavní roli George Mottersheada se představí Lee Ingleby (Inspector George Gently). Jeho oddanou manželku Lizzie se srdcem dobrodruha ztvární Liz White (Life on Mars). Georgovy rodiče, kteří prodají vlastní obchod, aby se s ním přestěhovali na venkov a pomohli tak svému synovi uskutečnit jeho sen, si pak zahrají Anne Reid, která se naposledy objevila v hlavní roli oceněného dramatu Last Tango in Halifax a Peter Wight (Case sensitive).

Scénáře se ujal Matt Charman. Hlavním režisérem je Andy De Emmony, který posbíral něnkolik nominací BAFTA, ale proslavil se také režírováním několika sitcomů včetně legendárního Red Dwarf. Producentem seriálu je Marcus Wilson a výkonnými producenty jsou Luke Alkin, Kenton Allen, Matthew Justice a Adam Kemp.


Dáte šanci tomuto retro dramatu?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

PetrVinklarek@seznam.cz
před 165 týdny
rád bych se na to kouknul ale asi se nikdo nechystá na překlad co? :(
Elis.n
před 165 týdny
Jelikož mám ráda dobové seriály a filmy, tak tomu dám určitě šance. Už se moc...
D.D.
před 98 týdny
Som rada že som sa nakoniec asi náhode :D v slovenskom programe dostala...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY