Facebook Twitter E-mail
11. září 2014

Článkaři tvrdí: Gotham bude Foxu slušet

Nová sezóna je téměř tady. Tento týden vám náš tým hlavních článkařů nabídne subjektivní názory na to, co stojí za to zařadit do watchlistu, a od čeho naopak dát rychle ruce pryč.

Sezóna 2014/2015 oficiálně začíná příští týden. Pokud stále ještě nevíte, zda si do svých watchlistů zařadit některou z novinek, třeba se vám bude hodit právě tato série článků, kterou pro vás připravilo sedm hlavních článkařů SerialZone.

Každý den vám přineseme odpovědi na tři jednoduché otázky. Co u jednotlivých televizních stanic bude podle nás stát za to vidět, před čím naopak schovat hlavu do písku, a na konec naše malá tipovačka, kterou novinku daná stanice zruší jako první.

V loňském roce jsme měli poměrně jasno, dokonce jsme dosáhli mezi sedmi autory stoprocentní shody. Letos je to úplně jiná písnička. Fox je u nás článkařů prozatím nejvíce „názorový“ – každý se těšíme na něco jiného a hlavně se děsíme něčeho jiného. I z našich názorů vyplývá, že stanice opět nebude mít příliš úspěšný rok, vidíme více děsů než dobrých novinek. Ale třeba nakonec budeme překvapení stejně jako loni se Sleepy Hollow.

Nezapomeňte, že máte poslední dny na to, abyste si tipli v naší každoroční soutěžní tipovačce a hráli tak o pomyslný titul seriálového znalce a o kupu kreditů. Čím víc lidí tipuje, tím víc kreditů se vyhrává! Takže tipovačku posílejte dál :-)

Jaká je podle tebe nejlepší novinka na stanici FOX?

Fruiko
U FOXů to vypadá na samý potenciální hit. Ale jen na povrchu. Trochu se bojím, že Gotham nebude takovým hitem, jakým by podle všech měl být. Proto si myslím, že nejvíce zazáří Gracepoint, protože to je vyzkoušený koncept a navíc s Tennantem v hlavní roli.
ragelly
Wayward Pines – Sice jde o minisérii, ale téma je pro mě hodně lákavé. Trailer byl nadupaný, nemůžu se dočkat. Minisérie sebou navíc nese příslib dobře rozprostřeného příběhu s uspokojivým závěrem. Tohle v mém watchlistu určitě chybět nebude.
pajky
Doufám, že zaboduje Gotham a kromě toho se mi líbí obsazení Weird Loners. Nic jiného mě nezaujalo.
gabik.029
Jasným favoritem, který se nabízí je Gotham, na který netrpělivě čeká spousta diváků. Mě však nejvíce zaujal Gracepoint. Během deseti objednaných epizod se bude vyšetřovat vražda dvanáctiletého chlapce, jehož vrahem může být kdokoliv z jeho blízkých. Svým pojetím a stylem se bude lišit od klasických kriminálek typu „case of the week“.
Furiant
Zaujalo mě víc věcí, ale nejvíc se těším asi na Gotham. Celkově mám seriály na motivy komiksů celkem rád, tak se uvidí, co z toho námětu vytříská Bruno Heller. Pokud nás čekají podobná rozuzlení, jako bylo odhalení Red Johna v Mentalistovi, tak spokojený moc nebudu. Snad tedy Heller začátky Batmana nezkazí…
allyska
Jelikož zbožňuju filmy o Batmanovi, tak je to pro mě jasná volba, Gotham a těšení se je o to větší, že hlavní roli dostal Ben McKenzie.
Seraphine313
Stejně jako na CW, i tady stanice sází na DC hrdinu, i když spíš jen okrajově. Gotham je jasná volba pro všechny fanoušky jak komiksů, tak i seriálů obecně. Uvidíme, jak dlouho se udrží, já ale tipuji, že půjde o letošní hit.

Jaká je podle tebe nejhorší novinka na stanici FOX?

Fruiko
Backstrom bude velký průšvih. Velký varovný vykřičník už blikal, když se na to loni vykašlala CBS. Mně osobně se to relativně líbí, ale diváci to podle mě pošlou po vzoru CBS taky pod kytky.
ragelly
Last Man on Earth – Pravděpodobně největší kravina letošní sezóny. Nedokážu si představit, co se tam bude v tolika epizodách celých 20 minut řešit. Tohle nikoho bavit nebude, na to vsadím boty.
pajky
Na Foxu je to opravdu špatný. Těžko se rozhodovat jestli je nejotravnější Last Man on Earth nebo Mulaney. Když ale musím zvolit tak to bude Mulaney .
gabik.029
Za mě Empire. Trailer mě nudil a přesvědčil mě o tom, že tohle není seriál pro mě. Moc vážný, bez vtipu, s nesympatickými herci a hip hopem. Věřím, že většina lidí bude podobného názoru.
Furiant
Celkem dlouho jsem se rozhodoval, jestli je míň vtipná komedie o životě nějakýho, pro mě naprosto neznámýho, komika nebo o posledním chlápkovi na Zemi. Ani u jednoho z trailerů jsem se nezasmál. Tak vám nevím… v Last Man on Earth to aspoň vypadá, že bude trapčit jenom jedna postava, takže tou nejhorší novinkou podle mě teda je Mulaney .
allyska
Last Man on Earth, trailer jsem ani nezvládla dokoukat, jaká to byla zívačka.
Seraphine313
Letos je tu opravdu z čeho vybírat. Jak Mulaney, tak Empire nebo i třeba Last Man on Earth vypadají prapodivně. Prvenství si ale může vysloužit jen jeden a tady jasně vítězí Backstrom. Bohužel.

Co podle tebe zruší FOX zruší jako první?

Fruiko
První jdou z kola většinou drama. Tady se až skoro přehnaně nabízí Gotham. Věřím však, že s ním bude mít stanice o trochu víc trpělivosti než s řadovým drama a proto je další na ráně Red Band Society. Pokud náhodou přežije podzim tak se rušení dočkáme nejspíš až v mid-season.
ragelly
Mulaney – Komedie, které budí nejvíce rozruchu před premiérou, většinou padnou rychleji než kometa. Nedělní vysílací slot tomu taky nepomáhá. Na druhou stranu Fox má na své komedie velmi nízké nároky, takže teoreticky by to přežít mohlo. Ale spíš myslím, že Mulaney půjde z programu pryč.
pajky
Vítěze už máme – Hieroglyph. Kromě toho si myslím, že by první měl ze hry jít Mulaney .
gabik.029
Pokud se bude stanice držet svého zřejmého plánu a bude se opravdu jednat o jednorázovou záležitost, pak to bude Gracepoint .
Furiant
Děcka. Všude samý otravný děcka. I když jsou nemocný a prakticky za to nemůžou. Jenže i tak je nemusím. A k tomu ještě poběží po ne moc sledované Pekelné kuchyni. Takže tipuju, že jako první půjde z kola ven Red Band Society. Tohle nebude můj šálek čaje a myslím si, že ani američtí diváci to sledovat nebudou.
allyska
Předpokládám, že Mulaney, kde jsem očekávala, že se aspoň jednou za trailer zasměju, když už se chvástají tím, jaký je John Mulaney nadaný komik a ono nic.
Seraphine313
Fox prozíravě nasadila do hlavní sezóny všechny ty lepší novinky, takže první rušení podle mě čeká na Mulaney. Seriál je v programu divně zastrčený až na nedělní noc v timeslotu, kde jsou diváci zvyklí na kreslené seriály a kde jsou na seriál kladeny jiné nároky než na běžný hraný sitcom.

Co myslíte vy? Podělte se o své názory v komentářích!

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Klik
před 166 týdny
Najviac sa teším samozrejme na Gotham, mám rada tento typ seriálov. Red Band...
Zafod42
před 166 týdny
Já si myslím, že Mulaney vdrží. John Mulaney je opravdu skvělý stand up komik a...
ševča
před 163 týdny
Vy Red Band Society dobře podceňujete. Já s tím Gothamem nevím. Batmana...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY