17. 9. 2014

Kdo přežije 2014: Jdeme na to!

Tipovačka odtipována, teď už se jen modlit, aby nám to vyšlo. A jak tipovali ostatní? Pojďme si udělat rychlou rekapitulaci a poohlédnout se za minulým ročníkem!

Kdo přežije 2014: Jdeme na to!

Nová sezóna oficiálně začíná. Již třetím rokem vám ji zpříjemníme formou tipovací hry. Celé léto jste měli možnost přemýšlet a rozhodovat se, jak která novinka skončí. Tipovačka je nyní uzavřena, nezbývá tak nic jiného, než si držet pěsti a čekat na výsledky ratingů a sledovanosti, abychom se dozvěděli, jaké nové hity sezóna 2014/15 přinese, a kteří raní favorité skončí rychle v seriálovém nebi. Výsledky se budeme dozvídat v následujících devíti měsících a samozřejmě vám je budeme aktuálně zveřejňovat.

Ještě předtím, než se však podíváme na souhrn našich/vašich tipů, se hodí krátká rekapitulace výsledků předchozího ročníku. V sezóně 2013/14 se vás do naší hry zapojilo 1119. Kromě lidu jsme přizvali do hry i soutěžní týmy z webů Gorilla, neXtWeek a CW Zone, a samozřejmě jsme tipovali i my za tým SerialZone. Sezóna vesměs dopadla podle obecných očekávání, i když musíme přiznat, že se našlo pár novinek, u kterých jsme se všichni shodně mýlili. Příkladem byli pohořelí favorité jako Intelligence, Almost Human, The Tomorrow People nebo Once Upon a Time in Wonderland. Některé novinky, kterým jsme naopak nevěřili, se dokázaly prosadit, viz The Goldbergs nebo About a Boy.

Nakonec to dopadlo následovně. Po první výhře se Gorille nepodařilo obhájit vítězství. Toho se s náskokem dvou správných tipů dočkal náš tým SerialZone! Celkem 31 správných tipů není špatný výsledek, co říkáte? :-) Úplně přesné výsledky i pro jednotlivce (včetně megaskóre) vám prozatím nemůžeme říct, jelikož se CBS stále loudá se svou novinkou Reckless, u které prozatím nevíme, zda bude objednaná druhá série, či nikoliv. Na výsledcích týmů však tento fakt již nehraje roli, protože všichni tipujeme zrušení.

Ať už to s Reckless dopadne jakkoliv, absolutního vítěze tipovačky už máme jistého. Je jím Honza Červinka, který má prozatím správně 37 tipů a ve hře tudíž nestrčil do kapsy jen všechny ostatní tipující, ale také všechny týmy. Gratulujeme! Jak jste dopadli vy i vaši přátelé zjistíte na stráce tomu určené, tak se mrkněte a pak se nám pochlubte!

Dokážeme vítězství obhájit v následující sezóně? Rozhodně to nebudeme mít jednoduché. Jelikož stále přijímáme nové výzvy, rozhodli jsme se s tipovačkou oslovit další týmy. Kromě SerialZone, Gorilly a CW Zone z minulého ročníku se k nám nově přidají týmy HBO a Edny! Hra se opravdu přiostřuje, věřte nám :-)

1664
Tolik lidí se odhodlalo podívat do své křišťálové koule a vyzkoušet si tipnout osud letošních novinek.

Stejně jako v loňském roce, nejvíce se všichni shodujeme u komedií, které ve velkém odepisujeme. U dramat se více lišíme, obecně lze ale shrnout, že když už se shodneme, tak je to v kategorii rušení. Stoprocentně odepisujeme American Crime, Black-ish, Cristelu, Galavanta, Manhattan Love Story, Secret Lies, Whispers, The McCarthys, Odd Couple, Jane the Virgin, Empire, Weird Loners, Mr. Robinson, Mysteries of Laura, One Big Happy a Unbreakable Kimmy Schmidt.

Po loňském roce se týmy poučily a nerozdávají obnovení jen tak do větru. Přesto největším kruťákem zůstává náš tým. Asi jsme moc zmlsaní kvalitními seriály, že nám už všechno přijde jako odpad.

  Obnovení Zrušení
SerialZone 10 35
Gorilla 17 28
CWzone 14 31
HBO 17 28
Edna 19 26
Hlas lidu 13 32

Stoprocentní důvěru naopak všichni vkládáme do CSI: Cyber, NCIS: New Orleans, The Flash a Gothamu. Snad se z nich nestanou další výstražná znamení v rekapitulaci za rok. Zajímavé je, že tři ze čtyř jmenovaných jsou spin-offy k již zaběhnutým seriálům. Vypadá to, že na originalitu už se v televizi nehraje.

V kostce to letos bude mezi velkými týmy hodně ostrá hra. SerialZone má pouze 6 rozdílných tipů s CW Zone, nebude tedy kde získat žádný větší náskok. S HBO se lišíme v 9 tipech, s Gorillou v 11 a s Ednou ve 13 tipech. Nejtěsnější výsledek má SZ ale s vámi všemi. Lid a SerialZone mají jen 5 rozdílných tipů. Největší soutěž bude potom mezi CW Zone a lidem, kteří mají pouze jediný rozdílný tip!

  SerialZone CWzone Gorilla HBO Edna Hlas lidu
SerialZone 6 11 9 13 5
CWzone 6 11 9 11 1
Gorilla 11 11 12 14 10
HBO 9 9 12 12 8
Edna 13 11 14 12 10
Hlas lidu 5 1 10 8 10

Na závěr malá rekapitulace tipů lidu. Stejně jako my, ani vy nevěříte komediím. Dvě z nich – Cristela a Fresh off the Boat, se dostaly pod 20 % v šanci na přežití! To jsou opravdu bídné vyhlídky. Naopak největší naděje vkládáte do Flashe (95 % z vás tipuje prodloužení), NCIS: New Orleans (90 %) a Gothamu (89 %). Zajímavý je taktéž váš tip u Constantine, kde mu věříte s 81 procenty hlasů, zatímco my v týmech jsme mírně na pochybách.

Kompletní tabulka tipů s průběžným skóre


Tak co, jste v porovnání s ostatními spokojeni se svými tipy?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Lill

Lill

ahaaaa, no jasné! ďakujem :D
před 284 týdny
Maarti

Maarti

Jsem zvědavá, jestli se mi podaří lepší výsledek než letos, nebo minimálně obhajení těch 23 :D Jinak...
před 284 týdny
Tony Denza

Tony Denza

Díky :3
před 282 týdny
Další články k tématu