Facebook Twitter E-mail
13. října 2014

Krmení pro watchlist: The Affair

Pokud máte pocit, že váš watchlist stále zeje prázdnotou a pokud vás baví rodinná dramata, pak tu máme něco právě pro vás. Stanice Showtime vytahuje další eso z rukávu! Ačkoliv nedočkavci mohli pilotní díl nového seriálu The Affair zhlédnout na Youtube už před týdnem, oficiální premiéra je plánována právě na dnešek, tedy na 13. října 2014.

The Affair je provokativní drama, které se soustředí na psychologický a citový dopad mimomanželské aférky. Příběh je vyprávěn jak z pohledu muže, tak z pohledu ženy.

Alison (Ruth Wilson) je mladá servírka, pracující v místní oblíbené restauraci, a snaží se kousek po kousku dát svůj život dohromady poté, co tragicky přišla o dítě. Její manžel Cole (Joshua Jackson) se snaží zachránit, co se dá – ať už je to jejich manželství nebo silně zadlužený ranč, který patří jejich rodině už po generace. Jejich emocionálně vypjaté manželství se ještě zkomplikuje, když do prázdninového letoviska přijíždí Noah (Dominic West) se svou ženou Helen (Maura Tierney) a jejich dětmi. Noah je učitel na newyorské veřejné škole a nadějný spisovatel, který i po sedmnácti letech manželství stále miluje svou ženu. Nedokáže se ale vymanit ze závislosti na jejím bohatém otci.

Autorem příběhu je Hegai Levi, o scénář se ale postarala uznávaná scenáristka a producentka Sarah Treem (House of Cards, In Treatment). Do režisérského křesla se usadí Jeffrey Reiner (Friday Night Lights) a všichni tři zmínění společně s Ericem Overmyerem zaujmou role výkonných producentů. V první sérii se můžeme těšit na deset hodinových dílů.

Ani tvůrci The Affair nebyli ušetřeni vtíravých dotazů kritiků TCA. Jeden z kritiků poukázal na fakt, že Dominic West už hrál ženatého muže zapleteného s ženou, která nebyla vdaná. Zahrál si také muže, který ženatý není, ale má aférku s vdanou ženou. Teď hraje ženatého muže, který je zapletený s vdanou ženou. Otázka zněla, zda je rozdíl mezi hraním těchto rolí a hraním někoho, kdo nemá žádnou nemanželskou či mimomanželskou aférku. „Přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy hrál někoho jiného než cizoložníka,“ odpověděl West a vyvolal tím vlnu smíchu. „Dává vám to takový lehký nádech záporáka, což je vždy zajímavé. Hrál jsem hodně ničemů a když jsem dostal roli "hrdiny“, byl jsem potěšen. Jak ale vidíte, stejně je tam nádech darebáka," doplnil West.

Další z kritiků se zeptal Sarah Treem na její zkušenosti a znalosti, které jí pomohly při psaní scénáře. Poněkud rozpačitě a zaskočeně odpověděla, že se obává, že na tuto otázku nemůže odpovědět. „Byla vdaná teprve dva týdny,“ vysvětlil West s trochou nadsázky.


Co říkáte na The Affair? Bude to váš šálek kávy?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Katchib
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

griff
před 162 týdny
Jestli tam hraje Joshua, tak se určitě podívám:) Jen prosím, opravte...
La.Volpe
před 162 týdny
Pilot je venku už pár dní, ale podíval jsem se teprve včera. Myslím, že je...
Mescalamba
před 162 týdny
Mm.. "Alice". :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY