Facebook Twitter E-mail
10. října 2014

AMC dramaticky mění programovou skladbu

Stanice AMC oznámila, že chystá velkou změnu ve svém zaměření. Rozhodla se upustit téměř od celé své neskpriptové tvorby a naopak posílit portfolio skriptových seriálů.

„Skriptové seriály jsou v současnosti jádrem naší značky. Ikonické seriály jako Mad Men, Breaking Bad a The Walking Dead pomohly k vývoji stanice do toho bodu, že ji chce mít k dispozici každý,“ uvedl v oficiálním vyjádření mluvčí stanice. „Jsme pyšní na naši snahu na poli neskriptové tvorby a na to, že jsme mohli představit jedinečné světy, ale rozhodli jsme se udělat skriptové programy naší prioritou.“

Na AMC zůstanou pouze The Talking Dead a Comic Book Men od Kevina Smithe. Všechny další – Game of Arms, Small Town Security a Freak Show – dostaly stopku. Taktéž všechny vyvíjené projekty jsou nyní mrtvé. Jde o dva další projekty od Smitha a jeden od moderátora Talking Dead, Chrise Hardwicka. Producenti můžou pro své projekty hledat nové domovy, AMC je v tomto ohledu bude plně podporovat.

Zaměření na skriptovou tvorbu je pochopitelné, jelikož se počet zástupců této kategorie velmi snižuje. Breaking Bad skončil v loňském roce a Mad Men se rozloučí v létě 2015.

Stanice obnovila The Walking Dead pro šestou sérii ještě před nedělní premiérou páté řady. Kromě toho stanice dala zelenou druhým řadám Halt and Catch Fire a spin-offu BB s názvem Better Call Saul, který se poprvé představí až na začátku roku 2015. Na svou premiéru dále čekají dramata Badlands (konec roku 2015 nebo začátek 2016) a Humans (vyvíjen pro Xbox). Western Hell on Wheels dosud prodloužen nebyl.

V pilotové fázi se nachází dramata Knifeman, Galyntine, White City, „spin-off“ k TWD a komedie We Hate Paul Revere. Kromě toho stanice rozvíjí kontroverzní komiksovou adaptaci Preacher.


Jste rádi, že se AMC zaměří mnohem více na skriptové seriály? Nebo patříte k těm, kteří realitky této stanice sledují?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

inekafe
před 197 týdny
ehm, Longmire bežal na A&E, nie na AMC :D takže plačeš na nesprávnom...
La.Volpe
před 197 týdny
Jsem zvědav, jak rozsoudí Hell on Wheels...Neříkám, že by mi čtvrtá série...
inekafe
před 197 týdny
HoW si stále drží slušné čísla, takže rušenie zrejme nie je na pláne...a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY