Facebook Twitter E-mail
17. října 2014

Netflix koupil Přátele

Pro nás nikterak extra zajímavá zpráva. Prostě si Amíci a Kanaďani od nového roku budou moci na Netflixu pustit všech 226 natočených epizod Přátel. Což, nám je tak nějak úplně putna. Ale něco na téhle zprávě přeci jen je.

Zaprvé má skvělou reklamu (viz. níže) v podobě nazpívané znělky přímo v kavárně Central Perk, kde za pultem háže Gunther (James Michael Tyler) super ksichty.

Za druhé ukazuje zkostnatělost starého systému distribuce (nejen) seriálů. Po deseti letech od ukončení si je můžeme konečně pustit online, tedy pokud jsme předplatiteli Netflixu a ještě bydlíme v USA či Kanadě. Zní to skoro jako nějaký špatný vtip. Přitom letos Netflix konečně dorazil i k našim německým sousedům – ii se Přátel ale nedočkají. O dalším rozšiřování (Netflixu, ne Přátel) se mluví hlavně ve spojení s Polskem, ale to velmi opatrně. Prý mají moc pomalý internet. Po nás neštěkne ani pes. Z 10 milionů lidí cílová skupina stěží dosáhne k milionu (spíš ale jen půl milionu) a to pro takovou korporaci není v podstatě zajímavé číslo.

Za třetí proč je tahle zpráva zajímavá, je to, že oznámení přišlo jen chvíli po tom, kdy HBO oznámila, že v roce 2015 už nebude nutné mít předplacenou kabelovku a prostě se budete moci koukat po netu. Jasně, že opět platí jen pro USAa, ale doufejme, že časem se dočkáme i u nás a HBO GO nebude jen pro pár vyvolených kabelových operátorů (i když se musí přiznat, že v poslední době došlo k výraznému rozšíření nabídky).

No a za čtvrté. Chvíli po tomhle oznámení se se svou on-line aktivitou vytáhla CBS. Ta spustí službu CBS All Access, kde za necelých 6 doláčů měsíčně půjde sledovat všechny stanice, co CBS v USA vlastní (je jich 14) a kromě toho bude přístupný značně obsáhlý (5000+) archiv odvysílaných pořadů a seriálů. Jen tak mimochodem v něm najdeme Star Trek, Cheers, MacGyvera, Twin Peaks, CSI a spoustu dalších. Ovšem služba bude taky jen pro Američany.


Co říkáte na přezpívanou znělku? A kdy odhadujete příchod nějaké rozumné „seriálové“ služby do maličké České republiky?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

deedeedee
před 157 týdny
Tak pokud má o netflix někdo zájem, tak on není takovej problém si...
Fruiko
před 157 týdny
U toho je docela problém, že člověk neví jak dlouho to vydrží. Obzvlášť...
ševča
před 141 týdny
Jo, takový luxus my nikdy nezažijem. U nás si myslí, jaké nejsou hvězdy, že nás...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY