Facebook Twitter E-mail
9. října 2014

CBS překvapuje! Letní seriály pokračují!

Minimálně dva ze čtyř. Stanice CBS dnes oznámila, které seriály se rozhodla prodloužit a nasadit je v létě 2015. Některá rozhodnutí nepřekvapila, jiná doslova šokovala.

Dobré zprávy má stanice pro fanoušky Under the Dome a novinky Extant. Návrat právě druhého zmiňovaného je velkým překvapením, jelikož sledovanost byla natolik nízká, že nikdo prodloužení nečekal. Naopak oznámení nové série Under the Dome bylo pouze otázkou času. K oběma rozhodnutím pravděpodobně přispěl fakt, že seriály získaly smlouvu na streamování na Amazonu a lukrativní internacionální smlouvy, čímž jsou mnohem více výdělečné.

Under the Dome je televizní adaptací stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Po úspěšné loňské sezóně druhá série nechala fanoušky chladnějšími; seriál se letos v létě vrátil s ratingem 2.2 (vs. 3.3 před rokem). Přesto šlo o nejlepší skriptový letní seriál jak do počtu celkových diváků, tak u dospělých mladších 50 let.

Extant přeskočil pilotovou fázi a dostal přímou objednávku na seriál. Drama v hlavní roli s Halle Berry bylo lákadlem od samého začátku, přesto od něj fanoušci odcházeli s jistým zklamáním. Seriál si nevedl zdaleka tak dobře, jako jeho kolega. Premiéra získala rating pouze 1.7 a po třech týdnech byl seriál přesunut na pozdější hodinu.

„Jsme odhodlaní přinášet našim divákům a zadavatelům reklami celoroční programové schéma s širokou škálou různých příběhů,“ uvedla Nina Tassler, ředitelka CBS Entertainment. „Nadále vidíme léto jako skvělé období pro jedinečné koncepty, inovativní podnikové modely a vášnivé televizní publikum.“

Po první sérii se naopak rozloučí právnická soapka Reckless, čímž se nám uzavírá naše loňská tipovačka. Seriál získával v létě pouze 4 miliony diváků a rating 0.6, což je pro CBS velmi nedostačující.

Z letních seriálů se tak neví pouze osud Unforgettable. Seriál si však nevedl letos v létě dobře, dá se tedy očekávat, že se přidá k Reckless a pro novou sezónu obnoven nebude.


Které ze zmíněných seriálů jste si v létě nenechali ujít? Jak vám vyhovovala jejich příběhová kvalita? Jste za prodloužení/zrušení rádi, nebo byste u některých raději viděli jiný osud?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kneznaL
před 158 týdny
Tak to je fakt překvapení. Extant jsem nečekala. Sice jsem na to dokoukala až...
Klik
před 158 týdny
Under the dome, Yes! teším sa :D
ševča
před 157 týdny
On ten Reckless to měl jasné, když pak vysílali i dva díly týdně. Ale...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY