Facebook Twitter E-mail
15. listopadu 2014

Další remake na obzoru! Tentokrát jde o kultovní sci-fi

Proud remaků a rebootů od zahraničních televizí asi nezná konce. Poslední takový přírůstek má na svědomí produkční společnost Legendary TV, která pod svá křídla převzala legendární klasiku ze 60. let Lost in Space. Na projektu se budou podílet Matt Sazama a Burk Sharpless, scenáristé posledního filmu na motivy hraběte Draculy, Dracula Untold (Zrození Drákuly).

Původní seriál se vysílal v letech 1965–68 na stanici CBS a zaměřoval se na rodinu Robinsonových, kteří cestují vesmírem ve snaze najít planety obyvatelné pro lidstvo. Na Zemi totiž došly všechny přírodní zdroje. Na palubu lodi se ale dostane Zachary Smith, špión, kterému se podaří při sabotáži nasměrovat loď do neznáma. Příběh se odehrává v roce 1997. Seriál byl zrušen po 83 epizodách kvůli stoupajícím nákladům a snižujícím se ratingům.

Původně měla být adaptace Lost in Space jedním z prvních uskutečněných projektů Legendary TV, ale byl odložen k ledu kvůli potížím s nalezením správné cesty ke znovunastartování značky. Po uzavření společnosti v roce 2011 a jejím loňském znovuspuštění byl ale projekt oprášen. Kevin Burns, který se na projektu podílí jako producent, jej původně chtěl prodat NBC v roce 2002 jako televizní film pod názvem Lost In Space: Journey Home, ale neuspěl, hlavně proto, že hlavní hvězda seriálu, Jonathan Harris, mezitím zemřela.

Další remake přišel o rok později, tentokrát už jako seriál. Postaral se o něj John Woo a pilot seriálu v hlavních rolích s Bradem Johnsonem, Jayne Brook, Adrianne Palicki, Ryanem Malgarinim a Mike Erwinem nabídl stanici The WB. Ta jej ale také nepřijala a pilot se nikdy nevysílal. Později koupil vybavení scén štáb seriálu Battlestar Galactica, který jej použil pro scény z Battlestar Pegasus. Značka se tak dočkala pouze jedné nové adaptace, a to filmu z roku 1998, ve kterém hráli Gary Oldman, William Hurt, Matt LeBlanc, Mimi Rogers a Heather Graham. Film se stal nejvýdělečnějším filmem týdne, když zlomil patnáctitýdenní nadvládu Titanicu nad americkými kiny. U kritiků to bohužel ale prohrál na celé čáře a konečný výdělek nakonec nestačil na odsouhlasení druhého dílu.


Líbil by se vám takový remake? Znáte původní předlohu? Který další seriál by si zasloužil remake?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

zipacna
před 157 týdny
To už před několika lety slibovali, že budou remakeovat i Blakes 7. A...
Dadulinka
před 157 týdny
Film jsem jako dítě milovala a o původním seriálu jsem až dosud neměla...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY