Facebook Twitter E-mail
7. října 2014

Hugh Laurie a Tom Hiddleston spolu v jednom seriálu?

Je to tak! Dva ikoničtí herci poslední doby se sejdou spolu v seriálu! Mají se potkat v adaptaci knihy Johna Le Carrého z roku 1993 The Night Manager (v češtině Noční recepční) a o seriál je velký zájem.

Drama je vyvíjeno ve spolupráci s BBC a hlavním scenáristou se stal David Farr. Příběh popisuje Jonathana Pinea, britského vojáka, ze kterého se stal noční recepční luxusního hotelu. Potkává s francouzsko-arabskou ženou Sophií s kontakty na Richarda Onslowa Ropera, anglického mafiána, který působí hlavně na černém trhu se zbraněmi. Pine získá od Sophie inkriminující dokumenty, které ho zavedou za přítelem v britské tajné službě. Poté, co Sophie zemře, začne Pine spolupracovat s rozvědkou a odejde do utajení, aby mohl pomstít Sophiinu smrt a zatknout Ropera.

O adaptaci knihy The Night Manager s Hugh Lauriem a Tomem Hiddlestonem se mezi televizemi strhla velká bitva. Mnoho stanic prý kontaktovalo agenturu WME (talentová agentura zastupující oba herce) množství televizních stanic s nabídkou přímé objednávky seriálu bez pilotové fáze.

Adaptace Le Carrého románů jsou v poslední době velice oblíbené. V roce 2011 slavil úspěch film Tinker Tailor Soldier Spy. který byl opěvován kritiky a i v oceněních si nevedl špatně – získal 3 nominace na Oscary. Letos pak byla uvedena adaptace A Most Wanted Man, který produkovala stejná společnost – The Ink Company – jako má produkovat i The Night Managera. Pro BBC Radio 4 potom Damian Lewis namluvil v roce 2013 adaptaci knihy A Delicate Truth.

Oba herci, původem z Velké Británie, jsou známí svými životními rolemi. Hugh Laurie ztvárnil nezapomenutelného doktora House ve stejnojmenném seriálu, Tom Hiddleston je představitelem Lokiho z filmů Avengers, Thor a Thor: Temný svět, zasazených do Marvel Cinematic Universe. Pro Laurieho bude tato role návratem na televizní obrazovky a první rolí od lékařského dramatu stanice Fox, pro Hiddlestona to bude zatím největší role na televizní obrazovce v jeho životě.


No řekněte, nechali byste si ujít seriál s těmito herci v hlavní roli?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

eliza2210
před 162 týdny
ten seriál som si zamilovala už teraz :3 konečne si budem môcť užiť Toma :3
Leslie
před 162 týdny
:O Přidávám do kolonky must see!
Sleslikslicka
před 162 týdny
Tak to je uplne snovy! Diky za zpravu, uz ted se tesim jako mala :).

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY