Facebook Twitter E-mail
13. října 2014

American Horror Story dostává pátou řadu!

Žádné překvapení. V dozvuku rekordní premiéry čtvrté řady American Horror Story přichází ze strany kabelovky FX šťastná zpráva o prodloužení seriálu pro pátou řadu!

Úspěšná hororová antologie od Ryana Murphyho a Brada Falchuka se dočká nových 13 epizod. Pátá série se na televizních obrazovkách objeví v říjnu 2015.

Herecké obsazení nové řady je prozatím tabula rasa. Murphy se nicméně před několika dny nechal slyšet, že stále doufá, že se ve větší či menší míře vrátí Jessica Lange, ačkoliv sama herečka po skončení třetí řady oznámila, že následující rok bude její poslední.

Spolu s oznámením o prodloužení stanice FX zveřejnila také Live+3 čísla premiéry Freak Show. Epizoda se s deseti miliony diváků (6,54 milionu z nich patří do skupiny 18–49 let) stala nejsledovanějším pořadem stanice v celé jeho historii. AHS tak předčil dosavadního držitele rekordu, letos končící drama Sons of Anarchy.

„Antologie AHS má nejvýše rostoucí trajektorii ze všech seriálů v celé historii FX, a to ani nezmiňujeme jeho úspěchy v oblasti televizních ocenění,“ uvedl ředitel stanice John Landgraf. „S Ryanem Murphym a jeho partnery v čele není úspěch seriálu překvapující. AHS pokračuje v dodávce úžasných příběhů, skvělého hereckého zastoupení v čele s Jessicou Lange a unikátním vizuálním stylem. S Nip/Tuck, Glee, The Normal Heart a AHS se Ryan Murphy vyprofiloval jako jeden z nejvýraznějších producentů této generace. Věříme, že s další sérií AHS bude ve svém odkazu pokračovat.“

American Horror Story má opravdu rostoucí trajektorii, každá nová série překonává tu předchozí. Od svého debutu před čtyřmi lety si seriál polepšil o 148 procent co do počtu celkových diváků a o 119 procent u lidí v kategorii 18–49 let.

V příštím roce tak Murphy bude mít na FX dva seriály. K AHS se přidá jeho nová antologie American Crime Story.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Motna
před 164 týdny
Tak to mám radost. Zvláštní jak moje oblíbené seriály na kabelovce rostou ve...
Deaneira
před 164 týdny
Skvělá zpráva, dalo se to čekat, ale oficiální potvrzení je super
Kath Kleinová
před 163 týdny
Není na co čekat. AHS je opravdu dobře zpracovaný a není to žádné klišé,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY