Facebook Twitter E-mail
26. září 2014

Šok v Bones: [Spoiler] už není mezi živými!

Varování: Pokud jste zatím neviděli premiéru desáté série Bones a jste citiliví na spoilery (především ty vražedně šťavnaté), tomuto článku se vyhněte!

První epizoda desáté řady Bones nebyla zrovna klasický způsob, jak rozjet sezónu. Seriál rozjel novou řadu odchodem jedné z hlavních postav. Odchodem nenávratným a konečným.

Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) je první hlavní postavou v celé historii seriálu, kterou se tvůrci rozhodli zabít. I když tak seriál vyšel vhod hercově nabitému programu, dá se očekávat bouřlivá vlna nevole ze strany fanoušků. K návalu vzteku jistě přispěje i fakt, že se Sweets těsně před smrtí dal znovu dohromady s přítelkyní Daisy, se kterou čekal dítě.

Showrunner a výkonný producent seriálu Stephen Nathan se rozpovídal o svém rozhodnutí dát Sweetsovi trvalé sbohem, ale také o plánech pro 200. epizodu.

Nemohla ho FBI jen přeložit?

Bylo to pro nás zničující. Byli jsme ve zvláštní situaci a chtěli jsme vymyslet ten nejlepší způsob, jak to uchopit. Nakonec jsme zvolili tu nejvíce bolestivou cestu.

Jak na to nahlížíte nyní, když už je to za námi?

U většiny seriálů ke smrti postav dochází nejdříve v polovině nebo ke konci série. Přišlo nám to jako skvělý příběh pro naše postavy a skvěle to odrazilo náš smutek, že John náš seriál opouští. PO tolika letech byl významnou součástí našich životů. Pro nás i pro něj jde o velkou ztrátu. Jsme ale zároveň šťastní, že si dál rozvíjí svou kariéru jako scenárista a režisér. Nechceme ho držet zpátky.

Kdy jste se začali o jeho odchodu bavit?

Asi před rokem a půl, když se poprvé dostal k projektu Vacation. Napsali jsme jeho odchod na konci osmé řady, kdy si Sweets vzal volno a pracoval s městskými dětmi, ale to bylo v době, kdy se měl film natáčet během letní pauzy. Jeho natáčecí plán se ale posunul a nyní by se seriálem kolidoval. Nevěděli jsme přesně, kdy by se vrátil. Nepřipadalo nám fér pro Sweetse ani Johna, abychom ho uměle vpisovali do epizod a škrtali ho z nich.

Přemýšleli jste, že jeho odchod natáhnete do další epizody?

Nebylo by fér, aby fanoušci museli čekat další týden, aby viděli, jak budou postavy reagovat. Výsledek byl přirozené vyústění dějové linky z posledních čtyřech epizod minulé řady, pěkně to ladilo s konspirací, která zničila životy Bootha a Brennanové. Když se jim konečně začne dařit a začnou případ rozplétat, Sweets se tam připlete a dočká se svého osudu. Pro příběh to fungovalo a bude ho to oživovat i nadále, jak už v samotných zápletkách, tak v emocích postav.

Jste připravený na silné reakce fanoušků?

Zapnete si seriál, který milujete, a čeká vás takový šok. Jsem si jistý, že publikum bude zelené vzteky. Jsem si jistý, že budu dostávat nenávistnou poštu a bude zasloužená… ale to je ten důvod, proč lidé koukají. Kdybychom nedokázali šokovat a překvapovat publikum, myslím, že bychom nedělali naši práci správně. V tom momentě se seriál zasekne a já si nemyslím, že Bones je zaseknutý. Možná by po deseti letech měl být, ale nám stále připadá svěží.

A to už se chystáte na 200. epizodu.

Nemůžu tomu uvěřit, ačkoliv sám budu psát scénář. Rozhodně si ji užijeme, pokusíme se přivést zpět co nejvíce lidí, kolik můžeme. Bude to epizoda s hodně postavami, taková, kde je uvidíte ve světle, ve kterém ještě nebyly ukázány. Prozatím to vše dáváme dohromady, ale můžu říct, že jde o něco, o co jsem se zatím nikdy nepokoušel.


Jaký jste měli vztah ke Sweetsovi? Mrzí vás jeho trvalý odchod? Co máte chuť vzkázat tvůrcům? :-)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

vevusss
před 159 týdny
Johnovi Francisovi Daley-ovi prajem že sa mu v kariére darí a posúva sa...
Alyssun
před 158 týdny
Tohle je strašná rána, hlavně po tom všem co jsme se za 7 sérií...
Alyssun
před 158 týdny

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY