Facebook Twitter E-mail
21. září 2014

Finding Carter: Šokující finále a staronové zvraty

Článek obsahuje spoilery k finálové epizodě. Pokud jste ji ještě neviděli a nechcete si kazit překvapení, dál nečtěte.

Finále první série MTV dramatu Finding Carter s sebou přineslo řadu otázek a několik nových zápletek. Max (Alex Saxon) se po probuzení po operaci rozhodl, že se vrátí domů a rozešel se s Taylor (Anna Jacoby-Heron), Carter (Kathryn Prescott) našla fotky, které naznačují, že Lori (Milena Govich) sledovala její rodiče ještě před narozením dvojčat, a také bylo naznačeno, že David (Alexis Denisof) a Lori se zřejmě znali už z dřívějška. Celá série se potom krásně uzavřela tím, že Lori Carter opět unesla a Elizabeth (Cynthia Watros) tak přišla o svou dceru už podruhé.

Výkonná producentka seriálu Terri Minsky v následujícím rozhovoru komentuje rozhodnutí, která s ostatními scenáristy učinili, a také prozrazuje, které zápletky byly původně naplánovány úplně jinak.

Po tom cliffhangeru mám pocit, jako by se druhá série mohla jmenovat Finding Carter… Again!, dá se to tak říct?
(smích) Vždycky jsme věděli, že Lori Carter opět unese, tentokrát však proti její vůli. Když mi volali z MTV a řekli mi, že nám první sérii odklepnou pod podmínkou, že ji ukončíme pořádným cliffhangerem, hned jsem věděla, jaký bude. Celou dobu jsme k tomu únosu směřovali, otázka byla, jak to udělat. Když jsme tuhle dějovou linku plánovali poprvé, mělo se jednat o vánoční epizodu a Lori by prodávala vánoční stromky – bylo to šílené. Měli jsme pocit, že bychom ve finále měli zodpovědět nějaké otázky a také mít pořádnou scénu mezi Carter a Lori, ne jenom obvyklé dvě věty, než zase musí zmizet.

Přijde mi, že se během série z Lori stala postava, se kterou se nedá až tak soucítit a je z ní hotová záporačka. Máme ji teď jako záporačku chápat?
Vždy jsem to s Lori a Elizabeth viděla tak (protože to pro mě byl příběh o matce, matce a dceři), že Lori byla ta vysněná máma a Elizabeth byla ten typ zlé macechy. Náš plán byl, že během série se názory diváků na tyto dvě postavy vymění, ale samotné postavy zůstanou stejné. Nemyslím si, že by se Lori změnila, jen teď máme možnost vidět skutečnou Lori, která je schopná únosu dítěte. Myslím, že osobnosti obou dvou postav jsou v jádru stejné jako byly na začátku.

Co se týče fotek, které Lori pořídila, zvláště pak té, kde David spí, nezbývá mi než si myslet, že Lori má s rodiči větší minulost, o které zatím nevíme.
(smích) Zdá se Vám, že je v tom něco víc?

Samozřejmě. Podle mě měl David s Lori v devadesátých letech poměr, ale to je čistě má teorie.
Musím říct, že mě strašně baví číst si komentaře, ve kterých lidé hádají, jak to vlastně je. Vždycky jsem chtěla, aby kostrou příběhu byla otázka: „Proč tahle žena unesla tohle dítě?“ Věděla jsem, že důvody, které za tím stály, musí postavy nějakým způsobem informovat a někam je posunout. A tyto důvody ještě nebyly úplně odtajněny.

Dobře, tak teď si popovídáme chvilku o Maxovi, který je asi mou nejoblíbenější postavou.
Mou taky! Vůbec jsme neměli v plánu, že by se po pilotní epizodě znovu ukázal. Měl jenom reprezentovat to, co musí Carter opustit. Když jsme dostali od MTV zelenou, napadlo nás, že by se možná mohl zase ukázat. Carter by udělala pár hloupých rozhodnutí, která by vyústila v to, že by Crash (Caleb Ruminer) Maxe zabil. Na konci desáté epizody měl zemřít. Tak to stálo v původním scénáři. Přijde doktor, oznámí jim, že Max zemřel a obrazovka zčerná. Měl to být náš Ned Stark, odvážně bychom zabili oblíbenou postavu. V té době, kdy jsme psali scénář k desáté epizodě, začala mezi námi kolovat ta scéna s krutony (kdy Taylor učí Maxe, jak na to). Zavolali nám z MTV a zeptali se nás, jestli Maxe opravdu musíme zabíjet. V té době ještě nebyla odvysílána ani jedna epizoda, ale jakmile se začaly vysílat, pomysleli jsme si: „Díky Bohu, že jsme ho nezabili!“

Můžete nám prozradit, proč jste se rozhodli, že se Max rozejde s Taylor? To byla zdrcující scéna.
Chtěla jsem, aby Max z této události vyšel jako jiný člověk. Kdyby se probudil a byl by zase sám sebou, promrhali bychom hereckou příležitost, protože Alex Saxton je opravdu chytrý. Vůbec není jako jeho postava, a přesto se do Maxe dokáže naprosto vžít, to jsem vůbec nečekala. V pilotu byl popis jeho postavy „sexy kuřák trávy“. Toť vše. Ale on to úplně rozvinul. Pro mě se tato postava stala skutečným člověkem. Takže jsem chtěla vidět, jak Alex zahraje úplně jinou stránku Maxe, a proto se ještě na konci objevil a rozešel se s Taylor.

Ale nevidíme ho naposledy, že ne?
(naprosté ticho)

A co ten druhý kluk v Carteřině životě? Nezdála se moc rozhozená z toho, že Crashe z vězení nepropustí ani na kauci. Co si teď o něm máme myslet?
Crash je ten typ kluka, u kterého si myslíte, že mu můžete pomoct, někdo, kdo má uvnitř sebe obrovskou díru. Carter si myslela, že ho může zachránit, když ho ocení, vzhledem k tomu, že ostatní na něj kašlali. Carter přišla o svého nejbližšího člověka, kterým byla Lori, a pak poznala Crashe. Byl to obrovský vír, který z ní všechno vysával dokud to šlo, a já jsem upřímně překvapená, že se ti dva lidem zamlouvali jako pár. Caleb Ruminer udělal geniální věc – donutil diváky uvěřit, že Crash není zas až tak špatný.

Druhá série Finding Carter byla objednána a těšit se na ni můžete v příštím roce.


Sledujete Finding Carter? Co říkáte na finále? Překvapily vás některé zápletky? Jste rádi, že Max nakonec nezemřel?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Gabik.029
před 182 týdny
Není zač, já se na ně nedívala, tak snad budou za něco stát :)
Christina
před 182 týdny
pokud to jsou ty co jsou na uložto tak jo, jsou dobrý
Gabik.029
před 182 týdny
Tak už jsou i tady :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY