Facebook Twitter E-mail
22. září 2014

Rozhovor s Chloe Bennet z Agents of S.H.I.E.L.D.

Když se Skye poprvé představila v seriálu Agents of v S.H.I.E.L.D., byla zapálenou hacktivistkou Nastávajícího přílivu, bojující právě proti organizacím jako je S.H.I.E.L.D. Když se však k S.H.I.E.L.D­.u dostala, zjistila, že vůbec nejsou tak špatní, jak si myslela, a našla v nich rodinu, kterou nikdy neměla. Nyní, o rok později, je Skye nedílnou součástí celého týmu, který řediteli Coulsonovi (Clark Gregg) pomáhá postavit S.H.I.E.L.D. zpět na vlastní nohy.

Chloe Bennet, představitelka Skye, pohovořila v následujícím rozhovoru o své roli v nadcházející sérii, o svém seriálovém otci, o Wardově zradě a naznačila, co mohou fanoušci od druhé řady očekávat.

Jaké to je vrátit se do role Skye po roce poznávání této postavy a objevovat její nové vlastnosti?
Na seriálu je dobré to, že se svou postavou trávíte spoustu času a zároveň se během série tolik rozvine. Skye je teď rozhodně jiný člověk než ten, kterého jsem hrála minulý rok. Je to zajímavé, když jsem teď natáčela první epizodu druhé série a vzpomněla jsem si na natáčení pilotu, té scény s Mikem (J. August Richards) v restauraci, je to úplný rozdíl. Baví mě to. Za poslední rok se toho hodně přihodilo, hlavně to s Hydrou, a Skye je teď mnohem vyspělejší a silnější. A také moudřejší. Je teď více klidnější a umírněnější a oplývá vnitřní silou, kterou minulou sérii podle mě neukázala. Takže mě hraní baví. Je teď více nabroušená, temnější a stojí nohama více na zemi.

Během série si Skye vyvinula silné vztahy s ostatními členy týmu, například s Coulsonem nebo May. Jak bys charakterizovala jejich vztahy ve druhé sérii?
Myslím, že víte, že mezi ní a Coulsonem vždycky existovalo jisté nevyslovené pouto podobné vztahu mezi dcerou a otcem, kde je jejich vzájemná láska dávána najevo velmi starostlivým způsobem. Ale teď je z něj ředitel Coulson, takže ona dynamika se rozhodně změnila. Jsou teď více profesionální. Skye je teď agentka S.H.I.E.L.D.u, takže chce být v tomhle ohledu brána vážně a začala dokonce trénovat s May (Ming-Na Wen).

Co podle tebe přimělo Skye stát se agentkou na plný úvazek v porovnání s hacktivistkou, kterou byla na začátku seriálu?
Řekla bych, že na začátku si myslela, že S.H.I.E.L.D. je vládní organizace podobná typu CIA, kde jim na lidech nezáleží a jejich motivy nejsou správné. Ale postupně při práci s týmem zjistila, co je S.H.I.E.L.D. skutečně zač. Opravdu existuje na ochranu lidí a mají jen čisté úmysly. Ale teď, když byl S.H.I.E.L.D. rozpuštěn, je být jeho agentem ilegální a ti, co pro S.H.I.E.L.D. stále pracují, to dělají jen z toho důvodu, že je to správná věc a to je pro Skye velmi důležité. „Tohle je správná věc, takže ji budu vykonávat za každou cenu, bez ohledu na to, jak těžké to bude, prostě to udělám. Budu hájit, co je správné.“ Myslím, že si S.H.I.E.L.D. spojuje s Coulsonem, a proto se k tomu tak upsala.

Jak teď vnímá Wardovu zradu a jak ji to motivuje v následujících krocích?
Myslím, že ji to hodně motivuje. Skye neměla žádnou rodinu a nikomu nikdy nevěřila, a pak vstoupila do této pomyslné rodiny a konečně začala lidem věřit a měla pocit, že někam patří. Pak najednou dostane na jeden den odznak S.H.I.E.L.D.u, všechno se začne kazit a ona zjistí, že člověk, kterému věřila nejvíc ze všech – samozřejmě kromě Coulsona – ji zradil. Z toho se bude nějaký čas vzpamatovávat. Ale začala trénovat s May a začala se s tím vyrovnávat. V průběhu druhé série se na to bude stále narážet a uvidíme také interakce mezi Skye a Wardem (Brett Dalton). Není tomu konec, to bychom neudělali! To by nám podle mě neudělali. Pořád fandím páru SkyeWard. Skye jim nefandí, ale já ano. Ráda bych, aby Skye zažila nějakou romantiku. Je mi jí líto. Měli bychom natočit jednu epizodu, která by byla jenom o romantice, vždyť jsou to chudáci! Pořád jenom samá akce a vetřelci! Potřebují trochu lásky!

Trochu lásky, která neskončí zradou nebo smrtí nebo zlomeným srdcem.
Jo, přesně tak.

A jak jsi říkala, Skye se k týmu připojila a vůbec poprvé v životě někomu věřila. Jak to Wardova zrada ovlivní? Bude mít teď problémy s důvěrou, nebo bude lidem jako je Coulson a May stále věřit?
Tak půl na půl. Skye bude vždycky někdo, kdo své pocity neskrývá, ale bude k tomu teď přistupovat chytřeji, pokud to dává smysl. Nemyslím si, že by někdy něco šidila a to se týká i citů. Pokud se nějak cítí, tak se tak prostě cítí. Ale teď už ví, jak to mít pod kontrolou. S Wardem sice přišla o důvěru, ale získala tím vnitřní sílu, kterou vložila do tréninku a tvrdé práce – do toho, aby byla agentkou S.H.I.E.L.D.u a dala do toho všechno.

Důležitou částí druhé série bude také pátrání po své rodině a její otec, kterého hraje Kyle McLachlan, což je skvělé. Tohle je velká dějová linka, která ji zaskočí nepřipravenou celkem brzy, ale nemůžu prozradit kdy. Chudák Skye. Ve chvíli, kdy si konečně zvykne, že je z ní teď agentka v terénu, se objeví informace o její rodině. Takže drama rozhodně chybět nebude, což je vzrušující.

A když už je řeč o Kyleovi, bez toho, aniž bys třeba prozradila, jestli jste už spolu něco natáčeli, mělas možnost se s ním setkat a zapracovat na otcovském poutě?
Ano. Asi si budete myslet, že jsem magor, ale pokaždé ho vidím, spustím: „Tati!“ Prostě tak na něj zakřičím. Vůbec ho neoslovuju jménem. Říkám mu „tati“. Je úžasný. Moc se na to těším. Ještě nikdy jsem nehrála postavu, která by měla tátu, takže to bude zábava.

A ještě poslední otázka. Když jsi hrála jednu postavu celý rok a poznala různé její stránky, co přesně bys se Skye chtěla prozkoumat tuto sérii?
To je dobrá otázka. Byli ke mně štědří, takže si myslím, že si Skye prošla snad vším, tudíž bych se jenom opakovala. Jako herečka jsem se Skye dostala možnost ztvárnit široké spektrum emocí a scén. Tuhle sezónu je z ní větší drsňačka, takže jsem musela podstoupit trénink měsíce před samotným natáčením. Mám tam akci, emoce i komedii. Cítím se opravdu šťastně a chtěla bych touto cestou pokračovat i nadále a zjistit, kam to mou postavu dovede. Myslím, že bych s ničím novým opravdu nepřišla. Možná boty bez podpatků. Mívám boty na podpatku a bolí mě z nich nohy. Ale ne, opravdu jsem vděčná za to, čím mě tvůrci a scenáristé obdařují. Skye se během první série hodně změnila a myslím, že když si pak srovnáte Skye z první série a Skye z druhé série, uvidíte, že jsou naprosto odlišné. A z toho pak budou fanoušci nadšení, protože uvidí známou postavu, ale bude na ní i něco neznámého, protože se během pauzy tak změnila. Na to se budou všichni koukat s nadšením.

Na nové díly Agents of S.H.I.E.L.D. se můžete těšit již 23. září, kdy se představí i agentka Carterová.


Těšíte se na nové díly? Jste zvědaví na novou Skye? Jak podle vás zareaguje na svého otce?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

spike
před 160 týdny
Těším se hodně! :-)
Evča
před 160 týdny
Už aby to bylo :) Skye je moje nejoblíbenější postava :) těším se na ten její...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY