7. 10. 2014

Hej, SerialZoňáci, mám koukat na Bad Judge?

Přehled letošních novinek pokračuje s komedií Bad Judge. Stojí tahle drsná soudkyně za naši pozornost?

Bad Judge je novinka od NBC, která se vysílá ve čtvrtek večer v devět. Předskokana mu dělá reality show The Biggest Loser, do desáté ho poté doplňuje romcom A to Z.

A jakou že má seriál ve čtvrtek konkurenci? Na ABC běží Scandal, na CBS Two and a Half Men, na CW Reign a na Foxu Gracepoint.

tipovačce jde proti proudu Gorilla, která tipuje prodloužení. Všichni ostatní seriál odepisujeme a tipujeme zrušení. Lid náš názor podporuje z 66 procent.

To zní povědomě

Možná vám název připomíná loňskou katastrofu Bad Teacher. Tento seriál jsme původně napsali i do nadpisu, ještě že existují kontroly :-)

No jo, originalita nade vše…

Jak taky jinak. Každopádně tohle na obrazovkách ještě nemáme. Teď ale nastává otázka, jestli to není jedině dobře. Bad Judge totiž ukazuje americkou legislativu z trošku jiného hlediska, než na které jsme zvyklí z klasických právnických seriálů. Hrdinka je soudkyně, která se však vymyká veškerým stereotypům, které jsou s jejím povoláním spojené. Miluje svůj divoký život – pití, cigarety, pařby.

Ve skrytu duše je to ale velká dobračka. Stará se o členy rodiny těch zloduchů, které pošle za mříže. Robbie je jeden příklad za všechny. Malý kluk, který má rodiče ve vězení, spoléhá právě na Rebeccu. A jakkoliv se to jejímu kolegovi v práci nelíbí, ona je rozhodnutá klukovi pomoct.

To zní… divně.

Je to komedie. Taková, která obsahuje 19 minut nechutných nebo obhroublých scén a na konci nás čeká ponaučení.

Ta ženská na obrázku je ale nějaká povědomá.

To by měla! Je to Kate Walsh, která má za sebou role v Grey's Anatomy, pak přešla jako hlavní postava do spin-offu Private Practice a letos na jaře se mihla v průlomové novince Fargo.

Kromě ní pilot obohacuje hostování Ryana Hansena, známého z Veronicy Mars a ze spousty dalších seriálových rolí (např. již výše zmíněný Bad Teacher).

Sem s trailerem!

Ehm… Mám se k tomu vyjadřovat?

My jsme vám to říkali! Přesně takový, jaký je trailer, je i celý pilot. Letos už jsme pár seriálů se stejně hranici překračujícím humorem měli, tenhle je jen další v řadě.

Vážně nás nic příjemně nepřekvapí?

Původně jsme chtěli říct, že ano, ale po přečtení názoru našeho šéfa se tohoto tvrzení raději zdržíme.

Ne, dobře, je to prostě na každém z vás, co vám padne do oka. Třeba dějová linka s Robbiem v traileru vypadala hrozně (proč tam cpou další dítě?), ale nakonec ten malý kluk byl největším zdrojem vtipných hlášek.

Ano, vidíte dobře. Vtipných hlášek. Pokud nejste totálně prudérní a dáte šanci tomu trošku drsnějšímu stylu humoru, tak se zde občas i zasmějete. Některé scény jsou vyloženě trapné, některé ale mají potenciál.

Tak já nevím…

Berte to takhle. Seriál se druhé řady s největší pravděpodobností nedožije. Prostě na to nemá. Pokud tedy hledáte něco dlouhodobějšího, volte něco jiného.

A co?

Ve stejném stylu existuje hodně seriálů. Morální ponaučení se v dnešní době vyskytuje už snad všude, hodně podobný je už 2× zmíněný Bad Teacher – hrdinka v hlavní roli, vykonává povolání, které byste do ní netipovali, jsou tam děti, Ryan Hansen, stejný název…

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Letos mám vážně nějaký divný vkus, ale na to, jakou jsem čekala katastrofu ve stylu loňského Bad Teacher, jsem se za ten pilot až podezřele moc zasmála.

S realitou má tahle komedie společného pramálo. Nevím, jak to funguje v USA, ale možná mi to přišlo tak vtipné proto, že už pár měsíců pracuju na soudě, chodím se soudci na jednání a nedokážu si představit, že by tam se mnou byla takováhle osobnost :D Nikdo z nich nemá věčně čas, v práci sedí od nevidím do nevidím, mají plné ruce práce nejen v soudní síni, ale i v kanclu, kde musí psát x-stránkové rozsudky a odůvodnění… No prostě nic z toho jsem tady neviděla a troufám si tipovat, že ani nikdy neuvidím, ani kdyby seriál běžel deset sezón.

Typ humoru je hodně obhroublý. Celý seriál je postavený na hlavní postavě, na tom, jaká je to výstřední soudkyně. Kloubí se zde dva zcela rozdílné světy – noční nerozvážnost s tunou alkoholu a denní vážnost hrdinčiny profese. V tomto ohledu mi seriál připomíná letní novinku The Night Shift, jen s tím rozdílem, že tam byl v hlavní roli doktor.

Zajímavým doplňkem byl ten malý kluk. Na to, jak byl v traileru odrazující, bych řekla, že jeho scény v pilotu patří k těm povedenějším. Jeho vtípky byly geniálně chytré a na místě. Je docela ironické, že jediný, kdo dokáže soudkyni uzemnit, je osmiletý šikanovaný obtloustlý černoch :)

Seriál není rozhodně nic světoborného a nejedná se o kvalitní komedii. Drzá hrdinka, hrubý humor a malý černoch je vše, čeho se tu dočkáte. Těch pár dílů, které se stihnou odvysílat, ale můžou být pro spoustu lidí skvělou odreagovačkou, u které se můžou od srdce zasmát bez výčitek svědomí, že tím budou urážet nějaké menšiny.

+ uzemňující hlášky malého kluka

- laciný obhroublý humor, který každý nestráví
- absence jakékoliv autenticity

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Fruiko

A Bad Judge vyhrává… Cenu za nejzbytečnější seriál téhle sezóny. Kdyby to alespoň bylo pořádně špatné, že by se z toho dala dělat sranda, ale tohle je jen od začátku do konce konstantně nudné.

Dokonce ani tomu BAD v názvu to nedostálo. Soudkyně sice začne s kocovinou a člověk celou epizodu sžírají pochybnosti, zda by někdo takový mohl dostat post soudce, ale jinak je to taková hodná paní, co se stará o bezbranné děti a tak. Ano děti. U tématu, kde by to nikdo nečekal jsou zase děti. Proč proboha? To nedokázali vymyslet při psaní scénáře dost vtipů ze soudního prostředí? No co si budeme povídat, nedokázali. Ale tím, že si připsali do seriálu otravné dítě se to ale vůbec nezlepší.

Na tohle je škoda plýtvat slovy. Prostě na to nekoukejte a v ušetřeném čase nám napište něco milého do diskuze. Jako například, že děkujete, že jsme vás před tím uchránili, nebo tak něco…

+ možná tak akorát tričko „Jsem usvědčený bigamista.“

- dítě v akci
- 0 vtipů

Moje hodnocení pilotu: 10 %
Seraphine313

Nestává se zas tak často, aby televize vysílala podobně hloupou komedii. Vlastně stává. Občas. Bad Judge je bohužel zářným příkladem toho, že v sezóně se vedle kvalitních a průměrných seriálů vyskytují i naprosté blbosti.

Ne, že by se tomu nedalo věřit… vlastně možná dalo, malinkým kousíčkem šílené mysli. Jen je prostě neuvěřitelné, že by něco takového existovalo. Tahleta soudkyně je úkaz tak neuvěřitelný, jako letadlo driftující na náměstí nebo Hvězdná brána v oblasti 51. I když to poslední je asi pravděpodobnější. Jenže to není jediná věc, která na „právnické“ novince vadí. Mě osobně při sledování neskutečně vadili herci. Ať už Kate Walsh, která vůbec neumí hrát, tak kdokoliv ostatní. Vlastně jediný, kdo tam jakž takž umí hrát, je malý Theodore Barnes, jehož role je napsaná poměrně chytře a docela i vtipně. Což je jeden z mála světlých momentů.

Chápu, že za tím stojí Will Ferrell a že to mělo být vtipné. Nebylo, nemám rád druh tohoto humoru a upřímně, netuším, jak by kdokoli (jako hlavní postava) něco podobného podstupoval, dobrovolně, po delší dobu. Navíc na to, jak vysoký a dobře placený zastává post, si žije… no docela… to jako všechno prochlastala?

+ Theodore Barnes
- absence humoru
- téměř všichni herci
- těžko uvěřitelné zplácané téma

Moje hodnocení pilotu: 0 %

A co si myslíte vy? Přidáte si do watchlistu divokou soudkyni?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
kneznaL

kneznaL

Teda to vypadá naprosto děsivě :-( Ale jelikož nesnáším hodnocení jen podle traileru a na tohle jsem původně...
hodně dávno
dasapavlisova018

dasapavlisova018

Není to úplně nejhorší ale budu se na to koukat jen díky Kate Walsh.
hodně dávno
ševča

ševča

Seriál vypadal hodně dobře, když ho popisovali před natočením. Vypadalo to, že hlavní hrdinka bude úplně...
před 246 týdny
Další články k tématu