19. 9. 2014

Hej, SerialZoňáci, mám koukat na The Mysteries of Laura?

Dokáže nebojácná zrzka balancovat mezi svou náročnou policejní prací, dvěma zlobivými dětmi a bývalým mužem, který je jí neustále na očích? Náš rozbor pokračuje s NBC novinkou The Mysteries of Laura.

Red Band Society – plakát

The Mysteries of Laura je nové komediální drama od stanice NBC. Běží ve středu od osmi hodin, nemá tedy žádného předskokana. Konkurenci má v podobě The Middle a The Goldbergs na ABC, Survivor na CBS, Arrow na CW a Hell's Kitchen na Foxu.

tipovačce jsme se zde všichni stoprocentně shodli a tipujeme zrušení. Z vás lidí tipuje zrušení 70 % hádajících.

Kdo je Laura?

Laura je ženská, která se opravdu nenudí. Pracuje jako detektiv v oddělení vražd, ovšem na práci nemá moc klidu. Neustále musí řešit problémy, které se vynořují kvůli chování jejích dvou synů a vždy optimistického manžela, který je k tomu ještě podporuje, místo aby jim určil pevné hranice.

Takže rodinné problémy?

Rodina je v pilotní epizodě zastoupena ve stejné míře, jako řešení případu. V podstatě jde o takovou směsku rodinného komediálního dramatu a kriminálky.

Zajímavá kombinace, funguje to?

Do jisté míry ano. Policejní humor se prosadil už loni u Brooklyn Nine-Nine, Laura se však k tomu nedá srovnávat. Je to více drama než komedie, jen se tam občas objeví ironicky vtipná scéna.

Někdo známý, na koho se těšit?

Debra Messing už je v seriálech ostřílená, ovšem známými tvářemi u ní seriál nekončí. V hlavních rolích se dále objeví Josh Lucas (The Firm), Las Alonzo (Breakout Kings) a v pilotu se taky objeví taťka Mars – Enrico Colantoni.

Trailer máte?

Trailer sice stojí za starou bačkoru, ale alespoň pak při samotné epizodě uvidíte zlepšení.

Zruší to?

První epizoda měla slušné výsledky, na první pohled se tedy může zdát, že seriál má šanci dojet i do příští sezóny. Nicméně náš názor je ten, že pilot těžil z výjimečné přítomnosti silného předskokana – finále America's Got Talent. Karty se vyloží na stůl až za týden, kdy se seriál představí ve svém pravidelném timeslotu v osm večer.

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Fruiko má dovolenou, dočasně za něj proto zaskočí Seraphine313, který se spolu se mnou podělí o svůj názor :-)

ragelly

Byla jsem docela příjemně překvapená. Na to, jaká byl trailer katastrofa, první díl docela ušel. Přesto nejde o seriál, který bych s napětím každý týden očekávala.

Příběh plynul docela hladce a seriálu se dařilo kombinovat netypicky policejní vyšetřování a humor. Kriminální zápletka byla zajímavá, i když na můj vkus až příliš dramatická, jako by ji někdo vytrhnul ze soap opery. Přesto mě závěrečné odhalení vraha překvapilo, určitě to byl zajímavý nápad.

Větší problém mám s postavami. Laura se řadí k dlouhému zástupu hlavních hrdinek, které jsou neskutečně otravné. Její ignorace autorit a dělání si všeho po svém je k neuvěření. Čich na stopy sice má a dokáže vystřelit kulku do správného ucha dvou k sobě přitisknutých hlav, ale to její nepříjemnost nezachrání. O několik tříd horší jsou její děti. Mít tohle doma, tak jdu do vězení za dvojnásobnou vraždu, protože na takové lumpy bych neměla ani špetku trpělivosti.

Laura určitě není nejlepším seriálem sezóny. Pokud jste ale po traileru nic nečekali, budete příjemně překvapení. Spíš bych ale řekla, že watchlisty půjdou zaplnit něčím, co si divák užije více, ať už po vtipné stránce, nebo z hlediska kriminálního žánru, případně s lepšími postavami.

+ přirozená kombinace dvou rozdílných žánrů
+ zajímavé vyústění krimi zápletky

- nesympatická hrdinka
- příšerné děti
- bude mít v jiných novinkách velkou konkurenci

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Seraphine313

Na jednu stranu jsem dostal to, co jsem čekal, na druhou stranu jsem byl několika věcmi příjemně překvapen. The Mysteries of Laura – ano – je hloupý a zbytečný seriál. To je potřeba říct hned na začátek. Dokáže ale být velice vtipný a v tom tkví jeho (možná) skrytá zbraň.

Laura je takový Columbo v šatech, jen s větší vyřídilkou (někdy až velice nepříjemnou). Bál jsem se, že linka s dětmi mě bude štvát ještě víc než její samotné herectví a předvedení postavy, k mému překvapení jsem se ale velice bavil. První půlka pilotu zaměřující se právě na problémy s dětmi je světlým místem jinak běžné kriminálkové epizody.

Tady to ale nekončí. Líbily se mi ještě další věci. Porovnávání podezřelých? Někde jsem to už viděl, ale tady to sedlo. Lehký humor a nejen od hlavní představitelky? Paráda. Jediné co mě na pilotu štvalo, byla linka s rozvodovými papíry jejího manžela. To mi přišlo hodně přes čáru. Stejně jako střelba mezi lidmi na samém začátku dílu (i když to vídáme opravdu v každé kriminálce).

The Mysteries of Laura má slušnou šanci se dostat mezi guilty pleasures – seriály všeobecně nenáviděné, ale jinak (i skrytě) milované jejími fanoušky. Pilot toho je důkazem, i když ještě jedna maličkost – při jeho sledování se vám zdá, že všechno pěkně odsýpá, když se pak kouknete na hodinky, zjistíte, že jste teprv v třetině. Nevím, jak to tvůrci dokázali, ale je to tak. Díky pilotu musím dát vyšší hodnocení, i když jinak vím, že na celý seriál koukat nechci.

+ linka s dětmi
+ trochu drsnější humor, než na jaký jste na velké pětce zvyklí

- hlavní představitelka
- její manžel

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Jak se líbil pilot vám? Budete s Laurou kamarádi?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
griff

griff

Já jsem asi divná, ale mně se to fakt líbilo. Policajtka, která má konečně normální oblečení a tenisky,...
hodně dávno
dagsoftware

dagsoftware

Čakal som od toho viac. »SPOILER« To vážne? Teraz akože neviem, či chceli vzdať hold zrušenému The Glades...
hodně dávno
ševča

ševča

Nevím, o co se snaží s hlavní hrdinkou. Ta je prostě jednoduše trapná. Na to není třeba hledat...
před 293 týdny
Další články k tématu